2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № VIII-45/357 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 387150 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 101200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 550 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 285400 мың теңге;
2) шығындар – 456519 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -69369 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 69369 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 69369 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 06.03.2026 № VIII-48/378 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026-2028 жылдарға арналған Қарағайлы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 117881 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 50610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 67121 мың теңге;
2) шығындар – 147030 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29149 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29149 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29149 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 06.03.2026 № VIII-48/378 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026-2028 жылдарға арналған Егіндібұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2025 года № VIII-45/357.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каркаралинск на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 387150 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 101200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 550 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 285400 тысяч тенге;
2) затраты – 456519 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -69369 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 69369 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 69369 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 06.03.2026 № VIII-48/378 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет поселка Карагайлы на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 117881 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 50610 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 67121 тысячи тенге;
2) затраты – 147030 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29149 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29149 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29149 тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 06.03.2026 № VIII-48/378 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Егиндыбулакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

25. 2026-2028 жылдарға арналған Угар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 73, 74 және 75 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46520 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 44521 мың теңге;
2) шығындар – 48370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1850 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1850 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1850 мың теңге.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 06.03.2026 № VIII-48/378 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. 2026 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 973033 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қарқаралы қаласына – 61991 мың теңге;
Қарағайлы кентіне – 62073 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округіне – 78633 мың теңге;
Қырғыз ауылдық округіне – 38912 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 37293 мың теңге;
Қасым Аманжолов ауылдық округіне – 27541 мың теңге;
Нұркен Әбдіров ауылдық округіне – 39788 мың теңге;
Балқантау ауылдық округіне – 39744 мың теңге;
Бақты ауылдық округіне – 13112мың теңге;
Бесоба ауылдық округіне – 408621 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне – 30397 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне – 32082 мың теңге;
Қаракөл ауылдық округіне – 33475 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне – 44806 мың теңге;
Қоянды ауылдық округіне – 36737 мың теңге;
Қаршығалы ауылдық округіне – 32917 мың теңге;
Мартбек Мамыраев ауылдық округіне – 35698 мың теңге;
Мәди ауылдық округіне – 35015 мың теңге;
Нығмет Нұрмақов атындағы ауылдық округіне – 35905 мың теңге;
Тәттімбет ауылдық округіне – 38437 мың теңге;
Тегісшілдік ауылдық округіне – 38550 мың теңге;
Темірші ауылдық округіне – 34858 мың теңге;
Томар ауылдық округіне – 29118 мың теңге;
Шарықты ауылдық округіне – 33381 мың теңге;
Угар ауылдық округіне – 41708 мың теңге.

25. Утвердить бюджет Угарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 73, 74 и 75 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46520 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1999 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44521 тысяч тенге;
2) затраты – 48370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1850 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1850 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1850 тенге.
Сноска. Пункт 25 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 06.03.2026 № VIII-48/378 (вводится в действие с 01.01.2026).
26. Предусмотреть в бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 973033 тысяч тенге, в том числе:
городу Каркаралинск – 61991 тысяч тенге;
поселку Карагайлы – 62073 тысяч тенге;
Егиндыбулакскому сельскому округу – 78633 тысяч тенге;
Киргизскому сельскому округу – 38912 тысяч тенге;
Абайскому сельскому округу – 37293 тысяч тенге;
Касым Аманжоловскому сельскому округу – 27541 тысяч тенге;
Нуркен Абдировскому сельскому округу – 39788 тысяч тенге;
Балкантаускому сельскому округу – 39744 тысяч тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 13112 тысяч тенге;
Бесобинскому сельскому округу – 40862 тысяч тенге;
Жанатоганскому сельскому округу – 30397 тысяч тенге;
Ынталинскому сельскому округу – 32082 тысяч тенге;
Каракольскому сельскому округу – 33475 тысяч тенге;
Кайнарбулакскому сельскому округу – 44806 тысяч тенге;
Кояндинскому сельскому округу – 36737 тысяч тенге;
Каршигалинскому сельскому округу – 32917 тысяч тенге;
Мартбек Мамыраевскому сельскому округу – 35698 тысяч тенге;
Мадийскому сельскому округу – 35015 тысяч тенге;
сельскому округу имени Ныгмета Нурмакова – 35905 тысяч тенге;
Таттимбетскому сельскому округу – 38437 тысяч тенге;
Тегисшилдикскому сельскому округу – 38550 тысяч тенге;
Темиршинскому сельскому округу – 34858 тысяч тенге;
Томарскому сельскому округу – 29118 тысяч тенге;
Шарыктинскому сельскому округу – 33381 тысяч тенге;
Угарскому сельскому округу – 41708 тысяч тенге.

27. 2026 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 76 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
28. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С.Оспанов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ VIII-45/357 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 06.03.2026 № VIII-48/378 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I.Кiрiстер

27. Учесть в составе бюджетов города районного значения, поселка, сельских округов на 2026 год целевые трансферты согласно приложению 76.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С. Оспанов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 23 декабря 2025 года
№ VIII-45/357
Бюджет города Каркаралинск на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 06.03.2026 № VIII-48/378 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы