Қарасу ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 277 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1 тармақ 1 тармақшаның 6 - бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 755 892,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 816 273,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 79 736,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 830 483,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 918 252,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -18 827,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 28 112,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 939,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -143 533,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 143 533,4 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 29.06.2026 № 328 шешiмiмен (29.06.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджетінен бюджеттік алып қою көлемін қамтамасыз ету 24 234,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округі 14 480,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 9 754,0 мың теңге;
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 164 817,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 8 988,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 13 529,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 14 108,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 13 160,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 24 162,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 14 640,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 29 703,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 16 692,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 1 215,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 28 620,0 мың теңге;
4. Қарасу ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға резерві 120 269,5 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
ауданның аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның төтенше резерві 29 872,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Карасуского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 277.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 755 892,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 816 273,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 79 736,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 400,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 830 483,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3 918 252,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -18 827,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 28 112,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 939,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 143 533,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 143 533,4 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 29.06.2026 № 328 (вводится в действие с 29.06.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем бюджетных изъятий из бюджета сельских округов в сумме 24 234,0 тысячи тенге, в том числе:
Жамбылского сельского округа - 14 480,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 9 754,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2026 год в сумме 164 817,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 8 988,0 тысячи тенге;
село Жалгыскан 13 529,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 14 108,0 тысячи тенге;
Карамырзинский сельский округ 13 160,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 24 162,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 14 640,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 29 703,0 тысячи тенге;
Ушаковский сельский округ 16 692,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 1 215,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 28 620,0 тысяч тенге;
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2026 год в сумме 120 269,5 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района в сумме 29 872,0 тысяч тенге;

шұғыл шығындарға 90 397,5 мың теңге сомасында
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 29.06.2026 № 328 шешiмiмен (29.06.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2026 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 807 666,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі көзделмеген.

на неотложные затраты в сумме 90 397,5 тысяч тенге
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 29.06.2026 № 328 (вводится в действие с 29.06.2026).
5. Учесть, что в 2026 году предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 807 666,0 тысяч тенге.
6. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2026 год не предусматривается.

73043,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73043,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
111972,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42955,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
69017,0
02
Қорғаныс
157312,0
1
Әскери мұқтаждар
9087,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9087,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9087,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
148225,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
148225,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
148225,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
242772,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20839,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20839,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20839,0
2
Әлеуметтiк көмек
140909,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140909,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
208,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24452,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3961,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
84510,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
27778,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81024,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81024,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67379,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
265,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

73043,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
73043,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
111972,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
42955,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
69017,0
02
Оборона
157312,0
1
Военные нужды
9087,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9087,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9087,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
148225,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
148225,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
148225,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
242772,0
1
Социальное обеспечение
20839,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20839,0
005
Государственная адресная социальная помощь
20839,0
2
Социальная помощь
140909,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140909,0
006
Оказание жилищной помощи
208,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24452,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3961,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84510,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
27778,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81024,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81024,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67379,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
265,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан