"Горно-Рудная Компания "Қарқаралы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 4 тамыздағы № 271 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17- бабының 5- 1) тармақшасына, 69, 71-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31- бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "Горно-Рудная Компания "Қарқаралы"
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 4 августа 2025 года № 271
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьями 69, 71-1 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Горно-Рудная Компания "Қарқаралы"" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2027 жылғы 14 мамырға дейінгі мерзімге жер учаскелерін алып қоймай, Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының запастағы жерлерінде орналасқан жалпы ауданы - 890,0 гектар жер учаскелеріне жария сервитут белгіленсін.
2. Жер пайдаланушы- "Горно-Рудная Компания "Қарқаралы"" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.

1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью- 890,0 гектаров, расположенных на землях запаса Каркаралинского района Карагандинской области без изъятия земельных участков сроком до 14 мая 2027 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственность "Горно-Рудная Компания "Қарқаралы"", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Горно-Рудная Компания "Қарқаралы"" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3. Барлау жұмыстарын жүргізу мерзімін, олардың нақты орнын, шығындарды өтеу және жердің нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру жөніндегі міндеттерді айқындау мақсатында уәкілетті органдармен пайдаланған жер учаскелерін жарамды күйде тапсыруға міндетті.
4. "Қарқаралы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.

3. Срок проведения разведочных работ, их конкретное место, обязанностей по приведению земель в состояние, пригодное для использования по целевому назначению возмещения затрат уполномоченными органами в целях определения и использования земельных участков, обязаны представить в исправном состоянии.
4. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Каркаралинского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.

6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарқаралы ауданының Ә.Арғынов
Қарқаралы ауданының әкімдігінің
2025 жылғы "4" тамыздағы
№ 271 қаулысына
қосымша
"Горно-Рудная Компания "Қарқаралы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
Орналасқан жері
Кадастырлық номері
Жалпы көлемі, га
қауымдық сервитут белгіленуге жататын учаскелердің бөліктерінің ауданы (лицензия шекарасында) га;
1
Абильдин М.Н. (ШҚ жүргізу)

6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Каркаралинского района Ә.Арғынов
Приложение
к постановлению акимата
Каркаралинского района
№ 271 от "4" августа 2025 года
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "Горно-Рудная Компания "Қарқаралы"
Местоположение земельного участка
Кадастровый номер
Общая площадь, га
Площадь частей участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензий), га
1
Абильдин М.Н. (ведение КХ)