2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 37/178 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2- тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 349 627,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 533 712,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 775,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 550,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 790 590,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 349 627,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 600,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Форт-Шевченко қаласына – 100,0 мың теңге;
Ақшұқыр ауылына – 100,0 мың теңге;
Баутино ауылына – 100,0 мың теңге;
Сайын Шапағатов ауылдық округіне –  100,0 мың теңге;
Таушық ауылына – 100,0 мың теңге;
Қызылөзен ауылына – 100,0 мың теңге.

О бюджетах города районного значения, сел, сельского округа на 2026 – 2028 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26 декабря 2025 года № 37/178
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города районного значения, сел, сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы – 3 349 627,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 533 712,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 775,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 550,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 790 590,0 тысяч тенге;
2)затраты - 3 349 627,0 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельского округа в сумме 600,0 тысяч тенге, в том числе:
город Форт- Шевченко - 100,0 тысяч тенге;
село Акшукур – 100,0 тысяч тенге;
село Баутино – 100,0 тысяч тенге;
сельский округ Сайын Шапагатов – 100,0 тысяч тенге;
село Таушык – 100,0 тысяч тенге;
село Кызылозен – 100,0 тысяч тенге.