Жітіқара қаласы және Жітіқара ауданының елді мекендері бойынша салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 қазандағы № 330 шешімі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 510-бабына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жітіқара қаласы және Жітіқара ауданының елді мекендері бойынша салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері жерлерді аймақтарға бөлу жобалары (схемалары) негізінде осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихатының
2025 жылғы 17 қазандағы
№ 330 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара қаласы бойынша бағалау аймақтарының шекаралары және салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлермелеріне түзету коэффициенттерi
Аймақтың нөмірі
Бағалау аймақтарының шекаралары
Түзету коэффициенттері
1
I, II, III, IV, V, VI, VII
Жібек жолы, Досқали Асымбаев, Шокана Уалиханова, Хажыкея Жакупова, Ахмета Байтурсинова көшелері;
1, 2, 3, 4, 5, 5А, 5В, 6, 7, 11 шағын аудандары;
12, 13, Айнабұлақ, Дружба, Желтоқсан, Кенсай шағын аудандары;
қаланың ескі бөлігі;
солтүстік өнеркәсіптік аймақ, оңтүстік-шығыс өнеркәсіптік аймақ;
"Садоводческое товарищество "Мичуринец" тұтыну кооперативі; "Садоводческое товарищество "СТРОИТЕЛЬ" тұтыну кооперативі;
қаланың резервтегі жерлері
1,5
Мәслихаттың
2024 жылғы 17 қазандағы
№ 330 шешіміне
2-қосымша
Жітіқара ауданының елді мекендері бойынша бағалау аймақтарының шекаралары және салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлермелеріне түзету коэффициенттерi
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 334 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аймақтың нөмірі
Бағалау аймақтарының шекаралары
Түзету коэффициенттері
1
I
Забелов ауылы 1 учаске (007);
Милютин ауылы 1 учаске (015);
Пригородный ауылы (001-002);
Приречный ауылы (017);
Чайковский ауылы (005);
Болшевик ауылдық округі:
Тургенов ауылы (009);
Ырсай ауылы (033);
Тоқтаров ауылдық округі:
Тоқтаров ауылы (019)
1,5
2
II
Болшевик ауылдық округі:
Құсақан ауылы (009);
Мүктікөл ауылдық округі:
Мүктікөл ауылы (021);
Степной ауылдық округі:
Степной ауылы (027)
1,5
3
III
Болшевик ауылдық округі:
Шевченковка ауылы (013)
1,5
4
IV
Мүктікөл ауылдық округі:
Волгоград ауылы (029),

Об утверждении поправочных коэффициентов к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по городу Житикара и населенным пунктам Житикаринского района
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 17 октября 2025 года № 330.
В соответствии со статьей 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить поправочные коэффициенты к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по городу Житикара и населенным пунктам Житикаринского района, на основании проектов (схем) зонирования земель, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Житикаринского райнного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 17 октября 2025 года
№ 330
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по городу Житикара
Номер зоны
Границы оценочных зон
Поправочные коэффициенты
1
I, II, III, IV, V, VI, VII
улицы: Жибек жолы, Доскали Асымбаева, Шокана Уалиханова, Хажыкея Жакупова, Ахмета Байтурсинова;
микрорайоны: 1, 2, 3, 4, 5, 5А, 5В, 6, 7, 11
микрорайоны: 12, 13, Айнабулак, Дружба, Желтоксан, Кенсай;
старая часть города;
северная промышленная зона, юго-восточная промышленная зона;
Потребительский кооператив "Садоводческое товарищество "Мичуринец";
Потребительский кооператив "Садоводческое товарищество "СТРОИТЕЛЬ";
резервные земли города
1,5
Приложение 2
к решению маслихата
от 17 октября 2025 года
№ 330
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по населенным пунктам Житикаринского района
Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.10.2025 № 334 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер зоны
Границы оценочных зон
Поправочные коэффициенты
1
I
село Забеловка участок 1 (007);
село Милютинка участок 1 (015);
село Пригородное (001-002);
село Приречное (017);
село Чайковское (005);
Большевисткий сельский округ:
село Тургеновка (009);
село Ырсай (033);
Тохтаровский сельский округ:
село Тохтарово (019);
земли промышленности
1,5
2
II
Большевистский сельский округ:
село Кусакан (009);
Муктикольский сельский округ:
село Муктиколь (021);
Степной сельский округ: село Степное (027)
1,5
3
III
Большевистский сельский округ:
село Шевченковка (013)
1,5
4
IV
Муктикольский сельский округ:
село Волгоградское (029),