Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 196 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 9 шілдедегі № 240 шешімі
Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 196 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Айдарлы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 994,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 298,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 527,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18 169,1 мың теңге;
2) шығындар – 41 131,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 137,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 137,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жалғысқан ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 297 051,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 217,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 58,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 289 776,1 мың теңге;
2) шығындар – 300 059,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3008,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3008,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 242,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 32 493,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 31 декабря 2024 года № 196 "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 9 июля 2025 года № 240
Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасуского районного маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2025-2027 годы" от 31 декабря 2024 года № 196 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 994,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 298,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 527,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 18 169,1 тысяч тенге;
2) затраты – 41 131,5 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 137,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 137,4 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 297 051,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 217,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 58,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 289 776,1 тысяч тенге;
2) затраты – 300 059,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3008,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3008,1 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 242,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 32 493,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;

трансферттер түсімі бойынша – 749,1 мың теңге;
2) шығындар – 46 594,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 352,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 352,3 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Ильичев ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 083,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 681,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 402,1 мың теңге;
2) шығындар – 46 004,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 921,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 921,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қарамырза ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 207 130,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 193 915,1 мың теңге;
2) шығындар – 213 058,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 928,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 928,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 10-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Қарасу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193 528,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 93 171,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 395,0 мың теңге;

поступлениям трансфертов – 749,1 тысяч тенге;
2) затраты – 46 594,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 352,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 352,3 тысячи тенге";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Ильичевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 083,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 681,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 24 402,1 тысячи тенге;
2) затраты – 46 004,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 921,3 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 921,3 тысяча тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Карамырзинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 207 130,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 190,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 193 915,1 тысяч тенге;
2) затраты – 213 058,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 928,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 928,8 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 193 528,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 93 171,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 395,0 тысяч тенге;

салықтық түсімдер бойынша – 39 359,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 46 653,1 мың теңге;
2) шығындар – 97 202,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 190,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 190,6 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 28, 29, 34-қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

налоговым поступлениям – 39 359,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 46 653,1 тысячи тенге;
2) затраты – 97 202,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 190,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 190,6 тысяч тенге";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 28, 29, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.