Әулиекөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 391 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әулиекөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 750 631,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 614 625,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 36 913,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 053,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 096 040,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 413 019,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 235,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 183 813,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 578,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 282 377,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -282 377,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке берілетін 291 075,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдың, кенттің және ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін 326 291,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Әулиекөл ауылы – 195 403,0 мың теңге;
Құсмұрын кенті – 56 954,0 мың теңге;
Аманқарағай ауылдық округі – 43 564,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 30 370,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 248 913,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Көктал ауылы – 26 057,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 22 125,0 мың теңге;
Тимофеевка ауылы – 27 309,0 мың теңге;

О районном бюджете Аулиекольского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 25 декабря 2025 года № 391
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 750 631,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 614 625,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 36 913,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 053,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1 096 040,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 413 019,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 235,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 183 813,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 578,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 282 377,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 282 377,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий, передаваемый в областной бюджет в сумме 291 075,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов села, поселка и сельских округов в районный бюджет в сумме 326 291,0 тысяча тенге, в том числе:
село Аулиеколь – 195 403,0 тысячи тенге;
поселок Кушмурун – 56 954,0 тысячи тенге;
Аманкарагайский сельский округ – 43 564,0 тысячи тенге;
Новонежинский сельский округ – 30 370,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 248 913,0 тысяч тенге, в том числе:
село Коктал – 26 057,0 тысяч тенге;
село Первомайское – 22 125,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 27 309,0 тысяч тенге;

Диев ауылдық округі – 19 692,0 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 30 542,0 мың теңге;
Москалевка ауылдық округі – 31 822,0 мың теңге;
Новоселов ауылдық округі – 29 943,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі – 33 389,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 28 034,0 мың теңге.
5. Ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 66 623,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың

Диевский сельский округ – 19 692,0 тысячи тенге;
Казанбасский сельский округ – 30 542,0 тысячи тенге;
Москалевский сельский округ – 31 822,0 тысячи тенге;
Новоселовский сельский округ – 29 943,0 тысячи тенге;
Сулукольский сельский округ – 33 389,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 28 034,0 тысячи тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аулиекольского района на 2026 год в сумме 66 623,0 тысячи тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата