Қарасу ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 277 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1 тармақ 1 тармақшаның 6 - бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2026 -2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 402 552,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 816 273,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 79 736,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 29 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 477 143,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 402 522,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 18 962,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 28 112,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 47 074,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 18 962,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 18 962,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджетінен бюджеттік алып қою көлемін қамтамасыз ету 24 234,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округі 14 480,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 9 754,0 мың теңге;
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 164 817,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 8 988,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 13 529,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 14 108,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 13 160,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 24 162,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 14 640,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 29 703,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 16 692,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 1 215,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 28 620,0 мың теңге;

О районном бюджете Карасуского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 277
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 402 552,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 816 273,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 79 736,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 29 400,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 477 143,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 402 552,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 18 962,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 28 112,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 074,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 18 962,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 18 962,0 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем бюджетных изъятий из бюджета сельских округов в сумме 24 234,0 тысячи тенге, в том числе:
Жамбылского сельского округа - 14 480,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 9 754,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2026 год в сумме 164 817,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 8 988,0 тысячи тенге;
село Жалгыскан 13 529,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 14 108,0 тысячи тенге;
Карамырзинский сельский округ 13 160,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 24 162,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 14 640,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 29 703,0 тысячи тенге;
Ушаковский сельский округ 16 692,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 1 215,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 28 620,0 тысяч тенге;

4. Қарасу ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға резерві 212 544,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға 212 544,0 мың теңге сомасында.
5. 2026 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 807 666,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі көзделмеген.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2026 год в сумме 212 544,0 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты в сумме 212 544,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в 2026 году предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 807 666,0 тысяч тенге.
6. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2026 год не предусматривается.

148225,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
148225,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
148225,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
242772,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20839,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20839,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20839,0
2
Әлеуметтiк көмек
140909,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140909,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
208,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24452,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3961,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
84510,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
27778,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81024,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81024,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67379,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
265,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13380,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2897071,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1223,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1223,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1223,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2890669,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2890669,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2890669,0
3
Елді-мекендерді көркейту
5179,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

148225,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
148225,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
148225,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
242772,0
1
Социальное обеспечение
20839,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20839,0
005
Государственная адресная социальная помощь
20839,0
2
Социальная помощь
140909,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140909,0
006
Оказание жилищной помощи
208,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24452,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3961,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84510,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
27778,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81024,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81024,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67379,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
265,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13380,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2897071,0
1
Жилищное хозяйство
1223,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1223,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1223,0
2
Коммунальное хозяйство
2890669,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2890669,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2890669,0
3
Благоустройство населенных пунктов
5179,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)