Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 11-1-4/744 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 131-бабы 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 133) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Мемлекеттік протокол қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат Институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануды;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр Е. Көшербаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2025 жылғы "9" желтоқсандағы
№ 11-1-4/744 бұйрығына
қосымша
Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесі
Р/с №
Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдігінің (бұдан әрі – өкілдік), консулдық мекемесінің (бұдан әрі – консулдық мекеме) атауы
Өкілдікке және консулдық мекемеге белгіленетін шектеулер
Өкілдік, консулдық мекеме персоналының мүшелері және олардың отбасы мүшелері үшін белгіленетін шектеулер
1.
Аустрия Республикасының Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 10 АЕК.

Об утверждении перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 декабря 2025 года № 11-1-4/744
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с пунктом 2 статьи 131 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 133) пункта 15 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Службе государственного протокола Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после подписания настоящего приказа обеспечить представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр Е. Кошербаев
"Согласовано"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласовано"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 9 декабря 2025 года № 11-1-4/744
Перечень дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость
№ п/п
Наименование дипломатического и приравненного к нему представительства (далее - представительство), консульского учреждения иностранного государства (далее – консульское учреждение), аккредитованных в Республике Казахстан
Ограничения на представительство и консульское учреждение
Ограничения для членов персонала представительства, консульского учреждения и сопровождающих их членов семьи
1.
Посольство Республики Австрия
Нижний предел по одному счету-фактуре – 10 МРП.

1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 10 АЕК.
2. ҚҚС сомасының жоғарғы шегі жылына 420 АЕК құрайды.
3. Әкімшілік-техникалық персонал мүшелеріне ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
2.
Беларусь Республикасының Елшілігі,
Беларусь Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
ҚҚС қайтару келесі тауарлар мен қызметтер бойынша:
тұрмыстық техникаларды жөндеу қызметтері;
автомобильдерді жөндеу қызметтеріне жүргізілмейді.
ҚҚС қайтару өтемақысы тоқсан басталғанға дейінгі он екі айлық кезеңнің басынан ертерек емес мерзімде әзірленген (берілген) құжаттардың негізінде жүргізіледі.
ҚҚС қайтару келесі тауарлар мен қызметтер бойынша:
тұрмыстық техникаларды жөндеу қызметтері;
автомобильдерді жөндеу қызметтеріне жүргізілмейді.
ҚҚС қайтару өтемақысы тоқсан басталғанға дейінгі он екі айлық кезеңнің басынан ертерек емес мерзімде әзірленген (берілген) құжаттардың негізінде жүргізіледі.
3.
Бельгия Корольдігінің Елшілігі
1. Күніне бір шот-фактура бойынша сатып алу сомасының төменгі шегі – ҚҚС-сыз 20 АЕК.
2. Азық түлік тауарлары үшін ҚҚС қайтару (ресми қабылдаулар кезінде тағаммен қамтамасыз ету жағдайларын қоспағанда) жүргізілмейді.
1. Күніне бір шот-фактура бойынша сатып алу сомасының төменгі шегі – ҚҚС-сыз 20 АЕК.
2. Азық-түлік өнімдерін сатып алу кезінде ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
4.
Болгария Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. Егер ҚҚС сомасы шот-фактурада жеке жолмен көрсетілмесе, ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
3. ҚҚС қайтару:
қызметтік автомобильдер мен мотоциклдерге (жөндеу мен қосалқы бөлшектерсіз), әрбір өкілдік қызметкеріне – 1 бірліктен артық емес мөлшерде;
жиһаз;
тұрмыстық электр құралдары;
құрылыс материалдары мен жөндеу-құрылыс жұмыстары;
аудио, бейне және кеңсе техникасы;
күзет техникасы мен қызметтері;
телекоммуникациялық техника (құны және жөндеу);
телефон және коммуналдық қызметтер;
мерзімді басылымдарға жазылым;
интернет қызметтері;
жаңа келген дипломатиялық персонал мүшелері үшін күнтізбелік 20 күнге дейінгі мерзімге арналған қонақүй қызметтері;
санитарлық-гигиеналық құралдар;
қызметтік автомобильге тоқсан сайын 900 (750) литрге дейін бензин (дизель) үшін жүргізіледі.
1. ҚҚС қайтару келесі тауарлар мен қызметтерді сатып алу кезінде дипломатиялық персонал мүшелеріне жүргізіледі:
автомобильдер мен мотоциклдер (жөндеу жұмыстары, қосымша жабдықтар мен қосалқы бөлшектерді қоспағанда), қызметкердің еріп жүретін кәмелет жасқа толған 1 отбасы мүшесіне 1 бірлік есебімен;
дипломатиялық персонал мүшесінің қызметке кіріскен күнінен бастап 12 ай ішінде сатып алынған жиһаз;
тұрмыстық электр құралдары;
телефон және коммуналдық қызметтер;
пәтерді дипломатиялық персонал мүшелерін бастапқы орналастыру кезінде немесе әр үш жылда бір рет жөндеу;
жанармай (дизель отыны) – бір жеке автомобильге тоқсанына 600 (450) литр мөлшерінде;
телефондық телекоммуникациялық техника (құны мен жөндеу қызметтері).
2. Әкімшілік-техникалық персонал мүшелеріне ҚҚС қайтару жиһаз, жабдықтар және санитарлық-гигиеналық материалдар үшін жүргізіледі.
5.
Біріккен Араб Әмірліктерінің (бұдан әрі – БАӘ) Елшілігі,
БАӘ Шымкент қаласындағы Бас консулдығы
1. Барлық шот-фактура бойынша төменгі шек – 350 АЕК.
2. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
1. Барлық шот-фактура бойынша төменгі шек – 350 АЕК.
2. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
6.
Біріккен Ұлттар Ұйымының Босқындар істері жөніндегі жоғарғы комиссарының басқармасы (бұдан әрі – БҰҰ БЖКБ)
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. БҰҰ БЖКБ ҚҚС қайтару қызметтік мақсаттарда жеке меншікке сатып алуларды жүргізетін жағдайларда ғана жүзеге асырылады.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
7.
Вьетнам Социалистік Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС:
коммуналдық қызметтер;
жанар-жағармай материалдары (бұдан әрі – ЖЖМ);
интернет қызметтері;
өкілдіктің ғимаратын жалға алғаны үшін қайтарылады.
1. ҚҚС: автомобиль немесе мотоциклді дипломатиялық персонал мүшелеріне сатып алғаны үшін 3 жыл ішінде, әкімшілік-техникалық персонал мүшелері сатып алғаны үшін 1 жыл ішінде қайтарылады.
8.
Германия Федеративтік Республикасының Елшілігі, Германия Федеративтік Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
азық-түлік өнімдері;
темекі өнімдері;
алкогольдік ішімдіктер;
қоғамдық тамақтану жүйесіндегі жұмыстар, тауарлар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.

1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 10 МРП.
2. Верхний предел суммы НДС составляет 420 МРП в год.
3. Возврат НДС не производится членам административно-технического персонала.
2.
Посольство Республики Беларусь, Генеральное консульство Беларусь в городе Алматы
1. Возврат НДС не производится на товары, услуги по:
ремонту бытовой техники;
услуги по ремонту автомобилей.
2. Возмещение НДС производится на основании документов, составленных (выданных) не ранее начала двенадцатимесячного периода, предшествующего началу квартала.
1. Возврат НДС не производится на товары, услуги по:
ремонту бытовой техники;
услуги по ремонту автомобилей.
2. Возмещение НДС производится на основании документов, составленных (выданных) не ранее начала двенадцатимесячного периода, предшествующего началу квартала.
3.
Посольство Королевства Бельгия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре в день на сумму покупки 20 МРП без НДС.
2. Возврат НДС не производится за продукты питания (за исключением случаев обеспечения питанием во время официальных приемов).
1. Нижний предел по одному счету-фактуре в день на сумму покупки 20 МРП без НДС.
2. Возврат НДС не производится при покупке продуктов питания.
4.
Посольство Республики Болгария
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится, если сумма НДС не указана в счете-фактуре отдельной строкой.
3. Возврат НДС производится за:
служебные автомобили, мотоциклы (без ремонта и запчастей) при условии 1 единицы на 1 сотрудника представительства;
мебель;
бытовые электроприборы;
строительные материалы и ремонтно-строительные работы;
аудио, видео, офисную технику;
охранную технику и услуги;
телекоммуникационную технику (стоимость и ремонт);
коммунальные услуги и телефонную связь;
подписку на периодические издания;
интернет услуги;
услуги гостиницы по вновь прибывшим членам дипломатического персонала до 20 календарных дней;
санитарно-гигиенические материалы;
за бензин (дизель) – 900 (750) литров в квартал на 1 служебный автомобиль.
1. Возврат НДС производится членам дипломатического персонала при покупке следующих товаров и услуг:
легковые автомобили и мотоциклы (без ремонта, дополнительного оборудования и запасных частей), при условии 1 единицы на 1 совершеннолетнего сопровождающего члена семьи сотрудника;
мебель, купленная в течение 12 месяцев со дня вступления члена дипломатического персонала в должность;
бытовые электроприборы;
коммунальные услуги и телефонную связь;
ремонт квартиры - при первоначальном размещении членов дипломатического персонала или один раз в три года;
бензин (дизель) - 600 (450) литров в квартал на 1 личный автомобиль;
телефонная и телекоммуникационная техника (стоимость и ремонт).
2. Членам административно-технического персонала возврат НДС осуществляется за мебель и оборудование и санитарно-гигиенические материалы.
5.
Посольство Объединенных Арабских Эмиратов (далее – ОАЭ),
Генеральное консульство ОАЭ в городе Шымкенте
1. Нижний предел суммы НДС всех счетов-фактур – 350 МРП.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
1. Нижний предел суммы НДС всех счетов-фактур – 350 МРП.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
6.
Управление Верховного комиссара Организации Объединенных Наций по делам беженцев
(далее – УВКБ ООН)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС осуществляется только в случаях, когда УВКБ ООН производит закупки собственности в служебных целях.
Возврат НДС не производится.
7.
Посольство Социалистической Республики Вьетнам
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. НДС возмещается за:
коммунальные услуги;
ГСМ;
услуги интернета;
аренда здания представительства.
НДС возмещается за:
покупку автомобиля или мотоцикла – для членов дипломатического персонала в течение 3 лет, для членов административно-технического персонала в течение 1 года.
8.
Посольство Федеративной Республики Германия, Генеральное консульство Федеративной Республики Германия в городе Алматы
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 15 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
табачные изделия;
алкогольную продукцию;
товары, работы, услуги системы общественного питания.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 15 МРП.

2. Өкілдіктің 1 қызметкеріне жылына қайтарылатын ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – 175 АЕК.
3. ҚҚС қайтару:
азық-түлік өнімдері;
темекі өнімдері;
алкогольдік ішімдіктер;
қоғамдық тамақтану жүйесіндегі жұмыстар, тауарлар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
9.
Грек Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 35 АЕК (ҚҚС-сыз).
2. 35 АЕК құрайтын төменгі шек коммуналдық қызметтер және телефон байланыстарына арналған шоттарға қолданылмайды.
3. ҚҚС қайтару келесі тауарлар мен қызметтерге қатысты жүргізіледі:
мейрамхана;
электр заттарына күтім жасау;
бау-бақша қызметтері;
коммуналдық қызметтер және телефон байланысы;
жеке күзет;
қызметтік автомобильдерге қызмет көрсету, жөндеу;
автотұрақ үшін ай сайынғы төлем;
заңгерлік консультациялар, адвокаттар қызметтері;
жылжымайтын мүлікті жалға алу бойынша риэлторлық қызметтер бойынша төлемдер (қол қойылған жалдау құжаты болған жағдайда);
ұлттық мерекелер бойынша қабылдаулар, ресми сапарлар аясындағы қабылдаулар;
халықаралық көрмелерге қатысу; конференциялар ұйымдастыру.
4. ҚҚС-ты қайтару сатып алынған қызметтік автомобильдер үшін олардың саны өкілдік қызметкерлерінің жалпы санының үштен бір бөлігінен аспаған жағдайда жүргізіледі.
5. ҚҚС қайтару мына мұқтаждар үшін сатып алынған жанармайларға:
өкілдіктің қызметтік көліктеріне жанармай;
өкілдік сатып алған қызметтік үй-жайларды немесе отынға арналған жеке сыйымдылығы бар үй-жайларды жылытуға арналған отын үшін жүргізіледі.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 35 АЕК (ҚҚС-сыз).
2. 35 АЕК құрайтын төменгі шек коммуналдық қызметтер және телефон байланыстары үшін шоттарға қолданылмайды.
3. ҚҚС қайтару келесі тауарлар мен қызметтерге қатысты жүргізіледі:
қонақүйлерде тұру (жаңа келген өкілдік қызметкерлері үшін) 30 түнге дейін;
мейрамхана;
электр заттарына күтім жасау;
бау-бақша қызметтері;
коммуналдық қызметтер және телефон байланысы;
жеке күзет;
автотұрақ үшін ай сайынғы төлем;
заңгерлік консультациялар, адвокаттар қызметтері;
тұрғынжайды жалға алу бойынша риэлторлық қызметтер бойынша төлемдер (қол қойылған тұрғынжайды жалдау шарты болған жағдайда).
10.
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының медициналық-санитариялық алғашқы көмек жөніндегі Алматы қаласындағы географиялық жағынан қашық орналасқан офисі (бұдан әрі – МСАК жөніндегі ГҚО)
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС-ты қайтару жылжымалы және жылжымайтын мүлікті қызметтік мақсатта сатып алу кезінде ғана Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің шешімі бойынша жүргізіледі
ҚҚС-ты қайтару тек МСАК жөніндегі ГҚО басшысы мен оның отбасы мүшелері үшін жүргізіледі.
11.
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының заңсыз айналымына қарсы күрес жөніндегі Орталық Азия өңірлік ақпараттық үйлестіру орталығы
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
12.
Еуразиялық тұрақтандыру және даму қоры
ҚҚС қайтару шектеулерсіз жүргізіледі.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
13.
Жапония Елшілігі

2. Верхний предел – общая сумма НДС 175 МРП в год на 1 сотрудника представительства.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
табачные изделия;
алкогольную продукцию;
товары, работы, услуги системы общественного питания.
9.
Посольство Греческой Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 35 МРП (без учета НДС).
2. Нижний предел в 35 МРП по возврату НДС не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС производится за следующие оказанные услуги и покупку товаров:
рестораны;
уход за электрическими предметами;
садовые услуги;
коммунальные услуги и телефонная связь;
частная охрана;
обслуживание, ремонт служебных автомобилей;
помесячная плата за автостоянку;
юридические консультации, услуги адвокатов;
платежи по риэлтерским услугам по отбору недвижимости в аренду (при наличии и подписанного арендного документа);
прием по случаю национального праздника, официальные приемы в рамках визитов;
участие в международных выставках;
организация конференций.
4. Возврат НДС производится по приобретенным служебным автомобилям, количество которых не превышает одну треть от общего числа сотрудников представительства.
5. Возврат НДС производится за топливо, приобретенное для следующих нужд:
топливо для служебных автомобилей представительства;
топливо, приобретенное представительством, предназначенное для отопления служебных помещений или помещений с отдельной емкостью для топлива.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 35 МРП (без учета НДС).
2. Нижний предел в 35 МРП по возврату НДС не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС производится за следующие оказанные услуги:
проживание в гостиницах (для вновь прибывших сотрудников представительства) до 30 ночей;
рестораны;
уход за электрическими предметами;
садовые услуги;
коммунальные услуги и телефонная связь;
частная охрана;
помесячная плата за автостоянку;
юридические консультации, услуги адвокатов;
платежи по риэлтерским услугам по отбору жилища в аренду (при наличии и подписанного договора найма жилища).
10.
Географически удаленный офис Всемирной организации здравоохранения по первичной медико-санитарной помощи в городе Алматы
(далее – ГУО по ПМСП)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится только при покупке движимого и недвижимого имущества в служебных целях, по решению Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
Возврат НДС производится только руководителю ГУО по ПМСП и членам его семьи.
11.
Центральноазиатский региональный информационный координационный центр по борьбе с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
Возврат НДС не производится.
12.
Евразийский фонд стабилизации и развития
Возврат НДС производится без ограничений.
Возврат НДС не производится.
13.
Посольство Японии

1. ҚҚС қайтару газ, электроэнергия, су шығыстары бойынша жүргізілмейді.
2. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
1. ҚҚС қайтару газ, электроэнергия, су шығыстары бойынша жүргізілмейді.
2. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
14.
Израиль Мемлекетінің Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
1. Дипломатиялық персоналдың 1 мүшесіне жылына қайтарылатын ҚҚС жоғарғы шегі – 65 АЕК.
2. Әкімшілік-техникалық персонал мүшелері және олармен еріп жүретін отбасы мүшелері үшін елде болудың барлық кезінде тек 1 рет қайтарылатын ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – 35 АЕК.
3. ҚҚС қайтару:
әуе билеттер;
медициналық шығыстар;
сақтандыру;
білім беру қызметтері;
пошта қызметтері үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару:
жанармай;
темекі өнімдері;
алкогольдік ішімдіктер үшін жүргізілмейді.
15.
Индонезия Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
алтын құймалар және бағалы қағаздар;
үй-жайларды жалға алу;
медициналық қызметтер;
курьерлік қызметтер;
қаржылық қызметтер;
сақтандыру қызметтері;
білім беру қызметтері;
жарнамалық қызметтер;
көлік қызметтері;
қонақүй қызметтері;
қоғамдық тамақтандыру қызметтері үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
алтын құймалар және бағалы қағаздар;
үй-жайларды жалға алу;
медициналық қызметтер;
курьерлік қызметтер;
қаржылық қызметтер;
сақтандыру қызметтері;
білім беру қызметтері;
жарнамалық қызметтер;
көлік қызметтері;
қонақүй қызметтері;
қоғамдық тамақтандыру қызметтері үшін жүргізілмейді.
16.
Иордания Хашимит Корольдігінің Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 40 АЕК.
2. ҚҚС қайтару дипломатиялық персонал мүшелеріне және олардың жұбайларына жүргізіледі.
17.
Испания Корольдігінің Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 35 АЕК.
2. ҚҚС қайтару ЖЖМ және дизель отыны үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 35 АЕК.
2. Дипломатиялық персонал мүшесі үшін сатып алудың жалпы сомасының жоғарғы шегі тоқсанына 1260 АЕК.
3. Дипломатиялық персонал мүшесіне ҚҚС қайтару жүргізіледі.
18.
Италия Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 42 АЕК (ҚҚС-сыз).
2. 42 АЕК құрайтын төменгі шек коммуналдық қызметтер және телефон байланыстары үшін шоттарға қолданылмайды.
3. ҚҚС қайтару басқа ұйымдарға немесе жеке тұлғаларға пайдалануға берілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
4. ҚҚС қайтару:
өкілдік басшысының автомобилі үшін ЖЖМ – тоқсанына 1200 литр (өкілдік басшысы үшін рұқсат етілген саны 3 бірлікті ескере отырып);

1. Возврат НДС не производится по расходам на газ, электроэнергию и воду.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
1. Возврат НДС не производится по расходам на газ, электроэнергию и воду.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
14.
Посольство Государства Израиль
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
1. Верхний предел суммы НДС за 1 год – 65 МРП на 1 члена дипломатического персонала.
2. Для членов административно-технического персонала и сопровождающих их членов семьи 1 раз за все время пребывания в стране верхний предел составляет 35 МРП.
3. Возврат НДС производится за:
продукты питания;
авиабилеты;
медицинские расходы;
страхование;
образовательные услуги;
почтовые услуги.
4. Возврат НДС не производится за:
топливо;
табачные изделия;
алкогольную продукцию.
15.
Посольство Республики Индонезия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 15 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
золотые слитки и ценные бумаги;
аренда помещений;
медицинские услуги;
курьерские услуги;
финансовые услуги;
страховые услуги;
образовательные услуги;
рекламные услуги;
транспортные услуги;
гостиничные услуги;
услуги общественного питания.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 15 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
золотые слитки и ценные бумаги;
аренда помещений;
медицинские услуги;
курьерские услуги;
финансовые услуги;
страховые услуги;
образовательные услуги;
рекламные услуги;
транспортные услуги;
гостиничные услуги;
услуги общественного питания.
16.
Посольство Иорданского Хашимитского Королевства
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 40 МРП.
2. Возврат НДС производится членам дипломатического персонала и их супругам.
17.
Посольство Королевства Испания
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 35 МРП.
2. Возврат НДС не производится за ГСМ и дизельное топливо.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 35 МРП.
2. Верхний предел на общую сумму покупки – 1260 МРП в квартал для членов дипломатического персонала.
3. Возврат НДС производится члену дипломатического персонала.
18.
Посольство Итальянской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 42 МРП (без учета НДС).
2. Нижний предел на сумму в 42 МРП не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС не производится за товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
4. Возврат НДС производится за:
ГСМ для автомобиля главы представительства – 1200 литров в квартал (учитывая допустимое количество для главы представительства 3 единицы);

өкілдік автомобилі үшін ЖЖМ – тоқсанына 900 литр (өкілдікке рұқсат етілген саны 5 бірлікті ескере отырып);
алкогольдік ішімдіктер – тоқсанына 60 литр;
темекі өнімдері – тоқсанына 12 килограмм үшін жүргізіледі.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 42 АЕК (ҚҚС-сыз).
2. 42 АЕК құрайтын төменгі шек коммуналдық қызметтер және телефон байланыстары үшін шоттарға қолданылмайды.
3. ҚҚС қайтару басқа ұйымдарға немесе жеке тұлғаларға пайдалануға берілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
4. ҚҚС қайтару:
дипломатиялық персонал мүшесінің автомобилі үшін ЖЖМ – тоқсанына 900 литр (дипломатиялық персонал мүшесі үшін рұқсат етілген саны 2 бірлікті ескере отырып) жүргізіледі;
әкімшілік-техникалық персонал мүшесі автомобилінің ЖЖМ үшін ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
19.
Канада Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 10 АЕК, ҚҚС қосқанда.
2. Дипломатиялық персонал мүшесіне және олардың жұбайларына ҚҚС қайтару жүргізіледі.
20.
Корея Республикасының Елшілігі, Корея Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
Дипломатиялық персонал мүшесіне арналған бензинге ҚҚС қайтару жүргізіледі:
айына бір қызметтік автомобиль үшін 600 литр.
1. ҚҚС қайтару дипломатиялық персонал мүшесіне жүргізіледі.
2. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
3. 1 отбасы үшін жылына қайтарылатын ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – 185 АЕК.
4. Дипломатиялық персонал мүшесіне арналған бензинге ҚҚС қайтару жүргізіледі:
айына 400 литр.
5. ҚҚС қайтару электр энергиясы, газ, мейрамхана шығыстары; қонақүйлерде тұру шығыстары үшін жүргізілмейді.
21.
Қырғыз Республикасының Елшілігі, Қырғыз Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 50 АЕК.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
22.
Қытай Халық Республикасының Елшілігі, Қытай Халық Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы, Қытай Халық Республикасының Ақтөбе қаласындағы Бас консулдығы
1. Сатып алынған тауарлар үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
2. Көрсетілген қызметтер үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
3. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтер мен телефон байланысы үшін шектеусіз жүргізіледі.
1. Сатып алынған тауарлар үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
2. Көрсетілген қызметтер үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
3. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтер мен телефон байланысы үшін шектеусіз жүргізіледі.
23.
Латвия Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 25 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
ғимаратты жалдау;
коммуналдық қызметтер;
күзет қызметтері;
әрбір жеңіл автомобиль үшін тоқсанына 750 литрден аспайтын көлемде көлік құралдарына арналған жанармай үшін шектеусіз жүргізіледі.

ГСМ для автомобиля представительства – 900 литров в квартал (учитывая допустимое количество на представительство 5 единиц);
алкогольную продукцию – 60 литров в квартал;
табачная продукция – 12 килограммов в квартал.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 42 МРП (без учета НДС).
2. Нижний предел на сумму в 42 МРП не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС не производится за товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
4. Возврат НДС производится за:
ГСМ для автомобиля члена дипломатического персонала – 900 литров в квартал (учитывая допустимое количество для членов дипломатического персонала 2 единицы);
Возврат НДС не производится на ГСМ для автомобиля члена административно-технического персонала.
19.
Посольство Канады
Нижний предел по одному счету-фактуре – 15 МРП.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 10 МРП включая НДС.
2. Возврат НДС производится членам дипломатического персонала и их супругам.
20.
Посольство Республики Корея, Генеральное консульство Республики Корея в городе Алматы
Возврат НДС производится за бензин для члена дипломатического персонала:
600 литров в месяц на один служебный автомобиль.
1. Возврат НДС производится члену дипломатического персонала.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
3. Верхний предел на сумму НДС – 185 МРП в год на 1 семью.
4. Возврат НДС производится за бензин для члена дипломатического персонала: 400 литров в месяц.
5. Возврат НДС не производится за: электроэнергию, газ; расходы в ресторанах; проживание в гостинице.
21.
Посольство Кыргызской Республики, Генеральное консульство Кыргызской Республики в городе Алматы
Нижний предел по одному счету-фактуре – 50 МРП.
Возврат НДС не производится.
22.
Посольство Китайской Народной Республики, Генеральное консульство Китайской Народной Республики в городе Алматы, Генеральное консульство Китайской Народной Республики в городе Актобе
1. Нижний предел по одному счету-фактуре за приобретенные товары – 15 МРП.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре за оказанные услуги – 8 МРП.
3. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги и телефонную связь.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре за приобретенные товары – 15 МРП.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре за оказанные услуги – 8 МРП.
3. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги и телефонную связь.
23.
Посольство Латвийской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 25 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
телекоммуникационные услуги;
аренду офисных помещений;
коммунальные услуги;
охранные услуги;
ГСМ не более 750 литров в квартал за каждый легковой автомобиль.

3. Өкілдік қызметкерлері санына тең көлік құралдары үшін ҚҚС қайтару үш жылда 1 рет жүргізіледі.
4. Акциздік тауарларды ҚҚС-тан босатуға жылына:
алкогольдік ішімдіктер 300 литр;
7200 темекі;
шегілетін немесе қыздырылатын табак – 7200 грамм;
1800 сигара немесе сигарилла үшін рұқсат етіледі.
5. ҚҚС Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған 100 жылдан асқан көне немесе антиквариат бұйымдары, өнер бұйымдары және бұрын қолданыста болған тауарлар үшін қайтарылмайды.
ҚҚС және акциздер өкілдік қызметкері болып табылмайтын басқа тұлғаның пайдасына бір бірлік үшін құны (ҚҚС есептемегенде) 200 АЕК (өкілдік қызметкерлерімен және олармен еріп жүретін отбасы мүшелері үшін 100 АЕК) асатын тауарларды (көлік құралдарынан басқа) өкілдік сатып алғаннан кейін бір жыл ішінде сатқан немесе өзге түрде иеліктен шығарған жағдайда қайтарылмайды.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
әрбір жеңіл автомобиль үшін тоқсанына 750 литрден аспайтын көлемде көлік құралдарына арналған жанармай үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. Өкілдік қызметкерінің 1 көлік құралы үшін ҚҚС қайтару үш жылда 1 рет жүргізіледі.
4. Акциздік тауарларды ҚҚС-тан босатуға күнтізбелік жылына:
алкогольдік ішімдіктер 300 литр;
7200 темекі;
шегілетін немесе қыздырылатын табак – 7200 грамм;
1800 сигара немесе сигарилла үшін рұқсат етіледі.
5. ҚҚС Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған 100 жылдан асқан көне немесе антиквариат бұйымдары, өнер бұйымдары және бұрын қолданыста болған тауарлар үшін қайтарылмайды.
ҚҚС және акциздер өкілдік қызметкері болып табылмайтын басқа тұлғаның пайдасына бір бірлік үшін құны (ҚҚС есептемегенде) 200 АЕК (өкілдік қызметкерлерімен және олардың отбасы мүшелері үшін 100 АЕК) асатын тауарларды (көлік құралдарынан басқа) өкілдік сатып алғаннан кейін бір жыл ішінде сатқан немесе өзге түрде иеліктен шығарған жағдайда қайтарылмайды.
24.
Ливан Республикасының Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 25 АЕК.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 25 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
стационарлық телефон байланысы қызметтері;
тұрғын үйді жалға алу;
коммуналдық қызметтер (су және электр қуаты);
автомобильдер, олардың қосалқы бөлшектері және қызмет көрсету;
электрондық техника;
кеңсе жабдықтары;
тұрмыстық техника (асханалық техниканы қоспағанда);
киім және аяқ-киім;
автомобильді жалға алу;
зергерлік бұйымдар үшін жүргізіледі.
25.
Литва Республикасының Елшілігі, Литва Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер (жылу, электр қуаты, су, газ);
байланыс қызметтері;
пайдалану қызметтері;
автокөлік жанармайы;
мемлекеттің ұлттық күні құрметіне, өкілдік басшысы мен консулдық мекеменің басшысының келуіне (кетуіне), Қазақстан Республикасының ресми қонақтарына арналған қабылдауларды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсетулер мен азық-түлік тағамдары үшін шектеусіз жүргізіледі.

3. Возврат НДС производится 1 раз в три года за количество транспортных средств равное количеству сотрудников представительства.
4. Освобождение НДС акцизных товаров допускается в год для:
алкогольной продукции 300 литров;
7200 сигарет;
курительного или нагревающего табака - 7200 граммов;
1800 сигар или сигарилл.
5. НДС не возвращается за старинные, антикварные предметы, возраст которых превышает 100 лет, предметы искусства и бывшие в употреблении товары, приобретенные на территории Республики Казахстан.
НДС и акциз не возвращаются, если представительство в течение года после приобретения продает или иным образом отчуждает товары (кроме транспортных средств), стоимость которых (без учета НДС) превышает 200 МРП (для сотрудников представительства и сопровождающих их членов семьи 100 МРП) за одну единицу в пользу другого лица, не являющимся сотрудником представительства.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
телекоммуникационные услуги;
ГСМ не более 750 литров в квартал за каждый легковой автомобиль.
3. Возврат НДС производится за 1 транспортное средство на сотрудника представительства, 1 раз в три года.
4. Освобождение НДС акцизных товаров допускается в календарный год для:
алкогольной продукции 300 литров;
7200 сигарет;
курительного или нагревающего табака - 7200 граммов;
1800 сигар или сигарилл.
5. НДС не возвращается за старинные, антикварные предметы, возраст которых превышает 100 лет, предметы искусства и бывшие в употреблении товары, приобретенные на территории Республики Казахстан.
НДС и акциз не возвращаются, если представительство в течение года после приобретения продает или иным образом отчуждает товары (кроме транспортных средств), стоимость которых (без учета НДС) превышает 200 МРП (для сотрудников представительства и сопровождающих их членов семьи 100 МРП) за одну единицу в пользу другого лица, не являющимся сотрудником представительства.
24.
Посольство Ливанской Республики
Нижний предел по одному счету-фактуре – 25 МРП.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 25 МРП.
2. Возврат НДС производится за:
услуги связи стационарного телефона;
коммунальные услуги (вода и электричество);
автомобили, запчасти к ним и обслуживание;
электронная техника;
офисное оборудование;
бытовая техника (за исключением кухонной);
одежда и обувь;
прокат автомобиля;
ювелирные изделия.
25.
Посольство Литовской Республики, Генеральное консульство Литовской Республики в городе Алматы
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги (отопление, электроэнергия, вода, газ);
услуги связи;
эксплуатационные услуги;
топливо для автомобилей;
продукты питания и услуги по организации приемов в честь национального дня государства, приезда (отъезда) главы представительства и главы консульского учреждения, прием официальных гостей Республики Казахстан.

