Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/139 "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 31/168 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/139 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №205310 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 866 172,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 424 611,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 99 335,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 30 783,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 9 311 443,2 мың теңге;
2) шығындар – 21 425 762,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 250 979,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 538 684,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –287 705,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 25/139 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 18 апреля 2025 года № 31/168
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Мунайлинского районного Маслихата от 26 декабря 2024 года № 25/139 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 205310) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 19 866 172,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 424 611,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 99 335,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 30 783,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 9 311 443,2 тысячи тенге;
2)затраты – 21 425 762,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 250 979,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –538 684,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 287 705,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 810 568,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 810 568,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 538 684,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 288 808,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 560 693,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы аудандық мәслихатының төрағасы Б. Билялов

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 810 568,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 810 568,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 538 684,0 тысячи тенге;
погашение займов – 288 808,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 560 693,2 тысячи тенге.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мунайлинского районного маслихата Б. Билялов

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
60 774,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
60 774,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
240 933,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
240 933,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
240 933,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
240 933,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 916 608,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 492 419,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 492 419,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 492 419,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 924 369,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 924 369,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65 117,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 064,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
959 006,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 879,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
181 577,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 686 726,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
499 820,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
484 820,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 738,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 016,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
130 670,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

122
Аппарат акима района (города областного значения)
60 774,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
60 774,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
240 933,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
240 933,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
240 933,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
240 933,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 916 608,0
1
Социальное обеспечение
1 492 419,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 492 419,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 492 419,0
2
Социальная помощь
2 924 369,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 924 369,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65 117,0
006
Оказание жилищной помощи
11 064,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
959 006,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 879,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 577,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 686 726,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
499 820,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
484 820,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 738,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 016,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
130 670,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан