Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 7 қыркүйектегі № 137 "Маңғыстау облысы аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 5 қыркүйектегі № 187 қаулысы
Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 7 қыркүйектегі № 137 "Маңғыстау облысы аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу туралы" қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2025 жылғы "5" қыркүйекте
№187 қаулысына қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2023 жылғы "7" қыркүйектегі
№137 қаулысына қосымша
Карантиндік режимді енгізілген карантиндік аймақ
Ауданның (қаланың) атауы
Ауылдық округтер (ауыл) және елді мекендер атауы
Шаруашылық субъектілер, басқа да нысандар атауы, жер телімдерінің санаты
Карантиндік объектінің атауы
Зақымдалған алаң, гектар
Бейнеу ауданы
Ақжігіт
"Ақжігіт" ауыл іші
Acroptilon repens (D.C.)

О внесении изменения в постановление акимата Мангистауской области от 7 сентября 2023 года № 137 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 5 сентября 2025 года № 187
Акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 7 сентября 2023 года № 137 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Мангистауской области" следующие изменения:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "05" сентября 2025 года
№ 187
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "7" сентября 2023 года
№ 137
Карантинная зона с введением карантинного режима
Наименование района (города)
Наименование сельских округов (села) и населенных пунктов
Наименование хозяйствующих субъектов, иных объектов, категория земельных участков
Наименование карантинного объекта
Пораженная площадь, гектар
Бейнеуский район
Акжигит
внутри села "Акжигит"
Acroptilon repens (D.C.)

Атырау – Бейнеу тас жолы 242/266 шақырым тақтайша белгі аралығы
Acroptilon repens (D.C.)
0,5
Жиынтығы
Acroptilon repens (D.C.)
1,1422
Бейнеу
Ер Қосай көшесінің жағалауы
Cuscuta sp.sp
0,014
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің
"Ы. Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Cuscuta sp.sp
0,33
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің "Жұмағали Қалдығараев атындағы жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Cuscuta sp.sp

На расстояние знаков 242/266 км трасса Атырау - Бейнеу
Acroptilon repens (D.C.)
0,5
Итого
Acroptilon repens (D.C.)
1,1422
Бейнеу
вдоль улицы Ер Косай
Cuscuta sp.sp
0,014
территория коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени Ы. Алтынсарина" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Cuscuta sp.sp
0,33
территория коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени Жумагали Калдыгараева" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Cuscuta sp.sp

1,07
Ақтау қаласы
Шығыс-3
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,001
29 шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
16 шағын аудан
"Актау" СОСК автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,0001
12 шағын аудан
"Ынтымақ" алаңы аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
2 шағын аудан
"Ақбота" саябағы аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
1
22 шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,022
21 шағын аудан
37/1 үй маңы
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
29а шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
31а шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
25 шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,03
Ақтау Халықаралық Әуежай жолы
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
Жиынтығы
Acroptilon repens (D.C.)
1,6931
9 шағын аудан
автокөлік жол бойы
Pseudococcus comstocki kuw
0,06
26 шағын аудан
31 үй маңы
13 шағын аудан
24, 50, 52 үйлер маңы
Pseudococcus comstocki kuw
0,0602
14 шағын аудан
40, 46 үйлер маңы
3 шағын аудан
7, 8, 11 үйлер маңы
11 шағын аудан
39, 40 үйлер маңы
28 шағын аудан
31, 36 үйлер маңы
29 шағын аудан
8 үй маңы
27 шағын аудан
65, 15, 25, 42, 45, 47 үйлер маңы
Жиынтығы
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
29 шағын аудан
202 үй маңы
Cuscuta sp.sp
0,008
30 шағын аудан
80,83,157,133/1 үйлер маңы
Cuscuta sp.sp
0,009
"Толкын-1" шағын аудан
24,48,98,115 үйлер маңы
Cuscuta sp.sp
0,008
22 шағын аудан
Арыстан арена жолы
Cuscuta sp.sp
0,02
30 шағын аудан
Kazfruit жолы
Cuscuta sp.sp
0,012
21 шағын аудан
37/1
Cuscuta sp.sp
0,03
База ОРС
Темір жол өткелі
Cuscuta sp.sp
0,068
Промзона
Промзона 3
Cuscuta sp.sp
0,0015
Өмірзақ
Өмірзақ жолы
Cuscuta sp.sp

