Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы Қарабатыр ауылы әкімінің 2025 жылғы 29 тамыздағы № 10 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 19-бабына, 69-бабы 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Занының 35–бабына сәйкес Қамысты ауданы Қарабатыр ауыл әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Алюминий Қазақстан" акционерлік қоғамына Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қарабатыр ауыл аумағында орналасқан жалпы ауданы 1749,650665 гектар жер учаскесіне 2028 жылғы 07 сәуірге дейінгі мерзімге геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін, мұндай жерлерді меншікке немесе жер пайдалану құқығына беру мақсатында емес, сондай-ақ жеке меншік иелерілінің немесе жер пайдаланушылардың жер учаскелерін алып қоймай, көпшілік сервитут белгілеу.
2. "Қамысты ауданы әкімдігінің Қарабатыр ауыл әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімге қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберу;
2) осы шешімді ресми жарияланғанынан кейін Қамысты ауданы әкімдігінің интернет- ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған қүнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгіділеді.
А. Хавалхан

Об установлении публичного сервитута
Решение акима села Карабатыр Камыстинского района Костанайской области от 29 августа 2025 года № 10
В соответствии со статьей 19, пунктом 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", аким села Карабатыр РЕШИЛ:
1. Установить акционерному обществу "Алюминий Казахстана" публичный сервитут на земельный участок, общей площадью 1749,650665 гектар, расположенный на территории села Карабатыр, Камыстинского района, Костанайской области, сроком до 07 апреля 2028 года, для проведения операций по геологическому изучению недр без получения таких земель в собственность или землепользование, и без изъятия земельных участков у частных собственников или землепользователей.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима села Карабатыр акимата Камыстинского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего решения направление его копии электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе акимата Камыстинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
А. Хавалхан