Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 196 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 273 шешімі
Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 196 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жалғысқан ауылының 2025 -2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 282 795,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 275,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 275 520,3 мың теңге;
2) шығындар – 285 803,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 008,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 008,1 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 449,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 35 699,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 749,1 мың теңге;
2) шығындар – 49 801,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 352,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 352,3 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Ильичев ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 064,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 681,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 31 декабря 2024 года № 196 "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 15 декабря 2025 года № 273
Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасуского районного маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2025-2027 годы" от 31 декабря 2024 года № 196 следующие изменения:
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 282 795,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 275,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 275 520,3 тысяч тенге;
2) затраты – 285 803,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 008,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 008,1 тысячи тенге;";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 449,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 699,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 749,1 тысяч тенге;
2) затраты – 49 801,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 352,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 352,3 тысячи тенге";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Ильичевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 064,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 681,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;

трансферттер түсімі бойынша – 24 383,6 мың теңге;
2) шығындар – 45 985,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 921,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 921,3 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қарамырза ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 206 471,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 210,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 313,9 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 192 943,0 мың теңге;
2) шығындар – 212 400,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 928,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 928,8 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Қарасу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 198 631,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 93 171,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 395,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7 097,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 97 968,6 мың теңге;
2) шығындар – 224 506,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 875,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 875,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Қойбағар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21 қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 185,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 043,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 196,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;

поступлениям трансфертов – 24 383,6 тысяч тенге;
2) затраты – 45 985,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 921,3 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 921,3 тысяча тенге";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Карамырзинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 206 471,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 210,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 313,9 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 192 943,0 тысячи тенге;
2) затраты – 212 400,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 928,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 928,8 тысяч тенге";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 198 631,6 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 93 171,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 395,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 097,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 97 968,6 тысяч тенге;
2) затраты – 224 506,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 875,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 875,3 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Койбагарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 185,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 043,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 196,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;

трансферттер түсімі бойынша – 30 945,1 мың теңге;
2) шығындар – 51 969,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 784,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 784,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Люблин ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 247,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 401,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 16 846,4 мың теңге;
2) шығындар – 39 759,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 7 512,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 512,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 16-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Новопавлов ауылы әкімінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 461,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 662,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 28 777,1 мың теңге;
2) шығындар – 32 920,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -459,1 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 459,1 теңге.";
көрсетілген шешімнің 18-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Октябрь ауылдық округінің 2025 -2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 956,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 55 150,0 мың теңге;

поступлениям трансфертов – 30 945,1 тысяч тенге;
2) затраты – 51 969,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 784,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 784,5 тысячи тенге.";
пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Люблинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 247,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 401,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 16 846,4 тысяч тенге;
2) затраты – 39 759,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 512,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 512,5 тысячи тенге:
пункт 16 указанного решения изложить в новой редакции:
"16. Утвердить бюджет села Новопавловка на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 461,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 662,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 28 777,1 тысяч тенге;
2) затраты – 32 920,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 459,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 459,1 тысяч тенге.";
пункт 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"18. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 956,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 55 150,0 тысяч тенге;

салықтық емес түсімдер бойынша – 38,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 768,5 мың теңге;
2) шығындар – 99 682,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 726,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 30 726,1 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 22-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Шолақашы ауылдық округінің 2025 -2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 600,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 41 047,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 46 552,7 мың теңге;
2) шығындар – 98 791,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 190,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 190,6 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34-қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

неналоговым поступлениям – 38,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 13 768,5 тысяч тенге;
2) затраты – 99 682,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30 726,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 726,1 тысяч тенге";
пункт 22 указанного решения изложить в новой редакции:
"22. Утвердить бюджет Челгашинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 600,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 41 047,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 46 552,7 тысяч тенге;
2) затраты – 98 791,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 190,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 11 190,6 тысяч тенге";
Приложения 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.