3. ҚҚС қайтару:
өнер туындылары;
антикварлық және коллекциялық заттар;
қару-жарақ, оқ-дәрі және олардың бөлшектері;
азық-түліктер мен оларға қатысты қызметтер;
өңделген темекі;
фармацевтика және медициналық көмек өнімдері;
туристік қызметтер;
спорт тауарлары мен оларға байланысты қызметтер;
демалысқа арналған қызмет көрсетулер; жолаушылар тасымалы үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер (жылу, электр қуаты, су, газ);
байланыс қызметтері;
пайдалану қызметтері;
өнер туындылары;
антикварлық және коллекциялық заттар;
қару-жарақ, оқ-дәрі және олардың бөлшектері;
азық-түліктер мен оларға қатысты қызмет көрсетулер;
өңделген темекі;
фармацевтика және медициналық көмек өнімдері;
туристік қызметтер;
спорт тауарлары мен оларға байланысты қызмет көрсетулер;
демалысқа арналған қызмет көрсетулер;
жолаушылар тасымалы үшін жүргізілмейді.
26.
Мажарстан Елшілігі, Мажарстанның Алматы қаласындағы Бас консулдығы
ҚҚС қайтару:
қабылдауға 10 адамнан аз адам қатысқан жағдайда мейрамхана шоттарын төлеген кезде;
жеке пайдалануға сатып алынған тауарлар (мысалы: ет, ұн, көкөніс және т.б.) үшін жүргізілмейді немесе аталған өнімдер өкілдік қызметкерлері үшін емес екендігі туралы өкілдіктің ресми растауы талап етіледі.
ҚҚС сомасының жоғарғы шегі өкілдік қызметкерінің 1 отбасы мүшесіне жылына 215 АЕК құрайды.
27.
Малайзия Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
28.
Нидерланд Корольдігінің Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 30 АЕК (ҚҚС-сыз).
2. ҚҚС қайтару:
өкілдік қызметкерлері санына тең автомобильдер саны;
көрсетілген барлық қызметтер;
азық-түлік үшін жүргізіледі.
3. Бензин үшін ҚҚС қайтару өкілдіктің 5 автомобиліне дейін тоқсанына 1500 литр; қалғандарына тоқсанына 900 литр бойынша жүргізіледі.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 30 АЕК (ҚҚС-сыз).
2. ҚҚС қайтару: көрсетілген қызметтер; азық-түлік үшін жүргізілмейді.
3. ҚҚС қайтару:
1 отбасына 2 автомобиль;
темекі – 1 қызметкерге тоқсанына 150 қорап;
алкогольдік ішімдіктер (алкоголі 22%-дан жоғары): өкілдік басшысы үшін жылына – 90 литр; дипломатиялық персонал мүшелері үшін жылына – 60 литр; әкімшілік-техникалық персонал мүшелері үшін жылына – 30 литр;
бензин: өкілдік басшысына бірінші автомобильге тоқсанына – 900 литр, екінші автомобильге – тоқсанына 600 литр; дипломатиялық персонал мүшелері үшін бірінші автомобильге тоқсанына – 900 литр, екінші автомобильге тоқсанына – 600 литр; әкімшілік-техникалық персонал мүшелері үшін бірінші автомобильге тоқсанына – 600 литр, екінші автомобильге тоқсанына – 300 литр үшін жүргізіледі.
29.
Оман Сұлтандығының Елшілігі

3. Возврат НДС не производится за:
произведения искусства;
вещи коллекционные и антикварные;
оружие, боеприпасы и их части;
продукты питания и услуги, связанные с ними;
отработанный табак;
продукты фармацевтики и медицинской помощи;
услуги туризма;
спортивные товары и услуги, связанные с ними;
услуги досуга;
перевозка пассажиров.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
коммунальные услуги (отопление, электроэнергия, вода, газ);
услуги связи;
эксплуатационные услуги;
произведения искусства;
вещи коллекционные и антикварные;
оружие, боеприпасы и их части;
продукты питания и услуги, связанные с ними;
отработанный табак;
продукты фармацевтики и медицинской помощи;
услуги туризма;
спортивные товары и услуги, связанные с ними;
услуги досуга;
перевозка пассажиров.
26.
Посольство Венгрии, Генеральное консульство Венгрии в городе Алматы
Возврат НДС не производится:
при оплате ресторанных счетов в тех случаях, когда присутствуют на приеме менее 10 человек;
при приобретении товаров и продуктов питания (мясо, мука, овощи и прочее), либо требуется официальное подтверждение представительства о предназначении товаров не для сотрудников представительства.
Верхний предел суммы НДС составляет 215 МРП в год на 1 сопровождающего члена семьи сотрудников представительства.
27.
Посольство Малайзии
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
Возврат НДС не производится.
28.
Посольство Королевства Нидерландов
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 30 МРП (без учета НДС).
2. Возврат НДС производится за:
количество автомобилей равное количеству сотрудников представительства;
все оказанные услуги;
продукты питания.
3. Возврат НДС производится за бензин для представительства до 5 автомобилей по 1500 литров в квартал, остальные по 900 литров в квартал.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 30 МРП (без учета НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
оказанные услуги;
продукты питания.
3. Возврат НДС производится за:
2 автомобиля на 1 семью;
табак 150 пачек в квартал на 1 сотрудника;
алкогольную продукцию (от 22 % алкоголя) для главы представительства – 90 литров в год, для члена дипломатического персонала – 60 литров в год, для члена административно-технического персонала – 30 литров в год;
бензин для главы представительства за первый автомобиль – 900 литров в квартал, за второй автомобиль – 600 литров в квартал, для члена дипломатического персонала – за первый автомобиль – 900 литров в квартал, за второй автомобиль – 600 литров в квартал, для члена административно-технического персонала -первый автомобиль – 600 литров в квартал, за второй автомобиль – 300 литров в квартал.
29.
Посольство Султаната Оман

1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек тоқсанына – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
өндірістік мақсаттағы барлық тауарлар, жұмыстар, өкілдік ғимараты мен іргелес аумақты күту үшін қажетті қызметтер;
кеңсе жабдығы;
интерьер заттары;
полиграфиялық жұмыстар;
автомобильдік шиналар мен дискілер;
автомобильдер;
автомобильдерге арналған жанармай;
азық-түлік;
киім;
тұрмыстық химия;
электр тауарлары;
тұрмыс тауарлары үшін жүргізіледі.
1. ҚҚС қайтару дипломатиялық персонал мүшелеріне жүргізіледі.
2. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек тоқсанына – 8 АЕК.
3. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
өндірістік мақсаттағы барлық тауарлар;
азық-түлік;
киім;
темекі өнімдері;
электр тауарлары;
тұрмыстық химия;
тұрмыс техникалары үшін жүргізіледі.
30.
Оңтүстік Африка Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
азық-түлік;
медициналық сақтандыру үшін жүргізілмейді.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
31.
Өзбекстан Республикасының Елшілігі, Өзбекстан Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы, Өзбекстан Республикасының Ақтау қаласындағы Бас консулдығы
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
ҚҚС қайтару шектеусіз жүргізіледі.
32.
Пәкістан Ислам Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару
қызметтік мақсатта пайдалану үшін сатып алынған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін жүргізіледі.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару дипломатиялық персонал мүшелеріне жүргізіледі.
33.
Португалия Республикасының Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 40 АЕК.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 40 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
жылжымайтын мүлікті жөндеу жұмыстары, құрылыс материалдарын қоса алғанда, соның ішінде оларды құрылыс салушының өзі осы мақсаттар үшін арнайы ұсынған болса;
сумен жабдықтау, газ және электр энергиясы үшін төлемдер;
тамақ өнімдері, соның ішінде сусындар;
қоғамдық тамақтану және сусындар саласындағы қызметтер (мейрамханалар);
қонақүйде тұру ақысы;
тұрғын үйлердегі телефон қызметтері үшін жүргізілмейді.
34.
Ресей Федерациясының Елшілігі, Ресей Федерациясының Алматы қаласындағы Бас консулдығы, Ресей Федерациясының Орал қаласындағы Бас консулдығы, Ресей Федерациясының Өскемен қаласындағы Бас консулдығы, Ресей Федерациясының Ақтау қаласындағы Бас консулдығы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. Телекоммуникациялық және коммуналдық қызметтер үшін төменгі шек – 3 АЕК.
ҚҚС қайтару шектеусіз жүргізіледі.
35.
Румыния Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. Коммуналдық қызметтер үшін ҚҚС қайтару шектеусіз жүргізіледі.

