"Үстірт" мемлекеттік табиғи қорығын кеңейту үшін жер учаскелерін резервте қалдыру туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 18 қарашадағы № 235 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, "Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құруға және кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі №943 қаулысына және 2023 жылғы 1 қыркүйектегі Маңғыстау облысы Қарақия ауданында "Үстірт" мемлекеттік табиғи қорығын кеңейту үшін жер учаскелерін зерттеу актісіне сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О резервировании земельных участков для расширения государственного природного заповедника "Устюрт"
Постановление акимата Мангистауской области от 18 ноября 2025 года № 235
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года № 943 "Об утверждении Правил резервирования земельных участков, предназначенных для создания и расширения особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения" и на основании акта обследования земельных участков для расширения государственного природного заповедника "Устюрт" в Каракиянском районе Мангистауской области от 1 сентября 2023 года, акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Маңғыстау облысының Қарақия ауданында "Үстірт" мемлекеттік табиғи қорығын кеңейту үшін жалпы ауданы 639 755,0 гектар жер учаскелері 10 жыл мерзімге резервте қалдырылсын.
2. Резервте қалдырылатын жер учаскелерінің шекаралары "Үстірт" мемлекеттік табиғи қорығын кеңейту үшін резервте қалдырылатын жер учаскелерінің қоса беріліп отырған сызбаға сәйкес анықталсын.
3. "Үстірт" мемлекеттік табиғи қорығын кеңейту туралы шешім қабылданғанға дейін резервте қалдырылған жерді пайдаланушылар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте пайдаланылады.

1. Зарезервировать на срок 10 лет земельные участки, общей площадью 639 775,0 гектаров в Каракиянском районе Мангистауской области для расширения государственного природного заповедника "Устюрт".
2. Границы земельных участков, резервируемых для расширения государственного природного заповедника "Устюрт", определить согласно прилагаемой схеме.
3. До принятия решения о расширении государственного природного заповедника "Устюрт" зарезервированные земли использовать в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.