Әулиекөл ауданының аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 10 қыркүйектегі № 135 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 "Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Әулиекөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении санитарно-защитных зон сибиреязвенных захоронений на территории Аулиекольского района
Постановление акимата Аулиекольского района Костанайской области от 10 сентября 2025 года № 135
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека" акимат Аулиекольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес бірінші қауіптілік сыныбымен айқындалған Әулиекөл ауданының аумағындағы сібір жарасы көмілген жерлерге санитарлық қорғау аймақтарының радиустары 1000 метрде белгіленсін.
2. "Әулиекөл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрдегі "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

1. Установить радиусы зон санитарной защиты сибиреязвенных захоронений на территории Аулиекольского района, определяемых по первому классу опасности, 1 000 метров согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства и земельных отношений акимата Аулиекольского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Әулиекөл ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Әулиекөл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әулиекөл ауданының әкімі Ж. Таукенов
Әулиекөл ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 135 қаулысына
қосымша
Сібір жарасы жерленген жерлердің орналасқан жері
Орналасқан жері
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Ауданы (га)
1
Қостанай облысы, Әулиекөл ауданы, Әулиекөл ауылы (орталық бөлігі)

2) размещение настоящего постановления на интернет – ресурсе акимата Аулиекольского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Аулиекольского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Аулиекольского района Ж. Таукенов
Приложение
к постановлению акимата
Аулиекольского района
от 10 сентября 2025 года
Местонахождение сибиреязвенных захоронений
Местонахождение
Кадастровый номер земельного участка
Площадь (га)
1
Костанайская область, Аулиекольский район, село Аулиеколь (центральная часть)