Осакаров аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/271 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 шілдедегі № 36/353 шешімі
Осакаров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осакаров аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/271 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 273 582 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 656 263 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 71 239 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 552 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 542 528 мың теңге;
2) шығындар - 7 831 610 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 65 835 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 182 838 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 117 003 мың тенге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 623 863 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 623 863 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 182 838 мың теңге;

О внесении изменений в решение Осакаровского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 29/271 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 9 июля 2025 года № 36/353
Осакаровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Осакаровского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 29/271 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 273 582 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 656 263 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 71 239 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 552 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 542 528 тысяч тенге;
2) затраты – 7 831 610 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65 835 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 182 838 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 117 003 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 623 863 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 623 863 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 182 838 тысяч тенге;

377 877
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 485
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
644
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
251 748
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 192 453
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 530
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 600
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
55 860
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 064 463
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
24 951
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 951
02
Қорғаныс
84 898
1
Әскери мұқтаждар
14 066
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 066
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 066
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
70 832
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
70 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
29 569
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
41 263
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18 021
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
18 021
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18 021
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 021
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
706 626
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
124 306
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
124 306
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
124 306
2
Әлеуметтік көмек
462 017
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
462 017
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

377 877
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
125 485
015
Капитальные расходы государственного органа
644
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
251 748
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 192 453
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
65 530
013
Капитальные расходы государственного органа
6 600
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
55 860
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 064 463
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
24 951
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
24 951
02
Оборона
84 898
1
Военные нужды
14 066
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 066
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 066
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
70 832
122
Аппарат акима района (города областного значения)
70 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
29 569
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
41 263
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18 021
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
18 021
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
18 021
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 021
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
706 626
1
Социальное обеспечение
124 306
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
124 306
005
Государственная адресная социальная помощь
124 306
2
Социальная помощь
462 017
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
462 017
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

13 684
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 544
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
144 070
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
201 105
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
77 398
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 016
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
120 303
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120 303
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 897
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 392
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 129
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 885
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 012 658
1
Тұрғын үй шаруашылығы
356 149
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
299 714
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
50 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
249 714
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
56 435
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
15 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
41 435
2
Коммуналдық шаруашылық
649 313
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
370 381
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
25 222
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
345 159
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
278 932
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
217 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

13 684
006
Оказание жилищной помощи
4 544
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
144 070
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
201 105
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
77 398
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 016
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
120 303
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120 303
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 897
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 392
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 129
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 885
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 012 658
1
Жилищное хозяйство
356 149
467
Отдел строительства района (города областного значения)
299 714
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
50 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
249 714
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
56 435
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
41 435
2
Коммунальное хозяйство
649 313
467
Отдел строительства района (города областного значения)
370 381
005
Развитие коммунального хозяйства
25 222
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
345 159
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
278 932
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
217 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

2 674 638
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
335 142
Облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 083 674
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы даму трансферттері
680 703
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
200 000
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
192 281
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредит
182 838
Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
335 142
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға, барлығы
6 441
оның ішінде:
Аудандық мәслихат аппараты
5
Аудан әкімінің аппараты
127
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1718
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
4 147
Ауданның ішкі саясат бөлімі
10
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
117
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі
5
Ауданның жер қатынастары бөлімі
5
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
5
Ауданның құрылыс бөлімі
5
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
5
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылғы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
127
Ауданның кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
5
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 987
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
17 987
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
61 000
Ауданның құрылыс бөлімі
249 714
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
249 714
Облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 083 674
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 612
Ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге
1 612
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 082 062
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
672 062
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
200 000
Табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға
210 000
Нысаналы даму трансферттері :
1 072 984
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
680 703
Ауданның құрылыс бөлімі
680 703
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
680 073
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
200 000
Ауданның құрылыс бөлімі
200 000
Елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
200 000
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен:
192 281
Ауданның құрылыс бөлімі
192 281
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға

2 674 638
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
335 142
Целевые текущие трансферты из областного бюджета
1 083 674
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан
680 703
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
200 000
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета
192 281
Бюджетный кредит из республиканского бюджета
182 838
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
335 142
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, всего
6 441
в том числе:
Аппарат маслихата района
5
Аппарат акима района
127
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1 718
Отдел занятости и социальных программ района
160
Отдел культуры и развития языков района
4 147
Отдел внутренней политики района
10
Отдел экономики и финансов района
117
Отдел сельского хозяйства района
5
Отдел земельных отношений района
5
Отдел физической культуры и спорта района
5
Отдел строительства района
5
Отдел архитектуры и градостроительства района
5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
127
Отдел предпринимательства и промышленности района
5
Отдел занятости и социальных программ района:
78 987
в том числе:
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 987
На выплату государственной адресной социальной помощи
61 000
Отдел строительства района
249 714
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
249 714
Целевые текущие трансферты из областного бюджета
1 083 674
Отдел занятости и социальных программ района
1 612
На обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лиц
1 612
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района, всего:
1 082 062
в том числе:
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамка проекта "Ауыл-Ел бесігі"
672 062
На жилищно-коммунальное хозяйство
200 000
На реализацию природоохранных мероприятий
210 000
Целевые трансферты на развитие :
1 072 984
в том числе:
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
680 703
Отдел строительства района
680 703
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
680 703
за счет трансфертов из республиканского бюджета
200 000
Отдел строительства района
200 000
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
200 000
за счет трансфертов из областного бюджета:
192 281
Отдел строительства района
192 281
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда