Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/139 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 тамыздағы № 33/179 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №25/139 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №205310 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 500 175,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 073 253,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 87 335,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 96 740,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 9 242 846,2 мың теңге;
2) шығындар – 22 565 043,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 745 699,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 033 405,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –287 705,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 810 568,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 810 568,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 538 684,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 288 809,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 560 693,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 56,3 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 25/139 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 13 августа 2025 года № 33/179
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года №25/139 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №205310) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 21 500 175,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 073 253,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 87 335,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 96 740,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 242 846,2 тысяч тенге;
2)затраты – 22 565 043,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 745 699,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –3 033 405,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 287 705,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 810 568,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 810 568,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 538 684,0 тысячи тенге;
погашение займов – 288 809,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 560 693,1 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2025 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 56,3 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;

5) әлеуметтік салық – 56,3 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 9 217 030,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) социальный налог – 56,3 процентов.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районный бюджет на 2025 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 9 217 030,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 и 4 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

163 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 721 143,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 182,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 771,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 648 190,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23 259,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
23 259,0
02
Қорғаныс
58 249,0
1
Әскери мұқтаждар
58 249,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 249,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
58 249,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
239 888,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
239 888,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
239 888,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
239 888,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 302 627,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
921 823,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
921 823,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
921 823,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 929 188,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 929 188,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65 117,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 064,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
959 006,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 879,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
164 677,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 708 445,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

163 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 721 143,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71 182,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 771,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 648 190,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23 259,0
040
Развитие объектов государственных органов
23 259,0
02
Оборона
58 249,0
1
Военные нужды
58 249,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 249,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
58 249,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
239 888,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
239 888,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
239 888,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
239 888,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 302 627,0
1
Социальное обеспечение
921 823,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
921 823,0
005
Государственная адресная социальная помощь
921 823,0
2
Социальная помощь
2 929 188,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 929 188,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65 117,0
006
Оказание жилищной помощи
11 064,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
959 006,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 879,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
164 677,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 708 445,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения