"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 1 тамыздағы № 359-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 15 қыркүйектегі № 523-НҚ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 23-7) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 бұйрығымен бекітілген Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларының 110-тармағының негізінде, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 1 тамыздағы № 359-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 4-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Білім және ғылым департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 1 августа 2025 года № 359-НҚ "О размещении и распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры финансируемых из республиканского бюджета на 2025 – 2026 учебный год"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 15 сентября 2025 года № 523-НҚ
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 23-7) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре", на основании пункта 110 Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей, утвержденных приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 1 августа 2025 года № 359-НҚ "О размещении и распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры финансируемых из республиканского бюджета на 2025– 2026 учебный год" следующие изменения:
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту образования и науки Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.

243
Бөлімше 1. Квоталар
67.
бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін – 2 пайыз
2
68.
басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін – 0,2 пайыз
0
69.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін – 4 пайыз
3
70.
жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
2
71.
кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 5 пайыз
0
72.
кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін – 3 пайыз
0
73.
бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 2 пайыз
0
74.
әскерге шақыру бойынша мерзімді әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 2,5 пайыз
0
75.
Барлығы
7
76.
Қорытынды
250
Бөлім 4. "Қазақ ұлттық хореография академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
77.
В023
Режиссура, арт-менеджмент
10
78.
В024
Өнертану
0
79.
Коды
Білім беру бағдарламаларының атауы
Толық оқу
Қысқартылған оқу
Барлығы
80.
В028
Хореография
14
7
21
81.
Барлығы
31
Бөлімше 1. Квоталар
82.
бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін – 2 пайыз
0
83.
басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін – 0,2 пайыз
0
84.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін – 4 пайыз
0
85.
жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
0
86.
кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 5 пайыз
3
87.
кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін – 3 пайыз
5
88.
бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 2 пайыз
1
89.

243
Подраздел 1. Квоты
67.
для граждан из числа лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью – 2 процента
2
68.
для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 0,2 процента
0
69.
для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан – 4 процента
3
70.
для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия – 1 процент
2
71.
для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей – 5 процентов
0
72.
для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет – 3 процента
0
73.
для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы – 2 процента
0
74.
для граждан Республики Казахстан, выслуживших установленный срок срочной воинской службы по призыву – 2,5 процента
0
75.
Всего
7
76.
Итого
250
Раздел 4. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахская национальная академия хореографии"
77.
В023
Режиссура, арт-менеджмент
10
78.
В024
Искусствоведение
0
79.
Код
Наименование групп образовательных программ
Полное обучение
Сокращенное обучение
Всего
80.
В028
Хореография
14
7
21
81.
Всего
31
Подраздел 1. Квоты
82.
для граждан из числа лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью – 2 процента
0
83.
для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 0,2 процента
0
84.
для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан – 4 процента
0
85.
для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия – 1 процент
0
86.
для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей – 5 процентов
3
87.
для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет – 3 процента
5
88.
для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы – 2 процента
1
89.

әскерге шақыру бойынша мерзімді әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 2,5 пайыз
0
90.
Барлығы
9
91.
Қорытынды
40
92.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары бойынша қорытынды
905
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 523-НҚ бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 1 тамыздағы
№ 359-НҚ бұйрығына
4-қосымша
2025-2026 оқу жылына техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы мамандықтар бойынша орналастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының тізбесі Мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында 2025-2026 оқу жылына арналған техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлаудың мемлекеттік білім беру тапсырысы
Мамандық атауы және коды
Біліктілігі
Оның ішінде
Орын саны
9 сынып базасында
11 сынып базасында
Бөлім 1. "Күләш Байсейітова атындағы Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің колледжі
1

для граждан Республики Казахстан, выслуживших установленный срок срочной воинской службы по призыву – 2,5 процента
0
90.
Всего
9
91.
Итого
40
92.
Итого организациям высшего и (или) послевузовского образования
905
Приложение 2
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 15 сентября 2025 года
№ 523-НҚ
Приложение 4
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от "1" августа 2025 года
№ 359-НҚ
Перечень организаций технического и профессионального образования для размещения государственного образовательного заказа по специальностям на 2025-2026 учебный год на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры на 2025-2026 учебный год
Наименование специальности и код
Квалификация
В том числе
Количество мест
На базе 9 класса
На базе 11 класса
Раздел 1. Колледж республиканского государственного учреждения
"Казахский национальный университет искусств имени Күләш Байсейітовой"
1