Қарасу ауданының аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 26 тамыздағы № 142 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 121-бабының 4-тармағы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 "Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қарасу ауданының аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтары белгіленсін.
2. "Қарасу ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірме Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберу;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қарасу ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарасу ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу ауданының әкімі К. Оспанов
Әкімдіктің
2025 жылғы 26 тамыздағы
№ 142 қаулысына
қосымша
Қарасу ауданының аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтары
№ р/с
Атауы, орналасқан жері
Жер пайдаланушы
Санитарлық-қорғау аймағы
Объектінің ауданы (гектар)
Шекаралар
1

Об установлении санитарно-защитных зон сибиреязвенных захоронений на территории Карасуского района
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 26 августа 2025 года № 142
В соответствии с пунктом 4 статьи 121 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека" акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить санитарно-защитные зоны сибиреязвенных захоронений на территории Карасуского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата Карасуского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Карасуского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Карасуского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Карасуского района К. Оспанов
Приложение
к постановлению акимата
от 26 августа 2025 года
№ 142
Санитарно-защитные зоны сибиреязвенных захоронений на территории Карасуского района
№ п/п
Наименование, местонахождение
Землепользователь
Санитарно-защитная зона
Площадь объекта (гектар)
Границы
1

Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Айдарлы ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-041-054)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
2
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Жамбыл ауылдық округі, Жамбыл ауылы (кадастрлық нөмірі 12-181-015-445)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Айдарлинский сельский округ (кадастровый номер 12-181-041-054)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
2
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Жамбылский сельский округ, село Жамбыл (кадастровый номер 12-181-015-445)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"

0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
3
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Ильичев ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-010-138)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
4
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарамырза ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-039-081)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
5
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарамырза ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-039-084)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
6
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-012-063)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
7
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылдық округі, Қарасу ауылы (кадастрлық нөмірі 12-181-001-906)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
8
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Люблин ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-029-121)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
9
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Люблин ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-028-183)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
10
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Октябрь ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-059-096)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
3
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Ильичевский сельский округ (кадастровый номер 12-181-010-138)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
4
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Карамырзинский сельский округ (кадастровый номер 12-181-039-081)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
5
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Карамырзинский сельский округ (кадастровый номер 12-181-039-084)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
6
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Карасуский сельский округ (кадастровый номер 12-181-012-063)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
7
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Карасуский сельский округ, село Карасу (кадастровый номер 12-181-001-906)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
8
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Люблинский сельский округ (кадастровый номер 12-181-029-121)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
9
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Люблинский сельский округ (кадастровый номер 12-181-028-183)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
10
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Октябрьский сельский округ (кадастровый номер 12-181-059-096)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"

0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
11
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Октябрь ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-065-102)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
12
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Октябрь ауылдық округі, Железнодорожное ауылы (кадастрлық нөмірі 12-181-053-656)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
13
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Октябрь ауылдық округі Железнодорожное ауылы (кадастрлық нөмірі 12-181-053-657)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
14
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Ушаков ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-067-113)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
15
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Шолақашы ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-045-066)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
16
Сібір жарасы: Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Черняев ауылдық округі (кадастрлық нөмірі 12-181-021-154)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Қарасу ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1000 (бір мың) метр
17

0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
11
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Октябрьский сельский округ (кадастровый номер 12-181-065-102)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
12
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Октябрьский сельский округ, село Железнодорожное (кадастровый номер 12-181-053-656)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
13
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Октябрьский сельский округ село Железнодорожное (кадастровый номер 12-181-053-657)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
14
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Ушаковский сельский округ (кадастровый номер 12-181-067-113)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
15
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Челгашинский сельский округ (кадастровый номер 12-181-045-066)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
16
Сибиреязвенное захоронение: Костанайская область, Карасуский район, Черняевский сельский округ (кадастровый номер 12-181-021-154)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Карасуского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
17