"Ақпараттандыру, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 23 қазандағы № 86/қе бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 131/нс бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттандыру, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 23 қазандағы № 86/қе бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17630 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің 5-қызметі (Б.Д.Дәрменов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидаларының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) 10-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сағымбаев
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 131/нс бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2018 жылғы 23 қазандағы
№ 86/қе бұйрығына 1-қосымша
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары
р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Қосылған
құн салығы ескерілмеген бағасы,
теңге
Қосылған құн салығы ескерілген бағасы,
теңге
1
2
3
4
5
1.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған инвестициялық ұсыныстың және бюджеттік инвестициялардың қаржылық - экономикалық негіздемесінің және техникалық тапсырманың ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 23 октября 2018 года № 86/қе "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах информатизации, обеспечения информационной безопасности"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 декабря 2025 года № 131/нс
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 23 октября 2018 года № 86/қе "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах информатизации, обеспечения информационной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 17630) следующие изменения:
цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере информатизации, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере обеспечения информационной безопасности, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. 5 Службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (Дарменов Б.Д.) обеспечить направление настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 33059).
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
СОГЛАСОВАНО:
Агентство по защите и развитию
конкуренции Республики Казахстан
Министерство
искусственного интеллекта и
цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 131/нс
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года № 86/ қе
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере информатизации
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена без учета налога на добавленную стоимость, тенге
Цена с учетом налога на добавленную стоимость, тенге
1
2
3
4
5
1.
Экспертиза инвестиционного предложения и финансово-экономического обоснования бюджетных инвестиций и технического задания на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности:

1)
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған инвестициялық ұсыныстың ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
1 қызмет**
148 541
172 308
2)
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған бюджеттік инвестициялардың қаржылық - экономикалық негіздемесінің ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
1 қызмет**

1)
Проведение экспертизы инвестиционного предложения на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности
1 услуга**
148 541
172 308
2)
Проведение экспертизы финансово-экономического обоснования бюджетных инвестиций на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности
1 услуга**

173 297
201 025
3)
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға арналған техникалық тапсырманың ақпараттық қауiпсiздiк талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
1 қызмет**
173 297
201 025
2.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-шараларды жүргізе отырып, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің, Интернеттің қазақстандық сегментінің, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін, қорғалуы мен қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою мониторингі мәселелері бойынша салааралық үйлестіруді жүзеге асыру
1 қызмет*
1 087 358 835
1 261 336 249
3.
Ақпараттық қауіпсіздіктің салалық орталықтары мен ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталықтарының "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілеріндегі және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның басқа да аса маңызды объектілеріндегі ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғалары туралы ақпаратын жинауды, талдауды және қорытуды жүзеге асыру
1 қызмет*
210 982 513
244 739 715
4.
Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қауіпсіз пайдалану мәселелерінде ақпараттандыру объектілерінің меншік иелеріне, иеленушілеріне және пайдаланушыларына жәрдемдесу
1 инцидент
2 606 161
3 023 147
5.
Мемлекеттік орган меншік иесі (иеленуші) және (немесе) тапсырыс беруші болып табылатын ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу:
1)
Бастапқы кодтарды талдау
1 Мбайт
5 812
6 742
2)
Жүктемелік сынау
1 пайдалану нұсқасы
410 910
476 656
3)
Желілік инфрақұрылымды зерттеп - қарау
1 кіші желі
745 079
864 292
4)
Ақпараттық қауіпсіздік функцияларын сынау
1 жүйе/
кіші жүйе
765 224
887 660
5)
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету процестерін зерттеп-қарау
1 жүйе/
кіші жүйе
740 344
858 799
6.
Интернетке қол жеткізудің бірыңғай шлюзін және "электрондық үкіметтің" электрондық поштасының бірыңғай шлюзін қолдап отыруды жүзеге асыру
1 қызмет*
216 225 641
250 821 744
7.
Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығының ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мониторингі жүйесі арқылы "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мониторингі:
1)
Қорғалуды қамтамасыз ету мониторингі
1 "электрондық үкіметтің" ақпараттанды
ру объектісі*
7 086 554
8 220 403
2)
Ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою мониторингі
1 "электрондық үкіметтің" ақпараттанды
ру объектісі*
6 669 698

173 297
201 025
3)
Проведение экспертизы технического задания на создание и развитие объекта информатизации "электронного правительства" на соответствие требованиям информационной безопасности
1 услуга**
173 297
201 025
2.
Осуществление межотраслевой координации по вопросам мониторинга обеспечения информационной безопасности, защиты и безопасного функционирования объектов информатизации "электронного правительства", казахстанского сегмента Интернета, а также критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры, реагирования на инциденты информационной безопасности с проведением совместных мероприятий по обеспечению информационной безопасности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан
1 услуга*
1 087 358 835
1 261 336 249
3.
Осуществление сбора, анализа и обобщения информации отраслевых центров информационной безопасности и оперативных центров информационной безопасности об инцидентах информационной безопасности на объектах информационно – коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и других критически важных объектах информационно-коммуникационной инфраструктуры
1 услуга*
210 982 513
244 739
715
4.
Содействие собственникам, владельцам и пользователям объектов информатизации в вопросах безопасного использования информационно-коммуникационных технологий
1 инцидент
2 606 161
3 023 147
5.
Проведение испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности объектов информатизации, собственником (владельцем) и (или) заказчиком которых является государственный орган:
1)
Анализ исходных кодов
1 Мбайт
5 812
6 742
2)
Нагрузочное испытание
1 вариант использования
410 910
476 656
3)
Обследование сетевой инфраструктуры
1 подсеть
745 079
864 292
4)
Испытание функций информационной безопасности
1 система / подсистема
765 224
887 660
5)
Обследование процессов обеспечения информационной безопасности
1 система / подсистема
740 344
858 799
6.
Осуществление сопровождения единого шлюза доступа к Интернету и единого шлюза электронной почты "электронного правительства"
1 услуга*
216 225 641
250 821 744
7.
Мониторинг обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" посредством системы мониторинга обеспечения информационной безопасности Национального координационного центра информационной безопасности:
1)
Мониторинг обеспечения защиты
1 объект информатизации "электронного правительства"*
7 086 554
8 220 403
2)
Мониторинг реагирования на инциденты информационной безопасности
1 объект информатизации "электронного правительства"*
6 669 698

7 736 850
3)
Қауіпсіз жұмыс істеуді қамтамасыз ету мониторингі
1 "электрондық үкіметтің" ақпараттанды
ру объектісі*
2 084 281
2 417 766
8.
Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларына мониторинг жүргізу:
1)
Мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымында ақпараттық қауіпсіздік оқиғалары көздерін орнату
1
мемлекеттік орган*
2 588 907
3 003 132
2)
Мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымындағы ақпараттық қауіпсіздік оқиғалары көздерін техникалық қолдап отыру
1
мемлекеттік орган*
11 361 237
13 179 035
3)
Ақпараттық қауіпсіздік оқиғалары мониторингі объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларын бақылау
1
мемлекеттік орган*
13 885 956
16 107 709
9.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сондай-ақ ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою жөніндегі іс-шараларды үйлестіруді жүзеге асыру
1
мемлекеттік мекеме*
9 421 078
10 928 450
10.
Электрондық ақпараттық ресурстарда қамтылған қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді сақтау, өңдеу және тарату процестерінің қорғалуын қамтамасыз етуді зерттеп-қарауды жүзеге асыру:
1)
Дербес деректерді қорғаудың ұйымдастырушылық-құқықтық шаралары мен процестері
1
зерттеп-қарау объектісі
757 706
878 939
2)
Аспаптық сканерлеу
1
зерттеп-қарау объектісі
597 202
692 754
11.
Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығының ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 қызмет*