1,07
город Актау
Шыгыс-3
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,001
29 микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
16 микрорайон
вдоль автомобильной дороги ТРК Актау
Acroptilon repens (D.C.)
0,0001
12 микрорайон
территория площади "Ынтымак"
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
2 микрорайон
территория парка "Акбота"
Acroptilon repens (D.C.)
1
22 микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,022
21 микрорайон
возле дома 37/1
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
29а микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
31а микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
25 микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,03
дорога Международный аэропорт Актау
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
Итого
Acroptilon repens (D.C.)
1,6931
9 микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Pseudococcus comstocki kuw
0,06
26 микрорайон
возле домов 31
13 микрорайон
возле домов 24,50, 52Б
Pseudococcus comstocki kuw
0,0602
14 микрорайон
возле домов 40, 46
3 микрорайон
возле домов 7, 8, 11
11 микрорайон
возле домов 39, 40
28 микрорайон
возле домов 31, 36
29 микрорайон
возле дома 8
27 микрорайон
возле дома 65, 25, 42, 45,47
Итого
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
29 микрорайон
возле дома 202
Cuscuta sp.sp
0,008
30 микрорайон
возле домов 80,83,157,133/1
Cuscuta sp.sp
0,009
"Толкын-1" микрорайон
возле домов 24,48,98,115
Cuscuta sp.sp
0,008
22 микрорайон
Арыстан арена автомобильной дороги
Cuscuta sp.sp
0,02
30 микрорайон
Kazfruit
Cuscuta sp.sp
0,012
21 микрорайон
37/1
Cuscuta sp.sp
0,03
База ОРС
Темір жол өткелі
Cuscuta sp.sp
0,068
Промзона
Промзона 3
Cuscuta sp.sp
0,0015
Өмірзақ
Өмірзақ
Cuscuta sp.sp

0,015
Жиынтығы
Cuscuta sp.sp
0,1715
Жаңаөзен қаласы
3 шағын аудан
"Мұнайшы" мәдениет үйі ғимарат маңы
Acroptilon repens (D.C.)
0,011
"Халық Банк" ғимараты маңы
Acroptilon repens (D.C.)
0,007
Рахат елді мекені
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,125
ҚазМұнайГаз жанар май бекетінен Жаңаөзен-Ақтау жолы
ҚазМұнайГаз жанар май бекетінен бастап Жаңаөзен-Ақтау қаласы жолы бойының Жаңаөзен қаласы ішіндегі учаскесі
Acroptilon repens (D.C.)
0,42
Тенге кенті
Тілендиев көшесі 3/5, "Нұр-Айса" сауда орталығы алды
Acroptilon repens (D.C.)
0,2
Жиынтығы
Acroptilon repens (D.C.)
0,763
Барлығы
Acroptilon repens (D.C.)
3,5983
Cuscuta sp.sp
0,6395
Tuta absoluta

0,015
Итого
Cuscuta sp.sp
0,1715
город Жанаозен
3 микрорайон
вдоль здания дома культуры "Мунайшы"
Acroptilon repens (D.C.)
0,011
3а микрорайон
вдоль здания "Халык Банк"
Acroptilon repens (D.C.)
0,007
посолек Рахат
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,125
Заправка КазМунай газ, трасса Жанаозен-Актау
от Заправки КазМунай газ по трассе города Жанаозен-Актау участки внутри города Жанаозен
Acroptilon repens (D.C.)
0,42
кент Тенге
улица Тилендиева 3/5, торговый центр "Нур-Айса"
Acroptilon repens (D.C.)
0,2
Итого
Acroptilon repens (D.C.)
0,763
Всего
Acroptilon repens (D.C.)
3,5983
Cuscuta sp.sp
0,6395
Tuta absoluta

11,07
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
Карантиндік объектілер атауларының латын тілінен аудармасы:
Acroptilon repens (D.C.) – жатаған укекіре;
Cuscuta sp.sp – арам сояу;
Tuta absoluta – қызанақ күйесі;
Pseudococcus comstocki kuw – комсток сымыры.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СОСК- сауда ойын-сауық кешені;
ШҚ - шаруа қожалығы;
ЖШС - жауапкершілігі шектеулі серіктестік.

11,07
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
Перевод наименований карантинных объектов с латинского языка:
Acroptilon repens (D.C.) – горчак ползучий;
Cuscuta sp.sp – повилика;
Tuta absoluta – томатная моль;
Pseudococcus comstocki kuw – червец комстока.
Расшифровка аббревиатур:
ТРК – торгово-развлекательный комплекс;
КХ – крестьянское хозяйство;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью.