Қостанай облысындағы тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 25 тамыздағы № 239 шешімі
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 187 "Тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айқындалсын:
1) Қостанай облысындағы тұрғын үй сертификаттарының мөлшері - бастапқы жарна сомасынан 90 пайызы, бірақ 1500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспауы тиіс;
2) осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысындағы тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы М. Жутаев
Келісілді
"Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс,
сәулет және қала құрылысы басқармасы" ММ
басшысының міндетін атқарушы
____________________________ Беленко Л.П.
"____" ________________________ 2025 жыл
Мәслихаттың
2025 жылғы 25 тамыздағы
№ 239 шешіміне
қосымша
Қостанай облысындағы тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1. "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 68-бабымен айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары.
2. Денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет және спорт салаларында, сондай-ақ тау-кен және ауыл шаруашылығы салаларында еңбек қызметін жүзеге асыратын сұранысқа ие мамандар.
3. "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кәсіби қызметті жүзеге асыратын журналистер (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері).
4. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) бекітілген техникалық және кәсіптік білім беру мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына сәйкес жұмысшы мамандықтары бойынша еңбек қызметін (білікті жұмысшы кадрлар (3W)) жүзеге асыратын тұлғалар.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в Костанайской области
Решение маслихата Костанайской области от 25 августа 2025 года № 239
В соответствии с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 187 "Об утверждении правил реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить:
1) размер жилищных сертификатов в Костанайской области - 90 процентов от суммы первоначального взноса, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге;
2) перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Костанайской области, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского областного маслихата М. Жутаев
Согласовано
Исполняющий обязанности руководителя
ГУ "Управление строительства, архитектуры
и градостроительства акимата
Костанайской области
___________________________ Беленко Л.П.
"___" _________________________ 2025 год
Приложение
к решению маслихата
от 25 августа 2025 года
№ 239
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Костанайской области
1. Социально уязвимые слои населения, определҰнные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
2. Востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в отраслях здравоохранения, образования, культуры и спорта, а также в горнодобывающей и сельскохозяйственной отраслях.
3. Журналисты (представители средств массовой информации), осуществляющие профессиональную деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан "О масс-медиа".
4. Лица, осуществляющие трудовую деятельность по рабочим специальностям (квалифицированные рабочие кадры (3W)) в соответствии с Классификатором специальностей и квалификаций технического и профессионального образования, утверждҰнным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 "Об утверждении Классификатора cпециальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17564).