Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 11-1-4/578 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Халықаралық құқық департаменті заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
Е. Көшербаев
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2025 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 11-1-4/578 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Халықаралық шарттарды электрондық басқару жүйесінде бастама жасалуға және орындалуға жататын халықаралық шарттармен байланысты процестердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-4/196 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.".
2. "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2022 жылғы 31 наурыздағы № 11-1-4/136 бұйрығына өзгерістер енгізу" туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 16 сәуірдегі № 11-1-4/228 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 сентября 2025 года № 11-1-4/578
Вводится в действие с 1 июня 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства иностранных дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Международно-правовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Е. Кошербаев
Утвержден приказом
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 30 сентября 2025 года
№ 11-1-4/578
Перечень некоторых приказов Министерства иностранных дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2025 года № 11-1-4/196 "Об утверждении Перечня связанных с международными договорами процессов, подлежащих инициированию и выполнению в электронной системе управления международными договорами" следующее изменение:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июня 2026 года и подлежит официальному опубликованию.".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 апреля 2025 года № 11-1-4/228 "О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 31 марта 2022 года № 11-1-4/136 "Об утверждении Правил ведения Государственного реестра международных договоров Республики Казахстан" следующее изменение:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.".
3. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу тұжырымдамасының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 08-1-1-1/70 бұйрығына өзгерістер енгізу" туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 21 сәуірдегі № 11-1-4/232 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.".

"4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июня 2026 года и подлежит официальному опубликованию.".
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 апреля 2025 года № 11-1-4/232 "О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 08-1-1-1/70 "Об утверждении формы концепции заключения международного договора Республики Казахстан" следующее изменение:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июня 2026 года и подлежит официальному опубликованию.".