Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 131 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 шілдедегі № 170 шешімі
Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 131 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204903 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндансын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Нұра кентінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 395 034 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 105 830 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 975 мың теңге;
трансферттер түсімі – 279 229 мың теңге;
2) шығындар – 409 010 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 13 976 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 976 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 976 теңге.".
2 тармақ келесі редакцияда мазмұндансын:
"2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Тассуат ауылы бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 182 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 229 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 279 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 674 мың теңге;
2) шығындар – 39 082 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -900 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 900 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 900 теңге.".
3 тармақ келесі редакцияда мазмұндансын:

О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 131 "О бюджете сел, поселков и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 11 июля 2025 года № 170
Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Нуринского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 131 "О бюджете сел, поселков и сельских округов на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204903) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Нура на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 395 034 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 105 830 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 975 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 279 229 тысяч тенге;
2) затраты – 409 010 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 976 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 976 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 976 тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет села Тассуат на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 182 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 229 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 279 тысяч тенге;
поступления трансфертов –30 674 тысяч тенге;
2) затраты – 39 082 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 900 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 900 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 900 тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Егінді ауылы бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 134 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 718 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 213 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 203 мың теңге;
2) шығындар – 44 934 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 800 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 800 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 800 мың теңге.".
4 тармақ келесі редакцияда мазмұндансын:
"4. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шахтерское ауылы бюджеті 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 854 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 810 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 35 044 мың теңге;
2) шығындар – 44 408 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 554 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 554 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 554 теңге.".
5 тармақ келесі редакцияда мазмұндансын:
"5. 2025 – 2027 жылдарға арналған Құлөнтпес ауылы бюджеті 25, 26, 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 231 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 038 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 20 193 мың теңге;
2) шығындар – 24 759 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

"3. Утвердить бюджет села Егінді на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 134 тысяч тенге в том числе:
налоговые поступления – 7 718 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 213 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 203 тысяч тенге;
2) затраты – 44 934 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 800 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 800 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 800 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет села Шахтерское на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 854 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –8 810 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 35 044 тысяч тенге;
2) затраты – 44 408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -554 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –554 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 554 тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Куланотпес на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 231 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 038 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 20 193 тысяч тенге;
2) затраты – 24 759 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;