Жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 800 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 18-бабының 5-1 тармақшасына, 69-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне елді мекендердің жері санатынан осы қаулының қосымшасына сәйкес жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Қостанай қаласы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім М. Жүндібаев
Әкімдіктің
2025 жылғы 30 мамырдағы
№ 800 қаулысына
қосымша
"Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне қауымдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
1) Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан, жалпы алаңы 0,0247 гектар жер учаскесі, "Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан облыстық балалар ауруханасы ғимаратын қайта құрылымдау" жұмыс жобасы бойынша коммуналдық, инженерлік желілерді жүргізу және пайдалану үшін (сыртқы сумен жабдықтау желілері);
2) Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан, жалпы алаңы 0,0151 гектар жер учаскесі, "Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан облыстық балалар ауруханасы ғимаратын қайта құрылымдау" жұмыс жобасы бойынша коммуналдық, инженерлік желілерді жүргізу және пайдалану үшін (сыртқы сумен жабдықтау желілері);
3) Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан, жалпы алаңы 0,0250 гектар жер учаскесі, "Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан облыстық балалар ауруханасы ғимаратын қайта құрылымдау" жұмыс жобасы бойынша коммуналдық, инженерлік желілерді жүргізу және пайдалану үшін (сыртқы сумен жабдықтау желілері);

Об установлении публичного сервитута на земельные участки
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 30 мая 2025 года № 800
В соответствии с подпунктом 5-1 статьи 18, пунктом 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить государственному учреждению "Управление строительства, архитектуры и градостроительства акимата Костанайской области" из категории земель населенных пунктов публичный сервитут на земельные участки, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата города Костаная" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в течение пяти рабочих дней со дня подписания на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Костаная после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Костаная.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования..
Аким М. Жундубаев
Приложение
к постановлению акимата
от 30 мая 2025 года
№ 800
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут государственному учреждению "Управление строительства, архитектуры и градостроительства акимата Костанайской области"
1) Земельный участок, расположенный по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4, общей площадью 0,0247 гектар, для прокладки и эксплуатации коммунальных, инженерных сетей по рабочему проекту "Реконструкция здания детской областной больницы, расположенной по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4" (наружные сети водоснабжения);
2) Земельный участок, расположенный по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4, общей площадью 0,0151 гектар, для прокладки и эксплуатации коммунальных, инженерных сетей по рабочему проекту "Реконструкция здания детской областной больницы, расположенной по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4" (наружные сети водоснабжения);
3) Земельный участок, расположенный по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4, общей площадью 0,0250 гектар, для прокладки и эксплуатации коммунальных, инженерных сетей по рабочему проекту "Реконструкция здания детской областной больницы, расположенной по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4" (наружные сети водоснабжения);

4) Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан, жалпы алаңы 0,0082 гектар жер учаскесі, "Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 мекенжайы бойынша орналасқан облыстық балалар ауруханасы ғимаратын қайта құрылымдау" жұмыс жобасы бойынша коммуналдық, инженерлік желілерді жүргізу және пайдалану үшін (сыртқы сумен жабдықтау желілері).

4) Земельный участок, расположенный по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4, общей площадью 0,0082 гектар, для прокладки и эксплуатации коммунальных, инженерных сетей по рабочему проекту "Реконструкция здания детской областной больницы, расположенной по адресу: город Костанай, улица Быковского, 4" (наружные сети водоснабжения).