Мәслихаттың 2023 жылғы 7 маусымдағы № 28 "Қостанай облысы елді мекендерінің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғаудың қағидаларын бекiту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 247 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысы елді мекендерінің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғаудың қағидаларын бекiту туралы" 2023 жылғы 7 маусымдағы № 28 шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қостанай облысы елді мекендерінде жасыл екпелерді жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларында:
2-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің Санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
комитеті Қостанай облысының
санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің (РММ)
басшысы
_______________ Е. Даулетбаев
"____" ____________ 2025 жыл
"Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігінің Экологиялық
реттеу және бақылау комитеті
Қостанай облысы бойынша
экология департаменті" РММ
басшысы
___________________ Т. Сәбиев
"____" ____________ 2025 жыл
"Қостанай облысы әкімдігінің
энергетика және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
басшысы
____________________ А. Жунусов
"____" _______________ 2025 жыл
"Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қостанай облысының Полиция
департаменті" ММ бастығы
_______________ Е. Файзуллин
"____" ____________ 2025 жыл
Мәслихаттың
2025 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 247 шешіміне
қосымша
Қостанай облысының жасыл
екпелерді жасау, күтіп-баптау және
қорғаудың қағидаларына
2-қосымша
Жасыл екпелерді зерттеп-қарау актісі 20__ ж. "___" ___________
р/с №
Жасыл екпелердің табиғи құрамы
Сақталады
Кесуге рұқсат
Рұқсатсыз кесу
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, сантиметр
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, сантиметр
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, сантиметр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Барлығы:
Қорытынды
кестенің жалғасы
Қайта отырғызу, тамырын қопарып қазу (жасарту)
Санитариялық кесу
Сапалық (нақты жай-күйі)
Залалды өтеу мөлшері, бірлік
Залалды өтеу мөлшері бойынша залалдың сомасы
Өтемдік қалпына келтіру, дана
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, сантиметр
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, сантиметр
айлық есептік көрсеткіш
теңге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Осы акт _______ данада жасалды.
Ескертпе: Зерттеп-қарау актісі жасыл екпелерді кесуге немесе қайта отырғызуға құқық беретін құжат болып табылмайды.
Жеке немесе заңды тұлғаның өкілі
____________________________________________________________________________________________________ қолы (Т.А.Ә.)
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
____________________________________________________________________________________________________ қолы (Т.А.Ә.) (мөрі бар болса)

О внесении изменения в решение маслихата от 7 июня 2023 года № 28 "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов Костанайской области"
Решение маслихата Костанайской области от 26 сентября 2025 года № 247
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов Костанайской области" от 7 июня 2023 года № 28 следующее изменение:
в Правилах создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов Костанайской области, утвержденных указанным решением:
приложение 2 изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
(РГУ) "Департамент санитарно-
эпидемиологического контроля
Костанайской области Комитета
санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства
здравоохранения Республики
Казахстан"
________________ Е. Даулетбаев
"_____" ____________ 2025 года
Руководитель РГУ "Департамент
экологии по Костанайской
области Комитета экологического
регулирования и контроля
Министерства экологии и
природных ресурсов Республики
Казахстан"
____________________ Т. Сабиев
"_____" _____________ 2025 года
Руководитель государственного
учреждения (ГУ) "Управление
энергетики и жилищно-
коммунального хозяйства акимата
Костанайской области"
___________________ А. Жунусов
"_____" _____________ 2025 года
Начальник ГУ "Департамент
полиции Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
_______________ Е. Файзуллин
"_____" ___________ 2025 года
Приложение
к решению маслихата
от 26 сентября 2025 года
№ 247
Приложение 2
к Правилам создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов Костанайской области
Акт обследования зеленых насаждений "___" ___________ 20__ года
п/п
Породный состав зеленых насаждений
Сохраняются
Вырубка по разрешению
Вырубка без разрешения
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Всего:
Итого:
продолжение таблицы
Пересадка, кронировка (омолаживание)
Санитарная обрезка
Качественное (фактическое) состояние
Размер возмещения ущерба за единицу
Сумма ущерба исчисленного по размерам возмещения ущерба
Компенсационное восстановление, штук
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
месячный расчетный показатель
теңге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Настоящий акт составлен в _______ экземплярах.
Примечание: Акт обследования не является документом, дающим разрешение на вырубку или пересадку зеленых насаждений.
Представитель физического или юридического лица
__________________________________________________________________________________________________ подпись (Ф.И.О)
Должностное лицо уполномоченного органа
__________________________________________________________________________________________________ подпись (Ф.И.О) (печать при наличии)