7 736 850
3)
Мониторинг обеспечения безопасного функционирования
1 объект информатизации "электронного правительства"*
2 084 281
2 417 766
8.
Мониторинг событий информационной безопасности объектов информатизации государственных органов:
1)
Установка источников событий информационной безопасности в информационно-коммуникационной инфраструктуре государственных органов
1 государственный орган*
2 588 907
3 003 132
2)
Техническое сопровождение источников событий информационной безопасности в информационно-коммуникационной инфраструктуре государственных органов
1 государственный орган*
11 361 237
13 179 035
3)
Отслеживание событий информационной безопасности объектов мониторинга событий информационной безопасности
1 государственный орган*
13 885 956
16 107 709
9.
Осуществление координации мероприятий по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства", а также реагированию на инциденты информационной безопасности
1 государственное учреждение*
9 421 078
10 928 450
10.
Осуществление обследования обеспечения защищенности процессов хранения, обработки и распространения персональных данных ограниченного доступа, содержащихся в электронных информационных ресурсах:
1)
Организационно-правовые меры и процессы защиты персональных данных
1 объект обследования
757 706
878 939
2)
Инструментальное сканирование
1 объект обследования
597 202
692 754
11.
Обеспечение функционирования объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры Национального координационного центра информационной безопасности
1 услуга*

170 018 924
197 221 952
12.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріндегі ақпараттық қауіпсіздіктің қатерлері мен оқыс оқиғаларын анықтау, олардың жолын кесу және зерттеу және оларды жою немесе болғызбау жөніндегі ұсынымдарды қалыптастыру
1 қызмет*
1 418 557 993
1 645 527 272
13.
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға қатысу
1 қызмет**

170 018 924
197 221 952
12.
Выявление, пресечение и исследование угроз и инцидентов информационной безопасности на объектах информатизации "электронного правительства" и формирование рекомендаций по их устранению или предотвращению
1 услуга*
1 418 557 993
1 645 527 272
13.
Принятие участия в осуществлении государственного контроля в сфере информатизации в части обеспечения информационной безопасности
1 услуга**

618 458
717 411
Ескертпе:
* қызметтер Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне көрсетіледі;
** қызметтер ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 131/нс бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2018 жылғы 23 қазандағы
№ 86/қе бұйрығына 2-қосымша
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары
Р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Қосылған құн салығы ескерілмеген бағасы, теңге
Қосылған құн салығы ескерілген бағасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін орталықтандырылған басқару жүйелерін техникалық қолдап отыру, сондай-ақ халықаралық түйісу нүктелерін есепке алуды, деректерді беру желілерінің статикалық мекенжайларының тізілімін жүргізу
1 қызмет*

618 458
717 411
Примечание:
* услуги оказываются Комитету национальной безопасности Республики Казахстан;
** услуги оказываются уполномоченному органу в сфере информатизации.
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 131/нс
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года № 86/ қе
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере обеспечения информационной безопасности
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена без учета налога на добавленную стоимость,
тенге
Цена с учетом налога на добавленную стоимость,
тенге
1
2
3
4
5
1.
Техническое сопровождение системы централизованного управления сетями телекоммуникаций Республики Казахстан, а также ведение учета международных точек стыка, реестра статических адресов сетей передачи данных
1 услуга*

2 071 347 174
2 402 762 722
2.
Ақпараттық қауіпсіздікті куәландырушы орталықты ұйымдастыру және техникалық қолдап отыру
1 қызмет*
77 778 205
90 222 718
3.
Қазақстан Республикасының аумағында байланыс операторларының интернет-трафигімен алмасу нүктелерін ұйымдастыру мен техникалық қолдап отыру, сондай-ақ байланыс операторларының желілерін интернет-трафикпен алмасу нүктесіне қосу
1 қызмет*
270 296 083
313 543 456
Ескертпе:
* қызметтер Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне көрсетіледі.

2 071 347 174
2 402 762 722
2.
Организация и техническое сопровождение удостоверяющего центра информационной безопасности
1 услуга*
77 778 205
90 222 718
3.
Организация и техническое сопровождение точек обмена интернет-трафиком операторов связи на территории Республики Казахстан, а также присоединение сетей операторов связи к точке обмена интернет-трафиком
1 услуга*
270 296 083
313 543 456
Примечание:
* услуги оказываются Комитету национальной безопасности Республики Казахстан.