2026 - 2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 35/287 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 34/279 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 20256-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 187 745,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 527 958,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 471,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1000,0 теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 658 316,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 194 816,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 071,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 071,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 071,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 08.05.2026 № 39/317 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 658 316,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 68 199,7 мың теңге;

О бюджетах сел, сельских округов на 2026 - 2028 год
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 26 декабря 2025 года № 35/287
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Каракиянского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 34/279 "О районном бюджете на 2026-2028 годы", Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 187 745,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 527 958,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 471,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала –1000,0 тенге;
поступлениям трансфертов –1 658 316,6 тысячи тенге;
2) затраты – 2 194 816,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 071,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 071,3 тысячи тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 071,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 08.05.2026 № 39/317 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 658 316,6 тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 68 199,7 тысяч тенге;

Бостан ауылдық округі – 153 751,9 мың теңге;
Жетібай ауылы – 333 177,4 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 126 984,2 мың теңге;
Құрық ауылы – 481 553,7 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 248 562,8 мың теңге;
Сенек ауылы – 246 086,9 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 08.05.2026 № 39/317 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Қалаубай

сельского округа Бостан – 153 751,9 тысяч тенге;
села Жетыбай – 333 177,4 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 126 984,2 тысяч тенге;
села Курык – 481 553,7 тысячи тенге;
села Мунайшы – 248 086,9 тысяч тенге;
села Сенек – 246 086,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 08.05.2026 № 39/317 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Каракиянского районного маслихата Қалаубай Ж.

Қарақия аудандық мәслихатының 2026 жылғы "8" мамырдағы № 39/317 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Болашақ ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 08.05.2026 № 39/317 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты/ Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы/ Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Кіші сыныбы/
Бағдарлама
1
2
3
КІРІСТЕР

Приложение 1 к решению Каракиянского районного маслихата от "8" мая 2026 года № 39/317
Бюджет сельского округа Болашак на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 08.05.2026 № 39/317 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория/ Функциональная группа
Наименование
Сумма тысяч тенге
Класс/ Администратор бюджетных программ
Подкласс/
Программа
1
2
3
ДОХОДЫ