Қостанай облысы бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және тұрғын үй көмегін алушылар үшін тауарлық газды тұтыну нормаларын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 29 мамырдағы № 150 қаулысы
Ескерту. 01.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы қаулының 4-тармағымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасарының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 21-19/3048 хаттамалық тапсырмасына, Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы "Әлеуметтік әмиян" пилоттық жобасын масштабтау жөніндегі хаттамалық тапсырмасына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және тұрғын үй көмегін алушылар үшін тауарлық газдың тұтыну нормалары осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы 2025 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі Қ. Ақсақалов
Қостанай облысы әкімдігінің
2025 жылғы 29 мамырдағы
№ 150 қаулысына
қосымша
Қостанай облысы бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және тұрғын үй көмегін алушылар үшін тауарлық газды тұтыну нормалары
Тауарлық газды тұтыну сипаттамасы
Жылу беру маусымындағы айлық норма, м3
Жылу беру маусымынан тыс айлық норма, м3
1
Жылыту қазандығы, газ плитасы және су жылытқышы бар үй шаруашылығы

Об утверждении норм потребления товарного газа для получателей адресной социальной помощи и жилищной помощи по Костанайской области
Постановление акимата Костанайской области от 29 мая 2025 года № 150
Сноска. Вводится в действие с 01.07.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", протокольным поручением Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 апреля 2025 года № 21-19/3048, протокольным поручением вице-министра энергетики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года по масштабированию пилотного проекта "Социальный кошелек" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормы потребления товарного газа для получателей адресной социальной помощи и жилищной помощи по Костанайской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2025 года.
Аким Костанайской области К. Аксакалов
Приложение
к постановлению акимата
Костанайской области
29 мая 2025 года
№ 150
Нормы потребления товарного газа для получателей адресной социальной помощи и жилищной помощи по Костанайской области
Характеристика потребления товарного газа
Месячная норма в отопительный сезон, м3
Месячная норма во вне отопительного сезона, м3
1
Домохозяйство с отопительным котлом, газовой плитой и водонагревателем