Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/252 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 41/375 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/252 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 177 224 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 779 702 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 436 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 358 769 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9 890 317 мың теңге;
2) шығындар – 17 849 902 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – – 30 207 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 93 119 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 642 471 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 642 471 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 633 196 мың теңге;

О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 19 декабря 2024 года № 27/252 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 27 ноября 2025 года № 41/375. Прекращено действие в связи с истечением срока
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 19 декабря 2024 года № 27/252 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 177 224 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 779 702 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 436 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 358 769 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 890 317 тысяч тенге;
2) затраты – 17 849 902 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – – 30 207 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 93 119 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 642 471 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 642 471 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 633 196 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 393 864 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 403 139 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 27 қарашадағы
№ 41/375 шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының

погашение займов – 393 864 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 403 139 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1
к решению Абайского районного
маслихата
от 27 ноября 2025 года № 41/375
Приложение 1
к решению Абайского районного

1 340 700
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
32 302
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 302
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 302
2
Әлеуметтік көмек
1 149 612
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 149 612
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 995
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 408
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
211 345
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 413
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
233 914
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
664 537
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
158 786
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
158 786
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 438
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
848
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
63 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 665 172
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 511 954
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 709
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 965
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
2 715
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
24 029
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 446 037
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
73 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
63 422
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 309 615
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1 340 700
1
Социальное обеспечение
32 302
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 302
005
Государственная адресная социальная помощь
32 302
2
Социальная помощь
1 149 612
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 149 612
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 995
006
Оказание жилищной помощи
3 408
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
211 345
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 413
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
233 914
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
664 537
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
158 786
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
158 786
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
94 438
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
848
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
63 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 665 172
1
Жилищное хозяйство
2 511 954
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 709
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 965
005
Снос аварийного и ветхого жилья
2 715
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
24 029
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 446 037
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
73 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
63 422
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 309 615
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)

2 717 584
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
109 740
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
745
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқару
19 307
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
199 288
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
87 229
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 435 756
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
280 453
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
585 066
Нысаналы даму трансферттері
15 136
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау
15 136

2 717 584
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
109 740
Капитальные расходы государственного органа
745
Управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа
19 307
Освещение улиц в населенных пунктах
199 288
Обеспечение санитарии населенных пунктов
87 229
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 435 756
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
280 453
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
585 066
Целевые трансферты на развитие
15 136
Строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
15 136