Жангелдин ауданының 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 175 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 – бабынының 1-армағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 157 638,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 354 889,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17 370,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 4 229,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша –1 781 150,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 157 638,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 174,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 19 462,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 288,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 174,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 174,0 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Жангелдин ауданының ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2026 жылға Ақкөл ауылына – 30 297,0 мың теңге;
2026 жылға Аралбай ауылына – 32 742,0 мың теңге;
2026 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 36 426,0 мың теңге;
2026 жылға Сужарған ауылына – 43 585,0 мың теңге;
2026 жылға Торғай ауылына – 89 716,0 мың теңге;
2026 жылға Шеген ауылына – 51 649,0 мың теңге;
2026 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 41 129,0 мың теңге;
2026 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 31 367,0 мың теңге;
2026 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 40 465,0 мың теңге;
2026 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 45 760,0 мың теңге;
2026 жылға Қызбел ауылдық округіне – 38 140,0 мың теңге;
2026 жылға Шилі ауылдық округіне – 35 698,0 мың теңге;
2027 жылға Ақкөл ауылына – 30 945,0 мың теңге;
2027 жылға Аралбай ауылына – 33 345,0 мың теңге;
2027 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 37 145,0 мың теңге;
2027 жылға Сужарған ауылына – 44 245,0 мың теңге;
2027 жылға Торғай ауылына – 99 635,0 мың теңге;
2027 жылға Шеген ауылына – 47 045,0 мың теңге;
2027 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 41 545,0 мың теңге;

О районном бюджете Джангельдинского района на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 175
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 157 638,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 354 889,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 370,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 229,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 781 150,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 157 638,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 174,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 462,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 288,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 174,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 174,0 тысячи тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам сел, сельских округов Джангельдинского района, в том числе:
на 2026 год селе Акколь – 30 297,0 тысяч тенге;
на 2026 год селе Аралбай – 32 742,0 тысячи тенге;
на 2026 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 36 426,0 тысячи тенге;
на 2026 год селе Сужарган – 43 585,0 тысяч тенге;
на 2026 год селе Торгай – 89 716,0 тысяч тенге;
на 2026 год селе Шеген – 51 649,0 тысяч тенге;
на 2026 год Акшиганакскому сельскому округу – 41 129,0 тысяч тенге;
на 2026 год Албарбогетскому сельскому округу – 31 367,0 тысяч тенге;
на 2026 год Жаркольскому сельскому округу – 40 465,0 тысяч тенге;
на 2026 год Калам-Карасускому сельскому округу – 45 760,0 тысяч тенге;
на 2026 год Кызбельскому сельскому округу – 38 140,0 тысяч тенге;
на 2026 год Шилийскому сельскому округу – 35 698,0 тысяч тенге;
на 2027 год селе Акколь – 30 945,0 тысяч тенге;
на 2027 год селе Аралбай – 33 345,0 тысяч тенге;
на 2027 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 37 145,0 тысяч тенге;
на 2027 год селе Сужарган – 44 245,0 тысяч тенге;
на 2027 год селе Торгай – 99 635,0 тысяч тенге;
на 2027 год селе Шеген – 47 045,0 тысяч тенге;
на 2027 год Акшиганакскому сельскому округу – 41 545,0 тысяч тенге;

2028 жылға Шилі ауылдық округіне – 37 150,0 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 19 462,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1 564 092,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.

на 2028 год Шилийскому сельскому округу – 37 150,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 19 462,0 тысячи тенге.
4. Объем субвенции на 2026 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1 564 092,0 тысячи тенге.
5. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2026 год не утвержден.

81,0
2
Қаржылық қызмет
2000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2000,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1000,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1000,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
86364,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28863,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28863,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57501,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57501,0
02
Қорғаныс
17909,0
1
Әскери мұқтаждар
8619,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8619,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8619,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9290,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9290,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4290,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
154848,0
2
Әлеуметтiк көмек
94445,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94445,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20663,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1246,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
28212,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
13824,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

81,0
2
Финансовая деятельность
2000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2000,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1000,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1000,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
86364,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
28863,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
28863,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57501,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57501,0
02
Оборона
17909,0
1
Военные нужды
8619,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8619,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8619,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9290,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9290,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4290,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
154848,0
2
Социальная помощь
94445,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94445,0
005
Государственная адресная социальная помощь
30000,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20663,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
1246,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28212,0
017
Протезно-ортопедическая помощь, сурдотехнические средства, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, услуги и обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, индивидуального помощника и специалиста по ручному языку для лиц с инвалидностью по слуху
13824,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения