Жітіқара қаласы және Жітіқара ауданының елді мекендері бойынша салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 қазандағы № 330 шешімі.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 582-бабына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 18.02.2026 № 374 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді және 01.01.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады).
1. Жітіқара қаласы және Жітіқара ауданының елді мекендері бойынша салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері жерлерді аймақтарға бөлу жобалары (схемалары) негізінде осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихатының
2025 жылғы 17 қазандағы
№ 330 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара қаласы бойынша бағалау аймақтарының шекаралары және салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлермелеріне түзету коэффициенттерi
Аймақтың нөмірі
Бағалау аймақтарының шекаралары
Түзету коэффициенттері
1
I, II, III, IV, V, VI, VII
Жібек жолы, Досқали Асымбаев, Шокана Уалиханова, Хажыкея Жакупова, Ахмета Байтурсинова көшелері;
1, 2, 3, 4, 5, 5А, 5В, 6, 7, 11 шағын аудандары;
12, 13, Айнабұлақ, Дружба, Желтоқсан, Кенсай шағын аудандары;
қаланың ескі бөлігі;
солтүстік өнеркәсіптік аймақ, оңтүстік-шығыс өнеркәсіптік аймақ;
"Садоводческое товарищество "Мичуринец" тұтыну кооперативі; "Садоводческое товарищество "СТРОИТЕЛЬ" тұтыну кооперативі;
қаланың резервтегі жерлері
1,5
Мәслихаттың
2024 жылғы 17 қазандағы
№ 330 шешіміне
2-қосымша
Жітіқара ауданының елді мекендері бойынша бағалау аймақтарының шекаралары және салық салу мақсаттары үшін жер салығының базалық мөлшерлермелеріне түзету коэффициенттерi
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 334 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аймақтың нөмірі
Бағалау аймақтарының шекаралары
Түзету коэффициенттері
1
I
Забелов ауылы 1 учаске (007);
Милютин ауылы 1 учаске (015);
Пригородный ауылы (001-002);
Приречный ауылы (017);
Чайковский ауылы (005);
Болшевик ауылдық округі:
Тургенов ауылы (009);
Ырсай ауылы (033);
Тоқтаров ауылдық округі:
Тоқтаров ауылы (019)
1,5
2
II
Болшевик ауылдық округі:
Құсақан ауылы (009);
Мүктікөл ауылдық округі:
Мүктікөл ауылы (021);
Степной ауылдық округі:
Степной ауылы (027)
1,5
3
III
Болшевик ауылдық округі:
Шевченковка ауылы (013)
1,5
4
IV
Мүктікөл ауылдық округі:
Волгоград ауылы (029),

Об утверждении поправочных коэффициентов к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по городу Житикара и населенным пунктам Житикаринского района
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 17 октября 2025 года № 330.
В соответствии со статьей 582 Налогового кодекса Республики Казахстан Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 18.02.2026 № 374 (вступает в силу со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2026).
1. Утвердить поправочные коэффициенты к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по городу Житикара и населенным пунктам Житикаринского района, на основании проектов (схем) зонирования земель, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Житикаринского райнного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 17 октября 2025 года
№ 330
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по городу Житикара
Номер зоны
Границы оценочных зон
Поправочные коэффициенты
1
I, II, III, IV, V, VI, VII
улицы: Жибек жолы, Доскали Асымбаева, Шокана Уалиханова, Хажыкея Жакупова, Ахмета Байтурсинова;
микрорайоны: 1, 2, 3, 4, 5, 5А, 5В, 6, 7, 11
микрорайоны: 12, 13, Айнабулак, Дружба, Желтоксан, Кенсай;
старая часть города;
северная промышленная зона, юго-восточная промышленная зона;
Потребительский кооператив "Садоводческое товарищество "Мичуринец";
Потребительский кооператив "Садоводческое товарищество "СТРОИТЕЛЬ";
резервные земли города
1,5
Приложение 2
к решению маслихата
от 17 октября 2025 года
№ 330
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам земельного налога для целей налогообложения по населенным пунктам Житикаринского района
Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.10.2025 № 334 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер зоны
Границы оценочных зон
Поправочные коэффициенты
1
I
село Забеловка участок 1 (007);
село Милютинка участок 1 (015);
село Пригородное (001-002);
село Приречное (017);
село Чайковское (005);
Большевисткий сельский округ:
село Тургеновка (009);
село Ырсай (033);
Тохтаровский сельский округ:
село Тохтарово (019);
земли промышленности
1,5
2
II
Большевистский сельский округ:
село Кусакан (009);
Муктикольский сельский округ:
село Муктиколь (021);
Степной сельский округ: село Степное (027)
1,5
3
III
Большевистский сельский округ:
село Шевченковка (013)
1,5
4
IV
Муктикольский сельский округ:
село Волгоградское (029),