2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 қаңтардағы № 24/123 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2- тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 28.05.2025 № 29/137 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 292 842,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 468 062,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 268,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 830,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 779 682,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 329 651,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -36 809,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 36 809,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 36 809,7 мың теңге
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 19.08.2025 № 33/156 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 600,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Форт-Шевченко қаласына – 100,0 мың теңге;
Ақшұқыр ауылына – 100,0 мың теңге;
Баутино ауылына – 100,0 мың теңге;
Сайын Шапағатов ауылдық округіне –  100,0 мың теңге;
Таушық ауылына – 100,0 мың теңге;
Қызылөзен ауылына – 100,0 мың теңге.

О бюджетах города районного значения, сел, сельского округа на 2025 – 2027 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 8 января 2025 года № 24/123.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 28.05.2025 № 29/137 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджеты города районного значения, сел, сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 4 292 842,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 468 062,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 4 268,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40 830,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 779 682,2 тысяч тенге;
2)затраты - 4 329 651,9 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -36 809,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 36 809,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36 809, тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 33/156 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельского округа в сумме 600,0 тысяч тенге, в том числе:
город Форт- Шевченко - 100,0 тысяч тенге;
село Акшукур – 100,0 тысяч тенге;
село Баутино – 100,0 тысяч тенге;
сельский округ Сайын Шапагатов – 100,0 тысяч тенге;
село Таушык – 100,0 тысяч тенге;
село Кызылозен – 100,0 тысяч тенге.

2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының төрағасы А.Нугманов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2025 жылғы 8 қаңтардағы
№ 24/123 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Ақшұқыр ауылының бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 19.08.2025 № 33/156 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Тупкараганского районного маслихата А.Нугманов
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 8 января 2025 года
№24/123
Бюджет села Акшукур на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 33/156 (вводится в действие с 01.01.2025.
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге