Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/177 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 4 тамыздағы № 21/250 шешімі
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/177 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 538 773 509,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 227 449 173,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 49 112 975,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 262 151 360,5 мың теңге;
2) шығындар – 570 949 370,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 877 390,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 051 618,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 174 227,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 15 287 184,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15 287 184,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – -66 340 435,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 66 340 435,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 21 251 618,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 010 057,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 48 098 874,3 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 51,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50 пайыз;
2) Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 79 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 36,6 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 56,3 пайыз;
Түпқараған ауданына – 54,3 пайыз;
Ақтау қаласына – 5,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 21,6 пайыз.
3) Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 38 пайыз.

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 17/177 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 4 августа 2025 года № 21/250
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 17/177 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 538 773 509,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 227 449 173,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 49 112 975,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 60 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 262 151 360,5 тысяч тенге;
2) затраты – 570 949 370,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 877 390,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 051 618,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 174 227,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 287 184,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15 287 184,0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – -66 340 435,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 66 340 435,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 21 251 618,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 010 057,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 48 098 874,3 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 51,4 процентов;
городу Жанаозен – 50 процентов.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 79 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 36,6 процентов;
Мунайлинскому району – 56,3 процентов;
Тупкараганскому району – 54,3 процентов;
городу Актау – 5,4 процентов;
городу Жанаозен – 21,6 процентов.
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 5 процентов;
городу Жанаозен – 38 процентов.

4) Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42 пайыз.
5) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 90,8 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 43 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 56,3 пайыз;
Түпқараған ауданына – 70 пайыз;
Ақтау қаласына – 6,3 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 21,6 пайыз.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне нысаналы трансферттер көлемдері 9 271 919,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 298 107 мың теңге;
Қарақия ауданына – 33 316 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 3 494 975 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 788 603 мың теңге;
Ақтау қаласына – 1 828 382 мың теңге;
Жаңаөзен қаласына – 1 828 536 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 1 750 729,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 1 645 729,5 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 50 000 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 55 000 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері мөлшері 24 651 368,0 мың теңге сомасында белгіленсін.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер мөлшері 21 251 618,0 мың теңге сомасында белгіленсін.";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мөлшері 56 255 870,0 мың теңге сомасында белгіленсін.".
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"Келісілді"
"Маңғыстау облыстық экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ Т. Е. Едігеев
" " тамыз 2025 жыл
Маңғыстау облыстық мәслихатының

4) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 0 процентов;
Мунайлинскому району – 0 процентов;
Тупкараганскому району – 0 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 42 процентов.
5) Социальный налог:
Бейнеускому району – 90,8 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 43 процентов;
Мунайлинскому району – 56,3 процентов;
Тупкараганскому району – 70 процентов;
городу Актау – 6,3 процентов;
городу Жанаозен – 21,6 процентов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджет городов и районов в сумме 9 271 919,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 298 107 тысяч тенге;
Каракиянскому району – 33 316 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 3 494 975 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 788 603 тысячи тенге;
города Актау – 1 828 382 тысячи тенге;
города Жанаозен – 1 828 536 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы трансфертов из районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 1 750 729,5 тысяч тенге, в том числе, из:
Каракиянского района – 1 645 729,5 тысяч тенге;
Мангистауского района – 50 000,0 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 55 000,0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в сумме 24 651 368,0 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета в сумме 21 251 618,0 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета на развитие в сумме 56 255 870,0 тысяч тенге.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж.Матаев
"Согласовано"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
_________________ Т.Е. Едігеев

679 787,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әл еуметтік мекемелерде ( ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 765 266,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
448 839,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әл еуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында , әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 570 532,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
708 884,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8 205,0
261
Облыстың білім басқармасы
485 670,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
346 243,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
102 763,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
36 664,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
884 625,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
884 625,0
2
Әлеуметтiк көмек
13 290 027,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
13 290 027,4
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
100 720,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
13 189 307,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 254 991,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 239 176,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
538 528,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 278,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
98 615,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
46 418,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
108 000,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
15 298,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

679 787,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 765 266,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
448 839,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 570 532,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
708 884,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8 205,0
261
Управление образования области
485 670,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
346 243,0
037
Социальная реабилитация
102 763,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
36 664,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
884 625,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
884 625,0
2
Социальная помощь
13 290 027,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
13 290 027,4
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
100 720,0
068
Программа занятости
13 189 307,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 254 991,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 239 176,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
538 528,0
007
Капитальные расходы государственного органа
5 278,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
98 615,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
46 418,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
108 000,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
15 298,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

40 126 809,4
01
Отын және энергетика
26 183 313,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
26 183 313,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
24 515 004,0
061
Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
1 668 309,0
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
13 943 496,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 943 496,4
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13 943 496,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
15 205 610,0
1
Ауыл шаруашылығы
6 455 245,8
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 768 352,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 199,8
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 543,8
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
106 225,8
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 123 777,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
208 393,7
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
275 212,2
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 065 479,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 204,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 012 610,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
15 810,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 747,2
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 555,7
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
954 551,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 621 414,5
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
26 000,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
24 737,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
2 300,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
4 283,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу

40 126 809,4
01
Топливо и энергетика
26 183 313,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
26 183 313,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
24 515 004,0
061
Обеспечение радиационной безопасности
1 668 309,0
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
13 943 496,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 943 496,4
071
Развитие газотранспортной системы
13 943 496,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
15 205 610,0
1
Сельское хозяйство
6 455 245,8
255
Управление сельского хозяйства области
1 768 352,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
53 199,8
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 543,8
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
106 225,8
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 123 777,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
208 393,7
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
275 212,2
719
Управление ветеринарии области
2 065 479,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
72 204,3
003
Капитальные расходы государственного органа
1 012 610,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
15 810,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 747,2
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 555,7
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
954 551,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 621 414,5
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
26 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
24 737,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
2 300,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
4 283,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов