Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 18/118 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 қарашадағы № 25/163 шешімі
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №18/118 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 -тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 48 005 806,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 40 262 791,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 548 298,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 138 940,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 055 776,2 мың теңге;
2)шығындар – 49 386 511,7 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 5 929 042,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 042 438,0 мың теңге
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 396,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -7 309 747,7 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 309 747,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 6 042 438,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 396,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 380 705,7 мың теңге." ;
2-тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 57,3 пайыз";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"төлем көзінен салық салынатын табыс бойынша жеке табыс салығы – 7,4 пайыз";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік салық – 7,3 пайыз".
3- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 889 575 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1,4 қосымшалары осы шешімнің 1,2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 18/118 "О бюджете города Актау на 2025-2027 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 19 ноября 2025 года № 25/163
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О бюджете города Актау на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №18/118 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 48 005 806,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 40 262 791,5 тысяч тенге; неналоговым поступлениям – 548 298,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 138 940,2 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 6 055 776,2 тысяч тенге;
2)затраты – 49 386 511,7 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 5 929 042,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 042 438,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 396,0 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -7 309 747,7 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 309 747,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 6 042 438,0 тысяч тенге;
погашение займов – 113 396,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 380 705,7 тысяч тенге." ;
в пункте 2:абзац первый изложить в новой редакции:
"корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 57,3 процентов";
абзац второй изложить в новой редакции:
"индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 7,4 процентов";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"социальный налог – 7,3 процентов".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 889 575 тысяч тенге.";
приложения 1,4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2 к настоящему решению.

61 981,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
649 448,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
649 448,8
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
649 448,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
649 448,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
7 434 874,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
635 886,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
635 886,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
635 886,8
2
Әлеуметтiк көмек
6 411 185,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 355 295,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
32 616,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 051 896,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
33 129,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
117 773,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
439 790,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 680 091,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55 890,6
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
55 890,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
387 801,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
386 801,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158 894,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 656,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
97 756,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

61 981,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
649 448,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
649 448,8
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
649 448,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
649 448,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 434 874,1
1
Социальное обеспечение
635 886,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
635 886,8
005
Государственная адресная социальная помощь
635 886,8
2
Социальная помощь
6 411 185,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 355 295,0
006
Оказание жилищной помощи
32 616,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 051 896,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
33 129,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
117 773,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
439 790,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 680 091,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55 890,6
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
55 890,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
387 801,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
386 801,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
158 894,0
021
Капитальные расходы государственного органа
4 656,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
97 756,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан