"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №24/8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 маусымдағы № 31/2 шешімі
Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №24/8 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 214 386,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 956 825 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 117 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96 993 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 7 043 263,5 мың теңге;
2) шығындар – 13 205 312,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -116 261 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 273 541 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 874 665,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 874 665,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 157 280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 273 541 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шиелийского районного маслихата от 19 декабря 2024 года №24/8 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 13 июня 2025 года № 31/2
Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шиелийского районного маслихата от 19 декабря 2024 года №24/8 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 214 386,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 956 825 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 117 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96 993 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 043 263,5 тысяч тенге;
2) затраты – 13 205 312,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -116 261 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 273 541 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 874 665,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 874 665,4 тысяч тенге;
поступление займов – 157 280 тысяч тенге;
погашение займов – 273 541 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 990 926,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы М.Турабаев
Шиелі аудандық мәслихатының
2025 жылғы "13" маусымдағы
№31/2 шешіміне қосымша
Шиелі аудандық мәслихатының
2024 жылғы "19" желтоқсандағы
№24/8 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

используемые остатки бюджетных средств – 990 926,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата М.Турабаев
Приложение к решению
Шиелийского районного маслихата
от "13" июня 2025 года № 31/2
Приложение 1 к решению
Шиелийского районного маслихата
от "19" декабря 2024 года № 24/8
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

182617
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
266
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
301481
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
185032
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
55577
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
434520,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
434520,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145541,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2730
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
252272
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
33977
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
399114
1
Тұрғын үй шаруашылығы
268646
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120485
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1960
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
118525
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
148161
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
148161
2
Коммуналдық шаруашылық
130462
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45550
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
41999
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3551
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

182617
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
266
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
301481
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
185032
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
55577
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
434520,5
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
434520,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
145541,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2730
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
252272
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
33977
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
399114
1
Жилищное хозяйство
268646
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120485
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1960
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
118525
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
148161
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
148161
2
Коммунальное хозяйство
130462
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45550
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
41999
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3551
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)