Әулиекөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 391 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әулиекөл ауданының 2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 463 745,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 592 605,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 53 833,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 153,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 809 154,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 636 930,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 316,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 183 813,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 497,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 228 601,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 228 601,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.06.2026 № 446 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке берілетін 291 075,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдың, кенттің және ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін 326 291,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Әулиекөл ауылы – 195 403,0 мың теңге;
Құсмұрын кенті – 56 954,0 мың теңге;
Аманқарағай ауылдық округі – 43 564,0 мың теңге;
Новонежин ауылдық округі – 30 370,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 248 913,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Көктал ауылы – 26 057,0 мың теңге;
Первомай ауылы – 22 125,0 мың теңге;
Тимофеевка ауылы – 27 309,0 мың теңге;
Диев ауылдық округі – 19 692,0 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 30 542,0 мың теңге;

О районном бюджете Аулиекольского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 25 декабря 2025 года № 391.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 463 745,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 592 605,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 53 833,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 153,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1 809 154,4 тысячи тенге;
2) затраты – 4 636 930,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 316,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 183 813,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 497,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 228 601,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 228 601,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.06.2026 № 446 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий, передаваемый в областной бюджет в сумме 291 075,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов села, поселка и сельских округов в районный бюджет в сумме 326 291,0 тысяча тенге, в том числе:
село Аулиеколь – 195 403,0 тысячи тенге;
поселок Кушмурун – 56 954,0 тысячи тенге;
Аманкарагайский сельский округ – 43 564,0 тысячи тенге;
Новонежинский сельский округ – 30 370,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 248 913,0 тысяч тенге, в том числе:
село Коктал – 26 057,0 тысяч тенге;
село Первомайское – 22 125,0 тысяч тенге;
село Тимофеевка – 27 309,0 тысяч тенге;
Диевский сельский округ – 19 692,0 тысячи тенге;
Казанбасский сельский округ – 30 542,0 тысячи тенге;

Москалевка ауылдық округі – 31 822,0 мың теңге;
Новоселов ауылдық округі – 29 943,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округі – 33 389,0 мың теңге;
Чернигов ауылдық округі – 28 034,0 мың теңге.
5. Әулиекөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 074,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.06.2026 № 446 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Москалевский сельский округ – 31 822,0 тысячи тенге;
Новоселовский сельский округ – 29 943,0 тысячи тенге;
Сулукольский сельский округ – 33 389,0 тысяч тенге;
Черниговский сельский округ – 28 034,0 тысячи тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аулиекольского района на 2026 год в сумме 1 074,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.06.2026 № 446 (вводится в действие с 01.01.2026).