1. Нижний предел суммы НДС – 8 МРП в квартал.
2. Возврат НДС производится за:
коммунальные услуги;
все товары промышленного назначения;
работы, услуги, необходимые для обслуживания и содержания помещения представительства и прилегающей территории;
офисное оборудование;
предметы интерьера;
полиграфические работы;
автомобильные шины и диски;
автомобили;
топливо для автомобилей;
продукты питания;
одежду;
электротовары;
бытовая техника.
1. Возврат НДС производится члену дипломатического персонала.
2. Нижний предел суммы НДС – 8 МРП в квартал.
3. Возврат НДС производится за:
коммунальные услуги;
все товары промышленного назначения;
продукты питания;
одежду;
табачные изделия;
электротовары;
бытовая техника.
30.
Посольство Южно-Африканской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
питание;
медицинское страхование.
Возврат НДС не производится.
31.
Посольство Республики Узбекистан, Генеральное консульство Республики Узбекистан в городе Алматы, Генеральное консульство Республики Узбекистан в городе Актау
Нижний предел по одному счету-фактуре –8 МРП.
Возврат НДС производится без ограничений.
32.
Посольство Исламской Республики Пакистан
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится за приобретенные товары, выполненные работы, оказанные услуги для служебных целей.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится членам дипломатического персонала.
33.
Посольство Португальской Республики
Нижний предел по одному счету-фактуре – 40 МРП.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 40 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
ремонтные работы недвижимого имущества, включая строительные материалы, в том числе, если они специально предоставлены для этих целей самим застройщиком;
платы за водоснабжение, газ и электроэнергию;
продукты питания, включая напитки;
услуги в области общественного питания и напитков (рестораны);
плата за проживание в гостинице;
телефонные услуги в жилых домах.
34.
Посольство Российской Федерации, Генеральное консульство Российской Федерации в городе Алматы, Генеральное консульство Российской Федерации в городе Уральске, Генеральное консульство Российской Федерации в городе Усть-Каменогорске, Генеральное консульство Российской Федерации в городе Актау
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Нижний предел по коммунальным и телекоммуникационным услугам составляет 3 МРП.
Возврат НДС производится без ограничений.
35.
Посольство Румынии
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги.

1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. 2. Коммуналдық қызметтер үшін ҚҚС қайтару шектеусіз жүргізіледі.
36.
Сауд Арабиясы Корольдігінің Елшілігі
Барлық шот-фактура бойынша төменгі шек – 35 АЕК.
Барлық шот-фактура бойынша төменгі шек – 35 АЕК.
37.
Сербия Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
коммуналдық қызметтер;
алкогольдік ішімдіктер;
кофе үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
коммуналдық қызметтер;
алкогольдік ішімдіктер;
кофе үшін жүргізілмейді.
38.
Словакия Республикасының Елшілігі
1. ҚҚС сомасының жоғарғы шегі жылына – 14000 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
3 автомобиль үшін екі жылда 1 рет шектеусіз;
сатып алынған қызмет түрлері;
жөндеу-құрылыс жұмыстары үшін жүргізіледі;
3. ҚҚС қайтару: жанармай 1 автомобильге жылына 4000 литр үшін жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару:
құрылыс материалдары;
үй жануарларына арналған тауарлар үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 5 АЕК.
2. ҚҚС сомасының жоғарғы шегі жылына:
өкілдік басшысы үшін – 465 АЕК;
өкілдіктің консулдық лауазымды адамы үшін – 465 АЕК;
дипломатиялық персонал мүшесі үшін – 371 АЕК;
әкімшілік-техникалық персонал мүшесі үшін – 280 АЕК.
3. ҚҚС қайтару:
1 өкілдік қызметкеріне 1 автомобиль үшін 2 жылда 1 рет шектеусіз;
жанармай 1 автомобильге жылына 3200 литр үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару:
құрылыс материалдары;
үй жануарларына арналған тауарлар үшін жүргізілмейді.
39.
Солтүстік Македония Республикасының Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 20 АЕК.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 20 АЕК.
2. Өкілдік қызметкерлері және олардың жұбайларына ҚҚС сомасының жоғарғы шегі жылына 115 АЕК құрайды.
40.
Таиланд Корольдігінің Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 20 АЕК (ҚҚС-сыз).
2. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтер үшін шектеусіз жүргізіледі.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
41.
Түркия Республикасының Елшілігі, Түркия Республикасының Ақтау қаласындағы Бас консулдығы, Түркия Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы, Түркия Республикасының Түркістан қаласындағы Бас консулдығы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. Сатып алудың жалпы сомасының жоғарғы шегі – 3300 АЕК.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. Сатып алудың жалпы сомасының жоғарғы шегі – 3300 АЕК.
42.
Түркі академиясы
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек - 8 АЕК.
Сатып алынған тауарлар мен қызметтер үшін ұйымға ҚҚС қайтару жүргізіледі.
43.
Украина Елшілігі
ҚҚС қайтару медициналық қызметтер және тауарлар үшін жүргізілмейді.

1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги.
36.
Посольство Королевства Саудовской Аравии
Нижний предел суммы НДС всех счетов-фактур – 35 МРП.
Нижний предел суммы НДС всех счетов-фактур – 35 МРП.
37.
Посольство Республики Сербия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
телефонную связь;
коммунальные услуги;
алкогольную продукцию;
кофе.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за:
телефонную связь;
коммунальные услуги;
алкогольную продукцию;
кофе.
38.
Посольство Словацкой Республики
1. Верхний предел суммы НДС – 14000 МРП в год.
2. Возврат НДС производится за:
3 автомобиля 1 раз в два года без ограничений;
приобретенные услуги;
ремонтно-строительные работы.
3. Возврат НДС производится за топливо 4000 литров в год на 1 автомобиль.
4. Возврат НДС не производится за:
строительные материалы;
товары, предназначенные для домашних животных.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 5 МРП.
2. Верхний предел суммы НДС в год для:
главы представительства – 465 МРП;
консульского должностного лица представительства – 465 МРП;
члена дипломатического персонала – 371 МРП;
члена административно-технического персонала – 280 МРП.
3. Возврат НДС производится за:
1 автомобиль на 1 сотрудника представительства 1 раз в два года без ограничений;
топливо 3200 литров в год на 1 автомобиль.
4. Возврат НДС не производится за:
строительные материалы;
товары, предназначенные для домашних животных.
39.
Посольство Республики Северная Македония
Нижний предел по одному счету-фактуре – 20 МРП.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 20 МРП.
2. Верхний предел суммы НДС на сотрудников представительства и их супругам составляет 115 МРП в год.
40.
Посольство Королевства Таиланд
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 20 МРП (без учета НДС).
2. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги.
Возврат НДС не производится.
41.
Посольство Турецкой Республики, Генеральное консульство Турецкой Республики в городе Актау, Генеральное консульство Турецкой Республики в городе Алматы, Генеральное консульство Турецкой Республики в городе Туркестане
1. Нижний предел по одному счет-фактуре – 8 МРП.
2. Верхний предел общей суммы покупок – 3300 МРП.
1. Нижний предел по одному счет-фактуре – 8 МРП.
2. Верхний предел общей суммы покупок – 3300 МРП.
42.
Тюркская академия
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
Возврат НДС производится организации за приобретенные товары и услуги.
43.
Посольство Украины
Возврат НДС не производится за медицинские услуги и товары.

1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару медициналық қызметтер және тауарлар үшін жүргізілмейді.
44.
Үндістан Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтер үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 4 АЕК.
2. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтер үшін жүргізілмейді.
45.
Финляндия Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 24 АЕК.
2. ҚҚС қайтару электр қуаты, телефон байланысы, сумен жабдықтау, отын және мазутқа қатысты сатып алулардың жалпы сомасы жылдың бір тоқсанында кемінде 24 АЕК құраған кезде жүргізіледі.
1. ҚҚС қайтару дипломатиялық персонал мүшелеріне және олардың жұбайларына жүргізіледі.
2. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 24 АЕК.
3. ҚҚС қайтару электр қуаты, телефон байланысы, сумен жабдықтау, отын және мазутқа қатысты сатып алулардың жалпы сомасы жылдың бір тоқсанында кемінде 24 АЕК құраған кезде жүргізіледі.
46.
Француз Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 21 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
әкімшілік ғимараттарды күтіп ұстау бойынша қызметтер;
өкілдік мақсаттарға арналған шығыстар;
жиһаз;
кеңсе керек-жарақтары;
байланыс қызметтері;
тұрмыстық техника;
тұрмыстық химия;
тек ұлттық күнін мерекелеуге бойынша қабылдау;
жөндеу, құрылыс, реконструкциялау, өкілдіктің әкімшілік ғимаратын күтіп ұстау жұмыстарына арналған материалдарды сатып алу, сондай-ақ техникалық қызмет көрсету жұмыстары үшін жүргізіледі.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
47.
Халықаралық Валюта Қоры өкілдігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек - 8 АЕК.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
48.
Халықаралық қаржы корпорациясы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек - 8 АЕК.
2. Халықаралық қаржы корпорациясының 1956 жылғы 20 шілдедегі келісімінің баптарында көрсетілмеген операциялар мен мәмілелер үшін ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
49.
Халықаралық Қызыл Крест комитеті өкілдігі (бұдан әрі – ХҚКК)
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ХҚКК мен оның өкілдігінің қызметтік пайдалануына және Қазақстан Республикасында гуманитарлық көмек көрсету жөніндегі ХҚКК бағдарламаларын жүзеге асыруға арналған қызмет көрсетулерді және заттарды сатып алғаны үшін болу мемлекетінде алынатын салықтардың барлық түрлерінен босатылады.
ҚҚС қайтару Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын немесе Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын ХҚКК Өкілдігінің мүшелерін қоспағанда, ХҚКК өкілдігінің басшысына, орынбасарына, олардың жұбайларына және басқа да туыстары мен олардың асырауындағы отбасы мүшелері үшін жүргізіледі
50.
Чех Республикасының Елшілігі

