"Тау-Кен Самұрық" Ұлттық Тау-Кен компаниясы" акционерлік қоғамымен қауымдық сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 22 қыркүйектегі № 325 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17- бабының 5- 1) тармақшасына, 69, 71-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31- бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении публичного сервитута с акционерным обществом "Национальная горнорудная Компания "Тау-Кен Самрук"
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 22 сентября 2025 года № 325
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьями 69, 71-1 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Тау-Кен Самұрық" Ұлттық Тау-Кен компаниясы" акционерлік қоғамы қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2031 жылғы 21 тамызға дейінгі мерзімге жер учаскелерін алып қоймай, Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының жерлерінде орналасқан жалпы ауданы - 6665,5391 гектар жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Тау-Кен Самұрық" Ұлттық Тау-Кен компаниясы" акционерлік қоғамы қатты пайдалы қазбалар бойынша барлау жұмыстарын жүргізу кезінде, ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын жер пайдаланушылардың жерлерінде (олар болған кезде), сондай-ақ зиян келтірілген жағдайда залалды өтеуге және жер учаскелерін нысаналы мақсаты бойынша одан әрі пайдалану үшін бастапқы қалпына келтіруге міндеттелсін.

1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью- 6665,5391 гектаров, расположенных на землях Каркаралинского района Карагандинской области без изъятия земельных участков сроком до 21 августа 2031 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с акционерным обществом "Национальная горнорудная Компания "Тау-Кен Самрук", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Обязать акционерное общество "Национальная горнорудная Компания "Тау-Кен Самрук" при проведении разведочных работ по твердым полезным ископаемым, на землях землепользователей, используемых в сельскохозяйственных целях (при их наличиии), а также в случае причинения ущерба, возместить ущерб и привести земельные участки в первоначальное состояние для дальнейшего использования по целевому назначению.

3. Барлау жұмыстарын жүргізу мерзімін, олардың нақты орнын, шығындарды өтеу және жердің нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру жөніндегі міндеттерді айқындау мақсатында уәкілетті органдармен пайдаланған жер учаскелерін жарамды күйде тапсыруға міндетті.
4. "Қарқаралы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.

3. Срок проведения разведочных работ, их конкретное место, обязанностей по приведению земель в состояние, пригодное для использования по целевому назначению возмещения затрат уполномоченными органами в целях определения и использования земельных участков, обязаны представить в исправном состоянии.
4. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Каркаралинского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.

6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі.
Қарқаралы ауданы әкімінің м.а. С.Мусин
Қарқаралы ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "22" қыркүйек
№325 қаулысына
Қосымша
Қоғамдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
Жер учаскесінің орналасқан жері
Кадастрлқ нөмірі
Жалпы алаңы, га
Қоғамдық сервитут белгіленуге жататын учаскелер бөліктерінің алаңы (лицензия шекарасында), га
1
Кудайбергенов Даулет Кенжебаевич

6. Настоящее постановление вступает в силу и вводится в действие со дня подписания.
И.о акима Каркаралинского района С.Мусин
Приложение
к постановлению акимата
Каркаралинского района
№325 от "22" сентября 2025 года
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут
Местоположение земельного участка
Кадастровый номер
Общая площадь, га
Площадь частей участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензий), га
1.
Кудайбергенов Даулет Кенжебаевич