Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 10 шілдедегі № 31/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204910 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 39 006 711 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 36 126 438 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 260 688 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 441 196 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 178 389 мың теңге;
2) шығындар – 44 999 204 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 334 850 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 5 356 718 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 2 034 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 034 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 325 309 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 11 325 309 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 5 356 718 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 968 591 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 23/5 "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 10 июля 2025 года № 31/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 23/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 204910), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 006 711 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 126 438 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 260 688 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 441 196 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 178 389 тысяч тенге;
2) затраты – 44 999 204 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 334 850 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 356 718 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 2 034 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 034 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 325 309 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 325 309 тысяч тенге.
поступление займов – 5 356 718 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 968 591 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:

"5-1. Теміртау қаласының бюджетінен Ақтау кентінің 2025 жылға арналған бюджетіне бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттер 6-қосымшаға сәйкес көзделді.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5 - қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімге 6-қосымшасы осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының

"5-1. В составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящему бюджету поселка Актау на 2025 год согласно приложению 6.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 6 согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата А.Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
143953
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
143953
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3513230
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
338585
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
338585
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
338585
2
Әлеуметтiк көмек
2669792
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2549792
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
933112
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5839
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
155065
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238930
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1216146
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
120000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
504853
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
504853
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89889
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2363
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
139568
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
157591
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
103676
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
143953
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
143953
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3513230
1
Социальное обеспечение
338585
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
338585
005
Государственная адресная социальная помощь
338585
2
Социальная помощь
2669792
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2549792
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
933112
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5839
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
155065
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238930
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1216146
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
120000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
504853
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
504853
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89889
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2363
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
139568
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
157591
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
103676
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций