"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ Халыққа қызмет көрсету бөлімдері арқылы және 1414 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті төрағасының м.а. 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 400/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті Төрағасының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 656/НҚ бұйрығы
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ Халыққа қызмет көрсету бөлімдері арқылы және 1414 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті төрағасының м.а. 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 400/НҚ бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ Халыққа қызмет көрсету бөлімдері арқылы, сондай-ақ 1414 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы көрсетілетін қызметтерінің тізбесінде:
Бұйрыққа 2-қосымшада:
3-тармақ алынып тасталсын,
5-тармақ алынып тасталсын,
6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"6. Консультациялық қызметтер көрсету, одан әрі техникалық қолдауға тіркеу";
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. "Бейнеқоңырау" сервисі арқылы консультациялық қызметтер көрсету";
8-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақ алынып тасталсын;
10-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"10. Консультациялық қызметтер көрсету, одан әрі "Үйге бару" қызметін алуға өтінімдерді тіркеу"";
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. Консультациялық қызметтер көрсету, одан әрі "Шағым", "Пікір" санаттары бойынша өтініштерді тіркеу;
12-тармақ алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы 13-тармақпен толықтырылсын:
"13. Әкімшілік органдарға коммерциялық негізде байланыс орталығының қызметтерін ұсыну";
келесі мазмұндағы 14 тармақпен толықтырылсын:
"14. Техникалық сүйемелдей отырып, 1414 нөміріне өтеулі негізде қолжетімділік беру",
келесі мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:
"15. Қоңырауларды қабылдау үшін байланыс орталығы жүйесіне өтеулі негізде қолжетімділік беру)".
2. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

"О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Комитета государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 400/НҚ "Об утверждении перечня услуг НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан", оказываемых через отделы обслуживания населения, а также через Единый контакт-центр 1414"
Приказ Председателя Комитета государственных услуг Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 15 декабря 2025 года № 656/НҚ
1. Внести в приказ и.о. Председателя Комитета государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 400/НҚ "Об утверждении перечня услуг НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан", оказываемых через отделы обслуживания населения, а также через Единый контакт-центр 1414" следующие изменения и дополнения:
в Перечне услуг НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан", оказываемых через отделы обслуживания населения, а также через Единый контакт-центр 1414, утвержденных указанным приказом:
"в Приложении 2 к приказу:
пункт 3 исключить,
пункт 5 исключить,
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Предоставление консультационных услуг с дальнейшей регистрацией на техническую поддержку";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Предоставление консультационных услуг посредством сервиса "Видео звонок"";
пункт 8 исключить;
пункт 9 исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Предоставление консультационных услуг с дальнейшей регистрацией заявок на получение услуги "Выезд на дом"";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Предоставление консультационных услуг с дальнейшей регистрацией обращений с категорией "жалоба", "отзыв";
пункт 12 исключить;
дополнить пунктом 13 следующего содержания:
"13. Предоставление административным органам услуг контакт-центра на коммерческой основе",
дополнить пунктом 14 следующего содержания:
"14. Предоставление на возмездной основе доступа к номеру 1414 с техническим сопровождением",
дополнить пунктом 15 следующего содержания:
"15. Предоставление доступа к системе контакт-центра для приема звонков на возмездной основе".
2. Комитету государственных услуг Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;

2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" ШЖҚ РМК-ге жолдануын";
3) Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті төрағасының жетекшілік ететін орынбасарларына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
комитетінің төрағасы
А.А. Юсупова

2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направить в РГП на ПХВ "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан";
3) представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующих заместителей председателя Комитета государственных услуг Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Комитета государственных услуг
А.А. Юсупова