Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг және бағалау жүргізуге арналған заттай нормаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 12 маусымдағы № 133-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 23-бабы 1-тармағының 16) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг және бағалау жүргізуге арналған заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Жерасты сулары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Н. Нұржігітов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2025 жылғы 12 маусымдағы
№ 133-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйіне мониторинг және бағалау жүргізуге арналған заттай нормалар
р/с №
Заттай норманың атауы
Өлшем бірлігі
Сандық мәндегі нормасы
Пайдаланылу мерзімі, жыл
Таралу
саласы
Қолданылу саласы
Заттай нормалардың анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамалар
Таралу
саласы
Заттай нормалардың анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамалар
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Аймақтық гидрогеологиялық-мелиоративтік орталық" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - АГГМО)
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық -мелиоративтік экспедиция" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі –ОҚГГМЭ)
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедиция" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі –ҚГГМЭ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Об утверждении натуральных норм на проведение мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 12 июня 2025 года № 133-НҚ
В соответствии с подпунктом 16) пункта 1 статьи 23 Водного кодекса Республики Казахстан, пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы на проведение мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель.
2. Департаменту подземных вод Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Н. Нуржигитов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 12 июня 2025 года № 133-НҚ
Натуральные нормы на проведение мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
№ п/п
Наименование натуральной нормы
Единица измерения
Норма в количественном выражении
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
Характеристики, конкретизирующие определение и применение натуральных норм
Республиканское государственное учреждение "Зональный гидрогеолого-мелиоративный центр" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан (далее - ЗГГМЦ)
Республиканское государственное учреждение "Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан (далее -ЮКГГМЭ)
Республиканское государственное учреждение "Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан (далее – КГГМЭ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10