Қостанай қаласы әкімдігінің коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындарының таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 2194 қаулысы.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы № 171-VIII Бюджет кодексінің 56-бабына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 140-бабының 2-тармағына сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қостанай қаласы әкімдігінің коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындарының таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі белгіленсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Қостанай қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім М. Жүндібаев
Қостанай қаласы әкімдігінің
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2194 қаулысына
қосымша
Қостанай қаласы әкімдігінің коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындарының таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 02.04.2026 № 513 қаулысымен (қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді).
№ р/с
Ұйымның атауы
Таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
1
"Қостанай қаласы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қостанай қаласы әкімдігінің "Қостанай қалалық мәдениет және демалыс паркі" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
мемлекеттік кәсіпорынның таза кіріс сомасының 10% мөлшерінде
2
Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту бөлімінің "Мирас" қалалық мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
мемлекеттік кәсіпорынның таза кіріс сомасының 10% мөлшерінде

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий акимата города Костаная
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 2194.
В соответствии со статьей 56 Бюджетнго Кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года № 171-VIII , с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий акимата города Костаная согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел государственных активов и закупок акимата города Костаная" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении 10 рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копий в электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Костаная после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Костаная.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким М. Жундубаев
Приложение
к постановлению акимата
города Костаная
от 29 декабря 2025 года
№ 2194
Норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий города Костаная
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата города Костаная Костанайской области от 02.04.2026 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
№ п/п
Наименование организации
Норматив отчисления части чистого дохода
1
Государственное коммунальное предприятие "Костанайский городской парк культуры и отдыха" акимата города Костаная государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Костаная"
в размере 10% от суммы чистого дохода государственного предприятия
2
Государственное коммунальное казенное предприятие "Городской Дворец культуры "Мирас" отдела культуры, развития языков, акимата города Костаная"
в размере 10% от суммы чистого дохода государственного предприятия