2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет пен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 344 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енеді және 31.12.2028 дейін әрекет етеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2026 жылға арналған облыстық бюджетке 149 053 114 мың теңге сомасында бюджеттік алулар белгіленсін:
Балқаш қаласынан – 1 717 507 мың теңге;
Бұқар жырау ауданынан – 801 116 мың теңге;
Қарағанды қаласынан – 112 057 468 мың теңге.
Теміртау қаласынан – 31 381 578 мың теңге.
Шет ауданынан – 3 095 445 мың теңге.
2. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2027 жылға арналған облыстық бюджетке 161 113 004 мың теңге сомасында бюджеттік алулар белгіленсін:
Ақтоғай ауданынан – 567 460 мың теңге;
Балқаш қаласынан – 2 422 196 мың теңге;
Бұқар жырау ауданынан – 1 208 558 мың теңге;
Қарағанды қаласынан – 117 374 815 мың теңге.
Теміртау қаласынан – 35 526 778 мың теңге.
Шет ауданынан – 4 013 197 мың теңге.
3. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2028 жылға арналған облыстық бюджетке 188 501 807 мың теңге сомасында бюджеттік алулар белгіленсін:
Ақтоғай ауданынан – 1 010 665 мың теңге;
Балқаш қаласынан – 3 397 324 мың теңге;
Бұқар жырау ауданынан – 1 642 489 мың теңге;
Қарағанды қаласынан – 133 906 953 мың теңге;
Осакаров ауданынан – 364 194 мың теңге;
Теміртау қаласынан – 42 860 923 мың теңге;
Шет ауданынанн – 5 319 259 мың теңге.
4. Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 11 506 412 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Абай ауданына – 3 204 331 мың теңге;
Ақтоғай ауданына – 6 715 мың теңге;
Қарқаралы ауданына – 634 198 мың теңге;
Нұра ауданына – 1 236 834 мың теңге;
Осакаров ауданына – 221 400 мың теңге;
Приозерск қаласына – 1 400 627 мың теңге;
Саран қаласына – 1 955 140 мың теңге;
Шахтинск қаласына – 2 847 167 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 11 783 479 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Абай ауданына – 3 219 244 мың теңге;
Қарқаралы ауданына – 499 277 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) на 2026-2028 годы
Решение Карагандинского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 344
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026 и действует до 31.12.2028.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2026 год в сумме 149 053 114 тысяч тенге:
города Балхаш – 1 717 507 тысяч тенге;
Бухар-Жырауского района – 801 116 тысяч тенге;
города Караганда – 112 057 468 тысяч тенге;
города Темиртау – 31 381 578 тысяч тенге;
Шетского района – 3 095 445 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2027 год в сумме 161 113 004 тысячи тенге:
Актогайского района – 567 460 тысяч тенге;
города Балхаш – 2 422 196 тысяч тенге;
Бухар-Жырауского района – 1 208 558 тысяч тенге;
города Караганда – 117 374 815 тысяч тенге;
города Темиртау – 35 526 778 тысяч тенге;
Шетского района – 4 013 197 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2028 год в сумме 188 501 807 тысяч тенге:
Актогайского района – 1 010 665 тысяч тенге;
города Балхаш – 3 397 324 тысячи тенге;
Бухар-Жырауского района – 1 642 489 тысяч тенге;
города Караганда – 133 906 953 тысячи тенге;
Осакаровского района – 364 194 тысячи тенге;
города Темиртау – 42 860 923 тысячи тенге;
Шетского района – 5 319 259 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2026 год в сумме 11 506 412 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 3 204 331 тысяча тенге;
Актогайскому району – 6 715 тысяч тенге;
Каркаралинскому району – 634 198 тысяч тенге;
Нуринскому району – 1 236 834 тысячи тенге;
Осакаровскому району – 221 400 тысяч тенге;
городу Приозерск – 1 400 627 тысяч тенге;
городу Сарань – 1 955 140 тысяч тенге;
городу Шахтинск – 2 847 167 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2027 год в сумме 11 783 479 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 3 219 244 тысячи тенге;
Каркаралинскому району – 499 277 тысяч тенге;

Нұра ауданына – 991 962 мың теңге;
Приозерск қаласына – 1 564 637 мың теңге;
Саран қаласына – 1 525 401 мың теңге;
Шахтинск қаласына – 2 783 093 мың теңге.
7. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
8. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді және 2028 жылдың 31 желтоқсанына дейін әрекет етеді.
Қарағанды облыстық мәслихатының төрағасы Н. Кобжанов
Қарағанды облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсандағы
№344 шешіміне қосымша
Атауы
РБ АНТ
ОБ АНТ
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
БАРЛЫҒЫ

Нуринскому району – 991 962 тысячи тенге;
городу Приозерск – 1 564 637 тысяч тенге;
городу Сарань – 1 525 401 тысяча тенге;
городу Шахтинск – 2 783 093 тысячи тенге.
7. Учесть в расходах местных бюджетов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению, к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Председатель Карагандинского областного маслихата Н. Кобжанов
Приложение к решению
Карагандинского областного маслихата
от 9 декабря 2025 года № 344
Объемы целевых трансфертов общего характера на 2026-2028 годы
№ п/п
Наименование
ЦТТ из РБ
ЦТТ из ОБ
2026 год
2027 год
2028 год
2026 год
2027 год
2028 год
ВСЕГО