Қарасу ауданының 2026-2028 жылдарға арналған ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 282 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айдарлы ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 854,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 24 688,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 178,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 8 988,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 465,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 611,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 611,5 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 10.04.2026 № 313 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 8 988,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Жалғысқан ауылының 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 419,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 890,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 529,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 759,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 340,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 340,0 мың теңге
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 10.04.2026 № 313 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026 жылға арналған Жалғысқан ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 13 529,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 282.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 854,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 688,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 178,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 8 988 тысяч тенге;
2) затраты – 40 465,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 611,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 611,5 тысяча тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 10.04.2026 № 313 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Айдарлинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 8 988,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 419,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 890,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 13 529,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 759,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 340,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 340,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 10.04.2026 № 313 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Учесть, что в бюджете села Жалгыскан предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 13 529,0 тысяч тенге.

5. Жамбыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 105,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 52 105,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 0,0 мың теңге;
2) шығындар – 75 426,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23 321,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 321,4 мың теңге
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 10.04.2026 № 313 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылы Жамбыл ауылдық округінің бюджеттен ауданық бюджетке 14 480,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін;
7. Ильичев ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 424,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 19 316,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14 108,0 мың теңге;
2) шығындар – 41 689,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 265,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 265,0 мың теңге
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 10.04.2026 № 313 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2026 жылға арналған Ильичев ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 14 108,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Қарамырза ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 984,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 824,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;

5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 105,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 105,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 0,0 тысячи тенге;
2) затраты – 75 426,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 23 321,4 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 321,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 10.04.2026 № 313 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в 2026 году предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета Жамбылского сельского округа в районный бюджет в сумме 14 480,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Ильичевского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 424,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19 316,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 14 108,0 тысяч тенге;
2) затраты – 41 689,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 265,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 265,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 10.04.2026 № 313 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть, что в бюджете Ильичевского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 14 108,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Карамырзинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 984,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 824,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;

13. 2026 жылға арналған Қойбағар ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 24 162,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14. Люблин ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісіншеосы шешімнің 22, 23 және 24 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 631,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 18 991,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14 640,0 мың теңге;
2) шығындар – 35 958,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 327,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 327,1 мың теңге
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 10.04.2026 № 313 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2026 жылға арналған Люблин ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 14 640,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
16. Новопавлов ауылы әкімінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 973,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 270,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 29 703,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 546,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 573,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 573,2 мың теңге
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 10.04.2026 № 313 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2026 жылға арналған Новопавлов ауылы әкімініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 703,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
18. Октябрь ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

13. Учесть, что в бюджете Койбагарского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 24 162,0 тысячи тенге.
14. Утвердить бюджет Люблинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 631,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 18 991,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 14 640,0 тысяч тенге;
2) затраты – 35 958,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 327,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 327,1 тысяч тенге
Сноска. Пункт 14 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 10.04.2026 № 313 (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Учесть, что в бюджете Люблинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 14 640,0 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет села Новопавловка на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 973,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 270,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 29 703,0 тысячи тенге;
2) затраты – 36 546,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 573,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 573,2 тысячи тенге
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 10.04.2026 № 313 (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Учесть, что в бюджете села Новопавловка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 29 703,0 тысячи тенге.
18. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 371,7 мың теңге
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 10.04.2026 № 313 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. 2026 жылға арналған Черняев ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 28 620,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
26. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының төрағасы С. Қажиев
Мәслихаттың

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 371,7 тысяча тенге
Сноска. Пункт 24 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 10.04.2026 № 313 (вводится в действие с 01.01.2026).
25. Учесть, что в бюджете Черняевского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 28 620,0 тысяч тенге.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата