Алтынсарин ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 178 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7 тармағына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93593,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 47190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 46403,0 мың теңге;
2) шығындар – 93593,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Обаған ауылдық округінің бюджетінде аудандык бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 8742,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Алтынсарин ауданы Мариям Хәкімжанова атындағыауылдық округтің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64104,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 42770,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21334,0 мың теңге;
2) шығындар – 64104,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округтің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 5203,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Алтынсарин ауданы Большая Чураковка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах сел и сельских округов Алтынсаринского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 30 декабря 2025 года № 178
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Убаганского сельского округа Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 93593,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 47190,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 46403,0 тысяч тенге;
2) затраты – 93593,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете Убаганского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 8742,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа имени Мариям Хәкімжановой Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 64104,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 42770,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов – 21334,0 тысяч тенге;
2) затраты – 64104,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысячтенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа имени Мариям Хәкімжановой на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 5203,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 73776,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 35750,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 38026,0 мың теңге;
2) шығындар – 73776,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған Большая Чураковка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 14728,0 мың теңге сомасында көздегені ескерілсін.
7. Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 264147,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9876,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 254271,0 мың теңге;
2) шығындар – 264147,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
8. 2026 жылға арналған Димитров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 14460,0 мың теңге сомасында көздегені ескерілсін.
9. Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округтің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50393,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 17695,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32698,0 мың теңге;
2) шығындар – 50393,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
10. 2026 жылға арналған Ілияс Омаров атындағы ауылдық округтің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 18325,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

1) доходы – 73776,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35750,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 38026,0 тысяч тенге;
2) затраты – 73776,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете Большечураковского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 14728,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Димитровского сельского округа Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 264147,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9876,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов – 254271,0 тысяч тенге;
2) затраты – 264147,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете Димитровского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 14460,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 50393,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17395,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32698,0 тысяч тенге;
2) затраты – 50393,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете сельского округа имени Ильяса Омарова на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 18325,0 тысяч тенге.

11. Алтынсарин ауданы Омар Шипин атындағы ауылдық округтің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38929,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6949,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31980,0 мың теңге;
2) шығындар – 38929,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
12. 2026 жылға арналған Омар Шипин атындағы ауылдық округтің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 23706,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Алтынсарин ауданы Красный Кордон ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39827,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9204,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30623,0 мың теңге;
2) шығындар – 39827,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
14. 2026 жылға арналған Красный Кордон ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ауыл бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 24716,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Алтынсарин ауданы Новоалексеев ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32461,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4753,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27708,0 мың теңге;
2) шығындар – 32461,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.

11. Утвердить бюджет сельского округа имени Омара Шипина Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 38929,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6949,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31980,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38929,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете сельского округа имени Омара Шипина на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 23706,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет села Красный Кордон Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39827,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9204,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30623,0 тысяч тенге;
2) затраты – 39827,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
14. Учесть, что в бюджете села Красный Кордон на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 24716,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет села Новоалексеевка Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 32461,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4753,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27708,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32461,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.

16. 2026 жылға арналған Новоалексеев ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ауыл бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 20518,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Алтынсарин ауданы Свердловка ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34071,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5104,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 28967,0 мың теңге;
2) шығындар – 34071,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;

16. Учесть, что в бюджете села Новоалексеевка на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 20518,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет села Свердловка Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34071,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5104,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 28967,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34071,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
18. 2026 жылға арналған Свердловка ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ауыл бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 22249,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин аудандық мәслихатының хатшысы С. Мусапирова
Мәслихаттың

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджете села Свердловка на 2026 год предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 22249,0 тысяч тенге.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Алтынсаринского районного маслихата С. Мусапирова
Приложение 1
к решению маслихата