1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за медицинские услуги и товары.
44.
Посольство Республики Индия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за коммунальные услуги.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 4 МРП.
2. Возврат НДС не производится за коммунальные услуги.
45.
Посольство Финляндской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 24 МРП.
2. Возврат НДС за электроэнергию, телефонную связь, водоснабжение, топливо и мазут производится, если общая сумма составляет не менее 24 МРП за один квартал года.
1. Возврат НДС производится членам дипломатического персонала и их супругам.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре – 24 МРП.
3. Возврат НДС за электроэнергию, телефонную связь, водоснабжение, топливо и мазут производится, если общая сумма составляет не менее 24 МРП за один квартал года.
46.
Посольство Французской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 21 МРП.
2. Возврат НДС производится за:
коммунальные услуги;
услуги по содержанию административных зданий;
расходы для представительских целей;
мебель;
офисные принадлежности;
услуги связи;
бытовая техника;
бытовая химия;
прием только по случаю празднования национального дня;
ремонт, строительство, реконструкцию, закупок материалов для работ по содержанию, а также работы по техническому обслуживанию административного здания представительства.
Возврат НДС не производится.
47.
Представительство Международного Валютного Фонда
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
Возврат НДС не производится.
48.
Международная финансовая корпорация
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за операции и сделки, не предусмотренные в статьях Соглашения Международной финансовой корпорации от 20 июля 1956 года.
Возврат НДС не производится.
49.
Представительство Международного Комитета Красного Креста (далее – МККК)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. МККК и его Представительство освобождается от всех налогов, взимаемых на территории государства пребывания, для приобретения товаров и услуг, предназначенных в целях служебного пользования и осуществления программ МККК по оказанию гуманитарной помощи в Республике Казахстан.
Возврат НДС производится Главе представительства, его/ее Заместителю со своими супругами и иными родственниками и членами семей, состоящими на их иждивении, за исключением членов представительства организации, являющихся гражданами Республики Казахстан или постоянно проживающих в Республике Казахстан.
50.
Посольство Чешской Республики

1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 21 АЕК.
2. Төменгі шек – 21 АЕК:
көлік құралдарына арналған ЖЖМ-ға;
байланыс қызметтері;
электр энергиясы, су, газ шығыстары;
тұрмыстық қалдықтарды жинауға және шығаруға байланысты шығыстар үшін қолданылмайды.
3. ҚҚС қайтару:
егер өкілдік штаты 15 қызметкерге дейін болса, онда ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – жылына 10700 АЕК құрайтын болса;
егер өкілдік штаты 15 өкілдік қызметкерлерінен асатын болса, онда ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – жылына 16100 АЕК құрайтын жағдайда жүргізіледі.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 21 АЕК.
2. Төменгі шек – 21 АЕК:
көлік құралдарына арналған ЖЖМ-на;
байланыс қызметтері;
электр энергиясы, су, газ шығыстары;
тұрмыстық қалдықтарды жинауға және шығаруға байланысты шығыстар үшін қолданылмайды.
3. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі жылына 1100 АЕК.
51.
Швейцария Конфедерациясы-ның Елшілігі, Швейцария Конфедерациясы-ның Алматы қаласындағы Бас консулдығы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
сұйық отын;
телефон қызметтері үшін шектеусіз жүргізіледі.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 15 АЕК.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
сұйық отын;
телефон қызметтері үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару әкімшілік-техникалық персонал мүшелеріне жүргізілмейді.
52.
Швеция Корольдігінің Елшілігі
1. ҚҚС қайтару өтінімі бір күнтізбелік тоқсан (қаңтар-наурыз, сәуір-маусым шілде-қыркүйек және қазан-желтоқсан) кезеңі үшін беріледі.
2. ҚҚС қайтару келесі тауарлар мен қызметтерді сатып алуға жүргізілмейді:
өкілдіктің немесе консулдық мекеменің үй-жайларына жатпайтын үй-жайларды сатып алу және оларға қызмет көрсету;
тұтыну тауарлары, мысалы: тамақ, батареялар, шамдар, люминесцентті шамдар, газды бөтелкелер, гүлдер, гүл композициялары, көшірме қағаз, қаламсаптар, файлдар, тазалау құралдары, сүзгілер, көшіру машиналарына арналған картридждер, таспалар, түзету таспасы, қағаз майлықтар мен табақтар, балауыздар,
кассеталар, флэш-дискілер, компакт дискілер, магнитофон таспалары, бейне таспалар, барлық түрдегі экспозицияланбаған және экспозицияланған пленкалар, фотокөшірме қағазы, фотосуреттер мен пленкаларды басып шығаруға арналған химиялық заттар және басқа материалдар, пакеттер;
қайықтар, шатырлар, спорттық жабдықтар (мысалы, гольфқа арналған имек таяқ, шаңғы, коньки), жылқылар және басқа тірі жануарлар;
автомобильдерге арналған тұрақ, гаражды жалға алу;
ақпараттық қызметтер, жарнама, консультациялық қызметтер, білім, заң қызметтері, пошта және курьерлік қызметтер, жәрмеңкелер, көрмелер шығындары;
саяхат, тұру, фургонды жалға алу немесе сатып алу, көлік қызметтері, көшу шығындары, VIP қызметтер және әуежайдағы басқа қызметтер;
мейрамхана шоттары, кейтеринг қызметтері, өкілдік аумағынан тыс жалдау құны.

1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 21 МРП.
2. Нижний предел на сумму в 21 МРП не распространяется на счета за:
ГСМ для транспортных средств;
услуги связи;
электричество, воду, газ;
расходы, связанные со сбором и вывозом бытовых отходов.
3. Возврат НДС производится:
в случае, если штат представительства составляет до 15 сотрудников, то верхний предел общей суммы НДС – 10700 МРП в год;
в случае, если штат представительства превышает более 15 сотрудников представительства, то верхний предел общей суммы НДС – 16100 МРП в год.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 21 МРП.
2. Нижний предел на сумму в 21 МРП не распространяется на счета за:
ГСМ для транспортных средств;
услуги связи;
электричество, воду, газ;
расходы, связанные со сбором и вывозом бытовых отходов.
3. Верхний предел общей суммы НДС – 1100 МРП в год.
51.
Посольство Швейцарской Конфедерации, Генеральное консульство Швейцарской Конфедерации в городе Алматы
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 15 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги;
жидкое топливо;
телефонные услуги.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 15 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги;
жидкое топливо;
телефонные услуги.
3. Возврат НДС не производится членам административно-технического персонала.
52.
Посольство Королевства Швеции
1. Заявка на возврат НДС подается за период в один календарный квартал (январь-март, апрель-июнь, июль-сентябрь и октябрь-декабрь).
2. Возврат НДС не производится на покупки следующих товаров и услуг:
покупки для помещений, не относящихся к помещениям представительства и их обслуживание;
потребительские товары, такие как: еда, батарейки, лампы, люминесцентные лампы, бутылки с газом, цветы, цветочные композиции, копировальная бумага, ручки, файлы, чистящие средства, фильтры, картриджи для копировальных аппаратов, ленты, коррекционная лента, бумажные салфетки и тарелки, свечи;
кассеты, флеш-накопители, компакт-диски, магнитофонные ленты, видеокассеты, неэкспонированные и экспонированные пленки всех видов, бумага для фотокопирования, химикаты и другие материалы для проявки фотографий и пленок, пакеты;
лодки, палатки, спортивный инвентарь (например, клюшки для гольфа, лыжи, коньки;
лошади и другие живые животные;
парковка для автомобилей, аренда гаража;
информационные услуги, реклама, консультационные услуги, образование, юридические услуги, почтовые и курьерские услуги, расходы на ярмарки, выставки;
путешествие, проживание, аренда или покупка фургона, транспортные услуги, расходы на переезд, VIP-услуги и другие услуги в аэропорту;
ресторанные счета, услуги кейтеринга, стоимость аренды за пределами территории представительства.

