Ақтау қаласы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 6 қазандағы № 24/158 шешімі
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-9- тармағына, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы №187 "Тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36186 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айқындалсын:
1) Ақтау қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері - қарыз сомасынан 10 пайыз, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес;
2) осы шешімнің қосымшасына сәйкес Ақтау қаласындағы тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтау қалалық мәслихатының төрағасы С.Т. Закенов
Келісілді
"Ақтау қалалық тұрғын
үй –коммуналдық
шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________Шалабаев Б.А.
"___"_______________2025 жыл
Ақтау қалалық мәслихатының
6 қазандағы 2025 жылғы
№24/158 шешіміне қосымша
Ақтау қаласындағы тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1."Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68-бабымен айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары.
2. Еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 бұйрығымен бекітілген Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32546 болып тіркелген) сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есепке алумен, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы және өзге де салаларындағы бюджеттiк ұйымдарының қажетті мамандары.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по городу Актау
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 6 октября 2025 года № 24/158
В соответствии c пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года №187 "Об утверждении правил реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36186), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить:
1) размер жилищных сертификатов в городе Актау - 10 процентов от суммы займа, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге;
2) перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Актау согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Актауского городского маслихата С.Т. Закенов
Согласовано
Руководитель
государственного учреждения
" Актауский городской отдел
жилищно-коммунального хозяйства"
_______________________Шалабаев Б.А.
"___"__________________2025 год
Приложение к решению
Актауского городского маслихата
от 6 октября 2025 года №24/158
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Актау
1. Социально уязвимые слои населения, определҰнные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
2. Востребованные специалисты бюджетных организаций в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта и иных отраслей на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, а также с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Правилам формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32546).