Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 122 "Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 184 шешімі
Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді аудандық мәслихатының "Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 122 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Амангелді ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 188 668,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 52 741,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 530,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 135 197,5 мың теңге;
2) шығындар – 201 476,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 808,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 808,1 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Амантоғай ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 710,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 159,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 50 551,1 мың теңге;
2) шығындар – 66 163,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 453,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 453,5 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Ақсай ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 172 464,7 мың теңге, оның iшiнде:

О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 122 "О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 10 декабря 2025 года № 184
Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Амангельдинского районного маслихата "О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2025 - 2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 122 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 188 668,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 52 741,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 530,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 135 197,5 тысяч тенге;
2) затраты - 201 476,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 808,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 12 808,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Амантогайского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 63 710,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 13 159,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 50 551,1 тысяч тенге;
2) затраты - 66 163,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 453,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 453,5 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Аксай на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 172 464,7 тысяч тенге, в том числе по:

салықтық түсімдер бойынша – 4 454,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 168 010,7 мың теңге;
2) шығындар – 176 024,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 559,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 559,5 мың теңге.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Байғабыл ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 055,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 366,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 48,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 36 640,1 мың теңге;
2) шығындар – 40 314,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 259,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 259,7 мың теңге.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қарасу ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 523,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 602,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 43,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31 878,8 мың теңге;
2) шығындар – 38 311,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 788,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 788,0 мың теңге.";
13 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

налоговым поступлениям – 4 454,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 168 010,7 тысяч тенге;
2) затраты – 176 024,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 559,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 559,5 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Байгабылского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 055,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 366,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 48,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 640,1 тысяч тенге;
2) затраты – 40 314,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 259,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 259,7 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 523,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 602,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 878,8 тысяч тенге;
2) затраты – 38 311,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 788,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 788,0 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 372,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 372,0 мың теңге.";
19 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Үштоғай ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 567,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 459,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 124,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26 983,2 мың теңге;
2) шығындар – 31 124,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 557,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 557,9 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 16, 19, 22, 25 және 28 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Н. Әлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_____________________ М.С. Сакетов
"10" желтоқсан 2025 жыл
Мәслихаттың
2025 жылғы "10" желтоқсандағы
№ 184 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың

5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 372,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 372,0 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Уштогайского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 567,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 459,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 124,1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26 983,2 тысяч тенге;
2) затраты – 31 124,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 557,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 557,9 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 7, 10, 16, 19, 22, 25 и 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата Н. Альмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата Амангельдинского района"
_______________________________ М.С. Сакетов
"10" декабря 2025 год
Приложение 1
к решению маслихата
от "10" декабря 2025 года
№ 184
Приложение 1
к решению маслихата