Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 239 "Жітіқара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 1 тамыздағы № 311 шешімі
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 239 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206032 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 919 829,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 516 858,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 39 804,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 334,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 4 354 833,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 206 294,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -70 771,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 167 791,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 238 563,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 51 520,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 267 214,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 267 214,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 2 950,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақтың 28), 29), 30), 39) тармақшалары алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы 60), 61), 62), 63), 64), 65), 66), 67), 68) тармақшалармен толықтырылсын:
"60) Қостанай облысы Жітіқара қ. № 7 ПТВМ-30 су жылыту қазандығын ағымдағы жөндеуге;
61) "Жол активтері сапасының ұлттық орталығы" ШЖК РМК филиалымен жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге;
62) Жітіқара ауданы Чайковский ауылының аумағын абаттандыру жұмыстарға;
63) Жітіқара ауданы Забелов ауылының аумағын абаттандыру жұмыстарға;
64) Жітіқара ауданы Пригородный ауылының аумағын абаттандыру жұмыстарға;
65) В.И.Ленина көшесіне шығумен 2 шағын ауданда 1, 7, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
66) И. Ищанова көшесіне шығумен 2 шағын ауданның 3 үйінің кварталішілік жолын ағымдағы жөндеуге;
67) Жітіқара қаласының көшелерінің жолдарын күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарға;
68) Жітіқара ауданы Забелов ауылының Правонабережная - 0,449 км, Степная - 0,509 км, Октябрьская - 0,424 км, Победа - 0,461 км көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 239 "О районном бюджете Житикаринского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 1 августа 2025 года № 311
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 239 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 206032) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 9 919 829,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 516 858,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 39 804,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 334,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 354 833,0 тысячи тенге;
2) затраты – 10 206 294,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -70 771,3 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 167 791,7 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 238 563,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 51 520,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 267 214,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 267 214,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2025 год в сумме 2 950,0 тысяч тенге.";
подпункты 28), 29), 30), 39) пункта 10 исключить;
пункт 10 дополнить подпунктами 60), 61), 62), 63), 64), 65), 66), 67), 68) следующего содержания:
"60) текущий ремонт водогрейного котла ПТВМ-30 № 7 г. Житикара Костанайской области;
61) проведение экспертизы качества работ и материалов филиалом РГП на ПВХ "Национальный центр качества дорожных активов";
62) работы по благоустройству территории села Чайковское Житикаринского района;
63) работы по благоустройству территории села Забеловка Житикаринского района;
64) работы по благоустройству территории села Пригородное Житикаринского района;
65) текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1, 7, 13 с выездом на улицу В.И.Ленина;
66) текущий ремонт внутриквартального проезда 2 микрорайона 3 дома с выездом на улицу И. Ищанова;
67) работы по содержанию дорог улиц города Житикары;
68) средний ремонт автомобильных дорог улиц Правонабережная - 0,449 км, Степная - 0,509 км, Октябрьская - 0,424 км, Победы - 0,461 км села Забеловка, Житикаринского района.";

162086,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
155374,4
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6712,5
2
Әлеуметтiк көмек
558617,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
558617,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31646,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80413,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9026,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
262334,5
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
175198,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
163372,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163372,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88357,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1023,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1133,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
50709,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22041,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелермен ұйымдардың күрделі шығыстары
109,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1779576,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
596373,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
28500,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
14700,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
13800,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
567873,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
12527,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
555346,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1183202,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

162086,9
005
Государственная адресная социальная помощь
155374,4
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
6712,5
2
Социальная помощь
558617,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
558617,5
006
Оказание жилищной помощи
31646,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80413,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9026,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
262334,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
175198,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
163372,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163372,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88357,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1023,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1133,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
50709,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22041,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
109,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1779576,6
1
Жилищное хозяйство
596373,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
28500,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14700,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
13800,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
567873,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12527,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
555346,0
2
Коммунальное хозяйство
1183202,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)