Қостанай қаласының құрамдас бөліктерін атау және қайта атау туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 162 және Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 16 маусымдағы № 228 бірлескен қаулысы және шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасына сәйкес, тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 16 сәуірдегі қорытындысы негізінде Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының Гашек көшесі бойында орналасқан саябаққа Ұлы Дала саябағы атауы берілсін.
2. Қостанай қаласының Уральская көшесі Шақшақ Жәнібек батыр көшесі;
Қостанай қаласының Дзержинский көшесі Сағадат Нұрмағамбетов көшесі;
Қостанай қаласының Железнодорожная көшесі Бертран Рубинштейн көшесі деп қайта аталсын.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі Қ. Ақсақалов
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов

О наименовании и переименовании составных частей города Костаная
Совместные постановление акимата Костанайской области от 16 июня 2025 года № 162 и решение маслихата Костанайской области от 16 июня 2025 года № 228
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения соответствующей территории, на основании заключения Республиканской ономастической комиссии от 16 апреля 2025 года акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить парку, расположенному по улице Гашека города Костаная, наименование – парк Ұлы Дала.
2. Переименовать:
улицу Уральская города Костаная на улицу Шақшақ Жәнібек батыр;
улицу Дзержинского города Костаная на улицу Сағадат Нұрмағамбетов;
улицу Железнодорожная города Костаная на улицу Бертрана Рубинштейна.
3. Настоящие совместные постановление и решение вводятся в действие со дня их первого официального опубликования.
Аким Костанайской области К. Аксакалов
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов