"2025-2027 жылдарға арналған Қызылорда қаласының бюджетін бекіту туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы №223-32/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 291-41/1 шешімі
Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Қызылорда қаласының бюджетін бекіту туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 223-32/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 116 927 298,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 38 436 923,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 303 172,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –10 083 411,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66 103 791,4 мың теңге;
2) шығындар – 153 299 366,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 997 924,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 600,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 194 524,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 192,7 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 192,7 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 35 374 335,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 35 374 335,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кызылординского городского маслихата от 18 декабря 2024 года № 223-32/1 "Об утверждении бюджета города Кызылорда на 2025-2027 годы"
Решение Кызылординского городского маслихата от 19 сентября 2025 года № 291-41/1
Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Кызылорда "Об утверждении бюджета города Кызылорда на 2025-2027 годы" от 18 декабря 2024 года №223-32/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 116 927 298,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 38 436 923,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 303 172,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 083 411,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 103 791,4 тысяч тенге;
2) затраты – 153 299 366,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -997 924,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 600,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 194 524,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 192,7 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 192,7 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 35 374 335,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 374 335,9 тысяч тенге;

71 993,0
02
Қорғаныс
30 928,0
1
Әскери мұқтаждар
30 928,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30 928,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
30 928,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
583 339,2
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
48 562,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 562,8
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
48 562,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
534 776,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
534 776,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
534 776,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9 277 779,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 661 787,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 661 787,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 660 892,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
895,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 313 461,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 313 461,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 279,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9 237,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
784 603,7
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
448,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
54 586,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
159 261,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
307 350,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
128 689,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

71 993,0
02
Оборона
30 928,0
1
Военные нужды
30 928,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30 928,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
30 928,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
583 339,2
6
Уголовно-исполнительная система
48 562,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 562,8
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
48 562,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
534 776,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
534 776,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
534 776,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 277 779,4
1
Социальное обеспечение
3 661 787,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 661 787,0
005
Государственная адресная социальная помощь
3 660 892,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
895,0
2
Социальная помощь
3 313 461,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 313 461,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 279,0
006
Оказание жилищной помощи
9 237,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
784 603,7
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
448,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
54 586,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
159 261,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
307 350,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
128 689,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью