Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы 29 сессиясының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 236 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 1 желтоқсандағы № 340 шешімі
Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №236 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7657842 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3627436 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 372706 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 111667 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3546033 мың теңге;
2) шығындар – 9447561 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11280 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 60946 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49666 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 135980 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 135980 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – -1936979 мың теңге;

О внесении изменений в решение 29 сессии Актогайского районного маслихата от 19 декабря 2024 года № 236 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 1 декабря 2025 года № 340
Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 19 декабря 2024 года №236 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7657842 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3627436 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 372706 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 111667 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3546033 тысяч тенге;
2) затраты – 9447561 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11280 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 60946 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49666 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 135980 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 135980 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1936979 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1936979 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1012633 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49666 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 974012 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихат төрағасы Р.Абеуов
Ақтоғай аудандық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1936979 тысяч тенге:
поступление займов – 1012633 тысяч тенге;
погашение займов – 49666 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 974012 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Р.Абеуов
Приложение 1
к решению Актогайского районного маслихата

3613249
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
670705
Нысаналы даму трансферттер
1929911
Бюджеттік кредиттер
1012633
Ағымдағы нысаналы трансферттер
670705
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9063
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
75600
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
360000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
54000
әлеуметтік осал адамдар үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
166476
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
5566
Нысаналы даму трансферттері:
1929911
оның ішінде:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1479911
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
450000
Бюджеттік кредиттер
1012633
оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
60946
тұрғын үй сатып алуға
951687
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 01 желтоқсандағы
№ 340 шешіміне 3 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 236 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
885930
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
885930
оның ішінде:
ауыл, кенттер, ауылдық округтер әкімдіктерінің объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
240682
елді мекен көшелерін жарықтандыруға
86052
елді мекендерді абаттандыруға
504204
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
17428
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
29000
мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізуге
8564

3613249
в том числе:
Целевые текущие трансферты
670705
Целевые трансферты на развитие
1929911
Бюджетные кредиты
1012633
Целевые текущие трансферты
670705
в том числе:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9063
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
75600
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
360000
на жилищно-коммунальное хозяйство
54000
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
166476
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5566
Целевые трансферты на развитие
1929911
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1479911
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
450000
Бюджетные кредиты
1012633
в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов
60946
на приобретение жилья
951687
Приложение 3
к решению Актогайского районного маслихата
от 01 декабря 2025 года № 340
Приложение 5
к решению Актогайского районного маслихата
от 19 декабря 2024 года № 236
Целевые трансферты бюджетам села, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
885930
в том числе:
Целевые текущие трансферты
885930
в том числе:
на содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов акиматов села, поселков, сельских округов
240682
на освещение улиц населенных пунктов
86052
на благоустройства населенных пунктов
504204
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
17428
на жилищно-коммунальное хозяйство
29000
на проведение государственной информационной политики
8564