1. ҚҚС қайтару өтінімі бір күнтізбелік тоқсан (қаңтар-наурыз, сәуір-маусым шілде-қыркүйек және қазан-желтоқсан) кезеңі үшін беріледі.
2. ҚҚС және акциздік алымдарды қосқанда әрбір жекелеген сатып алу 8 АЕК кем болмауы тиіс алкогольдік ішімдіктер, темекі өнімдері және отынды қоспағанда, бір шот-фактура бойынша төменгі шек 12 АЕК.
3. ҚҚС қайтару келесі тауарлар мен қызметтерді сатып алуға жүргізілмейді:
төсек жабдықтары;
төсек-орын;
сүлгілер;
үстел жабдықтары;
қарапайым тұрмыстық заттар: кәстрөлдер, қуыруға арналған табалар, ас үй фарфоры және қыш ыдыстар, ас құралдары, күміс бұйымдар, консервілерге арналған ашқыштар.
сәндік бұйымдар, мысалы: өсімдіктер, вазалар, урналар, отырғызғыштар, хрусталдан жасалған бұйымдар, күл салғыштар, сәндік фарфор, картиналар, мүсіндер немесе басқа өнер туындылары немесе қолдан жасалған бұйымдар, жақтаулар, зергерлік бұйымдар, қол сағаты;
күнделікті газеттер, кассеталар, иілгіш дискілер, магнитофон таспалары, бейне таспалар, жазбалар-дискілер, компакт-дискілер, флэш-дискілер, барлық түрдегі экспозицияланбаған және экспозицияланған пленкалар, фотокөшірме қағазы, фотосуреттер мен пленкаларды басып шығаруға арналған химиялық заттар және басқа материалдар;
үй жануарлары, карантиндік алым, ветеринарлық шығындар;
фортепиано мен пианинодан басқа музыкалық аспаптар, қайықтар, велосипедтер, гольфқа арналған жабдықтар, шаңғы жабдықтары, коньки, роликтер, дене шынықтыру жабдықтары, клубқа мүшелік жарналар;
балалар арбалары, ойыншықтар, соның ішінде компьютерлік ойындар, бала тауарлары;
киім, аяқ киім, чемодандар, сөмкелер;
азық-түлік, косметика, дәретхана керек-жарақтары, шаш кептіргіштер, ұстара, электрлік тіс щеткалары;
медициналық керек-жарақтар, көзілдірік, контактілі линзалар;
батареялар, электр шамдары, люминесцентті шамдар, аша мен шнур сияқты электр жабдықтары;
құралдар, сантехника, жылыту және кәрізге арналған өнімдер, ас үй шкафтары сияқты құрылғылар;
телекоммуникациялық қызметтер, телефон шоттары, электр энергиясына төлемдер, сумен жабдықтау, ағынды суларды тазарту, қоқыс шығару;
автомобильдерге арналған тұрақ, гаражды жалға алу, жылжымайтын мүлік агенттерінің төлемдері, мысалы, дипломатиялық миссиядан немесе консулдық мекемеден басқа үй-жайларды сатып алу, жалға алу;
саяхат, тұрғын үй, фургонды жалға алу немесе сатып алу, көлік қызметтері, көшу шығыстары, мейрамхана, кейтеринг шоттары.
4. Дипломатиялық персонал мүшелері мен консулдық мекемелердің қызметкерлері бір автомобильді немесе отбасылары болған жағдайда екі автомобильді ҚҚС-сыз сатып алуға құқылы.

1. Заявка на возврат НДС подается за период в один календарный квартал (январь-март, апрель-июнь, июль-сентябрь и октябрь-декабрь).
2. Нижний предел по одному счету-фактуре 12 МРП, за исключением алкогольной продукции, табачных изделий и топлива, где каждая отдельная покупка должна стоить не менее 8 МРП, включая НДС и акцизный сбор.
3. Возврат НДС не производится на покупки следующих товаров и услуг:
постельные принадлежности и белье;
полотенца,
столовое белье;
обычные предметы домашнего обихода, такие как: кастрюли, сковородки для жарки, кухонный фарфор и фаянсовая посуда, столовые приборы, столовое серебро, открывалки для консервов;
декоративные изделия, такие как: растения, вазы, урны, кашпо, изделия из хрусталя, пепельницы, декоративный фарфор, картины, скульптуры и другие произведения искусства, изделия ручной работы, оправы ювелирные изделия, наручные часы;
обычные ежедневные газеты, кассеты, дискеты, магнитофонные ленты, видеокассеты, пластинки, компакт-диски, флеш-накопители, неэкспонированные и экспонированные пленки всех видов, бумага для фотокопирования, химикаты и другие материалы для проявки фотографий и пленок;
домашние животные, карантинный сбор, ветеринарные расходы;
музыкальные инструменты, кроме пианино и роялей;
лодки, велосипеды, снаряжение для гольфа, лыжное снаряжение, коньки, роллеры, оборудование для физических упражнений, членские взносы в клуб;
детские коляски, игрушки, включая компьютерные игры, детские товары;
одежда, обувь, чемоданы, сумки;
продукты питания, косметика, туалетные принадлежности, фены для волос, бритвы, электрические зубные щетки;
медицинские принадлежности, очки, контактные линзы;
батарейки, электрические лампочки, люминесцентные лампы, электрические принадлежности, такие как вилки и шнуры;
инструменты, изделия для сантехники, отопления и канализации, приспособления, такие как кухонные шкафы;
телекоммуникационные услуги, счета за телефонную связь, счета за электричество, водоснабжение, очистка сточных вод, вывоз мусора;
парковка для автомобилей, аренда гаража, гонорары агентов по недвижимости, например, в связи с покупкой, арендой помещений отличных от дипломатической миссии или консульского учреждения;
путешествия, жилье, аренда или покупка фургона, транспортные услуги, расходы на переезд;
счета из ресторана, кейтеринг.
4. Член дипломатического персонала и работники консульского учреждения имеют право на покупку одного или, если у них есть семьи, двух автомобилей без уплаты НДС.

5. Әкімшілік-техникалық персонал мүшелері автомобильді ҚҚС-сыз сатып алуға құқықтары жоқ.
53.
Эстония Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару (8 АЕК төменгі шегіне қарамастан):
коммуникациялық қызметтер;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметтері;
сұйық отын үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару:
азық-түлік;
бұрын пайдаланылған тауарлар үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару (8 АЕК төменгі шегіне қарамастан):
коммуникациялық қызметтер;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметтері;
сұйық отын үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару:
азық-түлік;
бұрын пайдаланылған тауарлар үшін жүргізілмейді.
Ескертпе: Қазақстан Республикасының азаматтарына ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚҚС – қосылған құн салығы;
АЕК – айлық есептік көрсеткіш;
ЖЖМ – жанар-жағармай материалдары.

5. Член административно-технического персонала не имеет права на покупку автомобилей без уплаты НДС.
53.
Посольство Эстонской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений (независимо от нижнего предела 8 МРП) за:
коммуникационные услуги;
услуги жилищно-коммунального хозяйства;
жидкое топливо.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
подержанные товары, бывшие в употреблении.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится без ограничений (независимо от нижнего предела 8 МРП) за:
коммуникационные услуги;
услуги жилищно-коммунального хозяйства;
жидкое топливо.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
подержанные товары, бывшие в употреблении.
Примечание: Возврат НДС не производится гражданам Республики Казахстан.
Условные обозначения:
НДС – налог на добавленную стоимость;
МРП – месячный расчетный показатель;
ГСМ – горюче-смазочные материалы.