Қоғамдық сервитутты белгілеу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Көктал ауылы әкімінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 6 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 19-бабына, 69-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабына сәйкес және 2025 жылғы 04 қарашадағы № 23 Әулиекөл ауданы жер учаскелерін беру жөніндегі комиссияның отырыс хаттамасынан үзінді көшірмесінің негізінде Әулиекөл ауданы Көктал ауылының әкімі ШЕШТІ:
1. Қостанай облысы, Әулиекөл ауданы, Көктал ауылының аумағында орналасқан, ауданы – 2028,4648 гектар жер учаскесіне Көктал кен орнында қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін "Алюминий Казахстана" АҚ қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Көктал ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрдегі "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жарияланғаннан кейін "Көктал ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
М. Таипов

Об установлении публичного сервитута
Решение акима села Коктал Аулиекольского района Костанайской области от 11 ноября 2025 года № 6
В соответствии со статьей 19, пунктом 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании выписки из протокола заседания Аулиекольской районной комиссии по предоставлению земельных участков от 04 ноября 2025 года № 23 аким села Коктал РЕШИЛ:
1. Установить АО "Алюминий Казахстана" публичный сервитут на земельный участок, расположенный на территории села Коктал Аулиекольского района, общей площадью 2028,4648 гектар для проведения операций по разведке полезных ископаемых в Аулиекольском районе Костанайской области.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима села Коктал в установленном законодательством Республике Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти календарных дней со дня подписания настоящего решения направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе государственного учреждения "Аппарат акима села Коктал" после его официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
М. Таипов