"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №313 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 430 шешiмi
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 16 318 209,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 537 748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 38996 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 684 257,3 мың теңге;
2)шығындар – 16 659 146,6 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру – 2 300 980 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 2 347 709 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 729 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 30 014 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 30 014 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 671 931,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 671 931,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 347 709 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата от 23 декабря 2024 года №313 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 24 ноября 2025 года № 430
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аральского районного маслихата от 23 декабря 2024 года №313 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1)доходы – 16 318209,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 537748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38996 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 684 257,3 тысяч тенге;
2) расходы – 16 659 146,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 300 980 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 2 347 709 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 729 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 014 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 30 014 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 671 931,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 2 671 931,3 тысяч тенге;
поступление займов – 2 347 709 тысяч тенге;

1 296 743,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 296 743,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 478
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
496
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
153 054
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
269
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 802
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210 724
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
811 139,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
73 781
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
225 946,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
225 946,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 917
003
Мемлекеттік органның объектілерін дамыту
5 145
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
709
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
61 525,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29 650
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 231 156,5
Тұрғын үй шаруашылығы
357 376
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
357 376
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
353 119
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
4 257
Коммуналдық шаруашылық
843405
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
913
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
0

1 296 743,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 296 743,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 478
006
Жилищная помощь
496
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
153 054
009
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
269
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 802
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210 724
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
811 139,5
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
73 781
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
225 946,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
225 946,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
128 917
003
Капитальные расходы государственным органам
5 145
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
709
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
61 525,1
054
Размещение государственного социального заказа в непровительсвенных организациях
29 650
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 231156,5
Жилищное хозяйство
357 376
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
357 376
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
353 119
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
4 257
Коммунальное хозяйство
843405
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
913
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
0